Image
13.8.2014 0 Comments

Inteligentný router pre rodiny. Deti odmení za štúdium či domáce práce prístupom na internet

kudoso.png Americké deti trávia podľa prieskumu National Institutes of Health denne 5 až 7 hodín pri obrazovke, či už ide o televízor, počítač, alebo ďalšie zariadenia. Vedie to k zvýšenému riziku priberania na hmotnosti, obezite, pocitu úzkosti, depresiám, nespavosti. Možnosti rodičovskej kontroly času stráveného pred obrazovkou sú stále obmedzené. Rob Irizarry, otec troch detí, sa rozhodol, že s tým treba niečo urobiť.

Začal preto vyvíjať Kudoso, systém na riadenie prístupu detí k internetu pomocou kombinácie hardvéru a softvéru. Kudoso funguje ako softvérová aplikácia, ktorú si môžete nainštalovať na svoj (podporovaný) internetový router, prípadne si môžete kúpiť router, ktorý sa dodáva s predinštalovaným softvérom.

Kudoso sa líši od množstva ďalších technológií na rodičovskú kontrolu prístupu detí na webové stránky a služby, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Rozdiel je v tom, že Kudoso umožňuje deťom, aby si prístup na internet zaslúžili.Namiesto toho, aby rodičia nastavili časové limity na používanie tabletu či iných zariadení, v tomto prípade musia deti splniť niekoľko vopred určených úloh, aby za odmenu získali prístup k internetu. Môže ísť o rôzne domáce práce, prechádzky so psom, čistenie zubov, cvičenie hrania na hudobných nástrojoch, cvičenia fitnes či jednoducho hranie sa vonku.

Softvér Kudoso dáva rodičom voľnosť v tom, aby si vytvorili bodový systém a odmeny podľa svojho uváženia. Môžu si sami nastaviť počet bodov za rôzne činnosti, napr. za sledovanie vzdelávacích videí namiesto bezobsažných kreslených filmov a pod. Unikátna funkcia je prepojenosť s webom Khan Academy. Rodičia teda môžu rozhodnúť, že deti budú získavať body za absolvovanie lekcií na tomto webe.

kudoso_body.jpg

K dispozícii je aj možnosť vytvoriť whitelist, ktorým môžu rodičia vyňať svoje vlastné zariadenia z blokovania a filtrovania, ale aj nastaviť stránky, ktoré budú dostupné vždy (napr. Wikipédia).

V súčasnosti je vo vývoji druhá verzia systému Kudoso. Irizarry ako vedúci štvorčlenného tímu rozbehol kampaň na Kickstarteri s cieľom zvýšiť povedomie o systéme a zároveň financovať vývoj ďalšej verzie. Spolupracuje so spoločnosťami TP-Link a Ingram Micro, ktoré by mali dodať routery pre ľudí, ktorí si chcú kúpiť hardvér a softvér spolu.

Aktualizovať sa má aj softvér, aby lepšie podporoval ratingové systémy na Netflixe a funkcie filtrovania iných aplikácií, ako je Amazon, YouTube či Facebook. Navyše sa počíta s integráciou „kvízov", aby sa rodičia mohli presvedčiť o tom, že sa deti napríklad v lekciách Khan Academy naozaj niečo naučili. Ďalší cieľ je aj integrovanie spolupráce s náramkom Fitbit.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá