6.2.2013 0 Comments

Inteligentné televízory Samsung pre rok 2013

Spoločnosť Samsung Electronics Co, Ltd., dnes na Samsung European Fóre 2013 predstavila nový sortiment inteligentných televízorov, určených pre európsky trh, ktorý používateľom poskytuje maximálny zážitok vďaka pokročilým inteligentným funkciám, špičkovej kvalite obrazu, väčším obrazovkám a novému dizajnu. Samsung tiež predstavil portfólio digitálnych audiosystémov, ktoré ľahko premenia akúkoľvek domácu zostavu v optimálne akustické prostredie a ponúkajú množstvo vylepšení v oblasti bezdrôtovej konektivity.

„Aj naďalej zaznamenávame rast počtu aplikácií a obsahu dostupných pre celú Európu, takže je pre spotrebiteľov stále ťažšie nájsť kvalitný obsah v širokej ponuke, ktorý by najviac zodpovedal ich záujmom," uviedol Seok-pil Kim, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics Europe. „Naše inteligentné televízory riešia tieto požiadavky tým, že ponúkajú jednoduché, intuitívne funkcie, ktoré pomôžu používateľom v ponuke sa zorientovať a navyše poskytujú široké možnosti pripojenia," dodal SP Kim.

Nové technológie inteligentných televízorov
Samsung ponúka spotrebiteľom jednoduchší spôsob prístupu k novému obsahu a zážitkom prostredníctvom prepracovanej služby Smart Hub. Smart Hub pre rok 2013 ponúka päť dynamických panelov s konkrétnym obsahom, ľahko ovládateľné rozhranie a živé miniatúry pre okamžitý náhľad. Na Slovensku budú sprístupnené najskôr 3 panely - Photos, Videos & Music, Social a Apps, neskôr by sa do ponuky mali pridať aj panely On TV a Movies & TV Shows.

  • On TV - zobrazuje program, ktorý je aktuálne zapnutý a zároveň na základe sledovaných relácií ponúka najrelevantnejšie personalizované návrhy, ktoré budú čoskoro začínať.
  • Movies & TV Shows - jednoduchý prehľad filmov a televíznych služieb a najlepšieho obsahu, ktorý je dostupný u rôznych poskytovateľov, ako sú napr. online videopožičovne. Obsah je odporúčaný na základe používateľom sledovaných programov.
  • Photos, Videos & Music - umožňuje spotrebiteľovi organizovať a prezerať osobný obsah a zložky na Samsung Smart TV a ostatných pripojených zariadeniach (tablet, inteligentný telefón, počítač, externé úložisko atď.).
  • Social - označuje obsah vytvorený používateľom, priateľmi a rodinou, obľúbené videá z Facebooku, Twitteru, YouTube, a video telefonovanie.
  • Apps - prehľadne usporiadané stiahnuté aplikácie Smart TV.

Služba S-Recommendation s hlasovým ovládaním umožňuje objavovať personalizovaný obsah na základe skôr prezretých programov a hodnotenia používateľa. S-Recommendation služba je dostupná pre Samsung Smart TV 2013, domáce kiná a Blu-ray prehrávače, a kontroluje preferovaný obsah naprieč rôznymi službami vrátane vysielania TV, prehrávaného vyhľadávaného obsahu, aplikácií, sociálneho obsahu a lokálne uloženého obsahu z osobných zariadení, aby zabezpečil, že je vždy čo sledovať. Televízory je možné ovládať hlasom a v kombinácii s vylepšeným pohybovým ovládaním, ktoré používateľom umožňuje jednoducho prechádzať medzi panelmi Smart Hub presúvaním, zväčšovaním a zmenšovaním alebo preklápaním, môžu používatelia prechádzať ponukami a ovládať televízor oveľa pohodlnejšie.

Vylepšené Smart Interaction (Ovládanie hlasom a gestami) od spoločnosti Samsung využíva výkonné algoritmy na zabezpečenie ešte presnejšieho rozlíšenia tváre, hlasu a pohybového ovládania. S rozšírenou Voice Interaction (ovládanie hlasom) môže spotrebiteľ na ovládanie TV používať bežný jazyk. Diváci tiež môžu ich televízoru zadať príkaz, aby im našiel aktuálne dostupný obsah podľa herca, názvu alebo žánru a ten im poskytne odporúčania. Služba rozpoznanie bežnej hovorovej reči televízorom bude postupne predstavovaná v jednotlivých krajinách, pričom oproti doterajšiemu ovládaniu sa vyznačuje výrazným zlepšením.

UHD TV - najvyššie rozlíšenie na najväčšej obrazovke
UHD televízor Samsung S9 s uhlopriečkou 85 palcov a ultra HD rozlíšením predstavuje jednu z najväčších obrazoviek pre domáce použitie, ktorá je na európskom trhu k dispozícii. Ponuka väčších obrazoviek je súčasťou úsilia spoločnosti Samsung o rozšírenie počtu modelov, ktoré majú uhlopriečkou s veľkosťou od 60 palcov. Aby Samsung uspokojil spotrebiteľský dopyt, na výstave CES 2013 nedávno dokonca predstavil UHD televízor s veľkosťou 110 palcov.

V porovnaní s Full HD televízorom ponúka Samsung TV S9 štyrikrát vyššie rozlíšenie a je vybavený zdokonalenou technológiou umožňujúcou dosiahnuť extrémne vysoký kontrastný pomer a zobraziť sýtejšiu čiernu a žiarivejšie bielu. Vlastné zariadenie Samsung na skvalitnenie obsahu dokáže konvertovať HD alebo Full-HD na UHD s dokonale precíznym obrazom nerozlíšiteľným od ozajstného sveta.

Dizajnové riešenie televízorov radu 85S9 definuje nový štandard v odbore a prináša oproti tradičnému dizajnu televízorov revolučné zmeny. Rozmerná obrazovka televízora sa na prvý pohľad v ráme voľne vznáša, čo dáva vyniknúť minimalistickému konceptu prístroja a rozmerom obrazovky.

LED TV - najjasnejší dostupný obraz
Samsung LED Smart TV F8500 vyniká neobvyklým dizajnom Magnum, ktorý s týmto modelom zažíva v Európe premiéru. Unikátny dizajn je perfektnou zmesou estetických a funkčných aspektov. Jeho prémiový dizajn One Body Form je vytvorený za použitia jediného kusu kovu. Futuristický dizajn je ešte podčiarknutý tmavo titánovo kovovou farbou, ultra tenkým rámom, prirodzene zaoblenými tvarmi a unikátnym podstavcom, vďaka čomu televízor vyzerá skôr ako umelecké dielo než ako TV.

Samsung LED Smart TV F8500 ponúka jasnejší, živší obraz s väčšou farebnou paletou, sýtejšími odtieňmi čiernej a vyšším kontrastom, čo je výsledkom technológie Micro Dimming Ultimate vyvinutej spoločnosťou Samsung. Modely F8000 a F8500 patria k prvým inteligentným televízorom spoločnosti Samsung, ktoré sú vybavené štvorjadrovým procesorom, vďaka ktorému môžu spotrebitelia ľahšie a svižnejšie prepínať medzi aplikáciami, online službami a televíznym vysielaním, takže im neunikne ani sekunda ich obľúbenej zábavy. Model F8000 bude uvedený na trh v tomto roku vo verziách a uhlopriečkou s rozmermi 40", 46", 55", 65" a 75".

Vlajkový rad LED televízorov spoločnosti Samsung pre rok 2013 uzatvára model F7000, ktorý sa môže pochváliť jedinečne tenkým rámčekom, ktorého vzhľad podčiarkujú strieborné akcenty a elegantné krivky, ktoré na dolnej časti televízora vytvárajú vlnkový efekt. Aj model F7000 je vybavený štvorjadrovým procesorom, ktorý ponúka rovnaké jedinečné inteligentné funkcie a výkon ako model F8000. Model F7000 bude dostupný vo verziách s uhlopriečkou s rozmermi 40", 46", 55" a 60".

Samsung Evolution Kit - aktualizácia funkcií inteligentných televízorov
Samsung ponúka spotrebiteľom možnosť držať rok od roku krok s najnovším vývojom techniky. Platforma Samsung Evolution Kit je podporovaná vybranými inteligentnými televízormi radu 7, 8 a 9 z roku 2012 a ponúka aktualizáciu softvéru i hardvéru, ktorá umožňuje napríklad prístup k službám Smart Hub uvádzaným v roku 2013 a sprístupňuje ďalšie inteligentné funkcie, alebo premení dvojjadrový procesor na štvorjadrový, čím sa zrýchli vnútorný chod televízora. Inteligentné televízory spoločnosti Samsung, patriace do vlajkového radu produktov pre rok 2013, budú tiež vybavené konektormi pre karty Evolution kit.

Vacuum Tube Air Track - hrejivejší, plnší zvuk jednoducho a bez skreslenia
Vacuum Tube Air Track (model HW-F751) spoločnosti Samsung vychádza v ústrety spotrebiteľom požadujúcim vysoký výkon v spojení s prirodzeným podaním zvuku a je tak prvým bezdrôtovým zvukovým systémom so vstavaným elektrónkovým zosilňovačom. Systém HW-F751 podporuje funkciu SoundShare, ktorá umožňuje prístroj prostredníctvom Bluetooth pripojiť k televízoru, obsahuje gyroskopický senzor zabezpečujúci optimálnu kvalitu zvuku a ponúka funkciu SoundShare, ktorá automaticky prístroj pripojí po zapnutí televízora, takže ho používatelia môžu ovládať pomocou diaľkového ovládača. Strieborný, štíhly vzhľad HW-F751 a samostatný bezdrôtový subwoofer sa výborne dopĺňajú so špičkovým dizajnom všetkých inteligentných televízorov Samsung.

Prenosný bezdrôtový reproduktor s pripojením cez Bluetooth - úplná špička v prenosných bezdrôtových zvukových systémoch
Prenosný bezdrôtový reproduktor Samsung DA-F61 podporuje pripojenie prostredníctvom Bluetooth, ponúka prvotriednu kvalitu zvuku v kombinácii s elegantným vzhľadom a minimalistickými rozmermi predurčujúcimi systém pre použitie doma i na cestách. Reproduktor je tiež vybavený vstavaným kodekom aptX, ktorý zaručuje čistejší zvuk, podporuje bezdrôtové pripojenie smartfónov prostredníctvom NFC a SoundShare, takže používatelia môžu na reproduktor streamovať audio z vybraných inteligentných televízorov Samsung.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá