Image
13.8.2014 0 Comments

Inteligentný router pre rodiny. Deti odmení za štúdium či domáce práce prístupom na internet

kudoso.png Americké deti trávia podľa prieskumu National Institutes of Health denne 5 až 7 hodín pri obrazovke, či už ide o televízor, počítač, alebo ďalšie zariadenia. Vedie to k zvýšenému riziku priberania na hmotnosti, obezite, pocitu úzkosti, depresiám, nespavosti. Možnosti rodičovskej kontroly času stráveného pred obrazovkou sú stále obmedzené. Rob Irizarry, otec troch detí, sa rozhodol, že s tým treba niečo urobiť.

Začal preto vyvíjať Kudoso, systém na riadenie prístupu detí k internetu pomocou kombinácie hardvéru a softvéru. Kudoso funguje ako softvérová aplikácia, ktorú si môžete nainštalovať na svoj (podporovaný) internetový router, prípadne si môžete kúpiť router, ktorý sa dodáva s predinštalovaným softvérom.

Kudoso sa líši od množstva ďalších technológií na rodičovskú kontrolu prístupu detí na webové stránky a služby, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Rozdiel je v tom, že Kudoso umožňuje deťom, aby si prístup na internet zaslúžili.Namiesto toho, aby rodičia nastavili časové limity na používanie tabletu či iných zariadení, v tomto prípade musia deti splniť niekoľko vopred určených úloh, aby za odmenu získali prístup k internetu. Môže ísť o rôzne domáce práce, prechádzky so psom, čistenie zubov, cvičenie hrania na hudobných nástrojoch, cvičenia fitnes či jednoducho hranie sa vonku.

Softvér Kudoso dáva rodičom voľnosť v tom, aby si vytvorili bodový systém a odmeny podľa svojho uváženia. Môžu si sami nastaviť počet bodov za rôzne činnosti, napr. za sledovanie vzdelávacích videí namiesto bezobsažných kreslených filmov a pod. Unikátna funkcia je prepojenosť s webom Khan Academy. Rodičia teda môžu rozhodnúť, že deti budú získavať body za absolvovanie lekcií na tomto webe.

kudoso_body.jpg

K dispozícii je aj možnosť vytvoriť whitelist, ktorým môžu rodičia vyňať svoje vlastné zariadenia z blokovania a filtrovania, ale aj nastaviť stránky, ktoré budú dostupné vždy (napr. Wikipédia).

V súčasnosti je vo vývoji druhá verzia systému Kudoso. Irizarry ako vedúci štvorčlenného tímu rozbehol kampaň na Kickstarteri s cieľom zvýšiť povedomie o systéme a zároveň financovať vývoj ďalšej verzie. Spolupracuje so spoločnosťami TP-Link a Ingram Micro, ktoré by mali dodať routery pre ľudí, ktorí si chcú kúpiť hardvér a softvér spolu.

Aktualizovať sa má aj softvér, aby lepšie podporoval ratingové systémy na Netflixe a funkcie filtrovania iných aplikácií, ako je Amazon, YouTube či Facebook. Navyše sa počíta s integráciou „kvízov", aby sa rodičia mohli presvedčiť o tom, že sa deti napríklad v lekciách Khan Academy naozaj niečo naučili. Ďalší cieľ je aj integrovanie spolupráce s náramkom Fitbit.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá