Image
25.3.2014 0 Comments

Intel predstavil prvý osemjadrový Extreme edition procesor i7 s podporou DDR4

intel_i7.jpg Intel na GDC predstavil svoju vlajkovú loď novej generácie procesorov i7. Nazýva ju Devils Canyon a ponúkne osem jadier (16 threadov), ako aj podporu pamätí DDR4.

Hlavne nové, rýchlejšie pamäte DDR4 otvoria cestu k výraznému zrýchleniu presunu dát do procesora, ako aj zníženiu spotreby. Zníženie spotreby bude výhodné hlavne pre mobilné zariadenia, ale pre desktopy bude priam ideálne nové termálne rozhranie procesora, ktoré umožní zlepšenia vo výkone a pretaktovaní. Procesor vyjde v polovici roka 2014.

Ak teda plánujete nové PC, porozmýšľajte, či nepočkať na verziu DDR4 dosky a procesora, aj keď zo začiatku môžu byť jednotlivé komponenty s novou technológiou drahšie.

Okrem toho Intel plánuje vydať aj Anniversary Edition svojho procesora Pentium, navrhnutého na 21. výročie vydania pôvodného Pentia. Nový čip Pentium bude mať odomknuté násobiče na možnosť zvýšenia frekvencie jadra a pamäte nezávisle od zvyšku systému. Rovnako vyjde v polovici roka 2014.

Intel potvrdil aj to, že prichádzajúca piata generácia procesorov Broadwell s grafikou Iris Pro bude dostupná v odomknutých verziách. Zatiaľ k tomu dátum nedoplnil. Nakoniec predstavil svoj all-in-one referenčný dizajn Black Brook, ktorý je PC, veľký tablet s 3D kamerou, mikrofónovým poľom, kvalitným zvukom a full HD displejom.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá