Image
13.8.2014 0 Comments

Inteligentný router pre rodiny. Deti odmení za štúdium či domáce práce prístupom na internet

kudoso.png Americké deti trávia podľa prieskumu National Institutes of Health denne 5 až 7 hodín pri obrazovke, či už ide o televízor, počítač, alebo ďalšie zariadenia. Vedie to k zvýšenému riziku priberania na hmotnosti, obezite, pocitu úzkosti, depresiám, nespavosti. Možnosti rodičovskej kontroly času stráveného pred obrazovkou sú stále obmedzené. Rob Irizarry, otec troch detí, sa rozhodol, že s tým treba niečo urobiť.

Začal preto vyvíjať Kudoso, systém na riadenie prístupu detí k internetu pomocou kombinácie hardvéru a softvéru. Kudoso funguje ako softvérová aplikácia, ktorú si môžete nainštalovať na svoj (podporovaný) internetový router, prípadne si môžete kúpiť router, ktorý sa dodáva s predinštalovaným softvérom.

Kudoso sa líši od množstva ďalších technológií na rodičovskú kontrolu prístupu detí na webové stránky a služby, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Rozdiel je v tom, že Kudoso umožňuje deťom, aby si prístup na internet zaslúžili.Namiesto toho, aby rodičia nastavili časové limity na používanie tabletu či iných zariadení, v tomto prípade musia deti splniť niekoľko vopred určených úloh, aby za odmenu získali prístup k internetu. Môže ísť o rôzne domáce práce, prechádzky so psom, čistenie zubov, cvičenie hrania na hudobných nástrojoch, cvičenia fitnes či jednoducho hranie sa vonku.

Softvér Kudoso dáva rodičom voľnosť v tom, aby si vytvorili bodový systém a odmeny podľa svojho uváženia. Môžu si sami nastaviť počet bodov za rôzne činnosti, napr. za sledovanie vzdelávacích videí namiesto bezobsažných kreslených filmov a pod. Unikátna funkcia je prepojenosť s webom Khan Academy. Rodičia teda môžu rozhodnúť, že deti budú získavať body za absolvovanie lekcií na tomto webe.

kudoso_body.jpg

K dispozícii je aj možnosť vytvoriť whitelist, ktorým môžu rodičia vyňať svoje vlastné zariadenia z blokovania a filtrovania, ale aj nastaviť stránky, ktoré budú dostupné vždy (napr. Wikipédia).

V súčasnosti je vo vývoji druhá verzia systému Kudoso. Irizarry ako vedúci štvorčlenného tímu rozbehol kampaň na Kickstarteri s cieľom zvýšiť povedomie o systéme a zároveň financovať vývoj ďalšej verzie. Spolupracuje so spoločnosťami TP-Link a Ingram Micro, ktoré by mali dodať routery pre ľudí, ktorí si chcú kúpiť hardvér a softvér spolu.

Aktualizovať sa má aj softvér, aby lepšie podporoval ratingové systémy na Netflixe a funkcie filtrovania iných aplikácií, ako je Amazon, YouTube či Facebook. Navyše sa počíta s integráciou „kvízov", aby sa rodičia mohli presvedčiť o tom, že sa deti napríklad v lekciách Khan Academy naozaj niečo naučili. Ďalší cieľ je aj integrovanie spolupráce s náramkom Fitbit.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá