Image
25.3.2014 0 Comments

Intel predstavil prvý osemjadrový Extreme edition procesor i7 s podporou DDR4

intel_i7.jpg Intel na GDC predstavil svoju vlajkovú loď novej generácie procesorov i7. Nazýva ju Devils Canyon a ponúkne osem jadier (16 threadov), ako aj podporu pamätí DDR4.

Hlavne nové, rýchlejšie pamäte DDR4 otvoria cestu k výraznému zrýchleniu presunu dát do procesora, ako aj zníženiu spotreby. Zníženie spotreby bude výhodné hlavne pre mobilné zariadenia, ale pre desktopy bude priam ideálne nové termálne rozhranie procesora, ktoré umožní zlepšenia vo výkone a pretaktovaní. Procesor vyjde v polovici roka 2014.

Ak teda plánujete nové PC, porozmýšľajte, či nepočkať na verziu DDR4 dosky a procesora, aj keď zo začiatku môžu byť jednotlivé komponenty s novou technológiou drahšie.

Okrem toho Intel plánuje vydať aj Anniversary Edition svojho procesora Pentium, navrhnutého na 21. výročie vydania pôvodného Pentia. Nový čip Pentium bude mať odomknuté násobiče na možnosť zvýšenia frekvencie jadra a pamäte nezávisle od zvyšku systému. Rovnako vyjde v polovici roka 2014.

Intel potvrdil aj to, že prichádzajúca piata generácia procesorov Broadwell s grafikou Iris Pro bude dostupná v odomknutých verziách. Zatiaľ k tomu dátum nedoplnil. Nakoniec predstavil svoj all-in-one referenčný dizajn Black Brook, ktorý je PC, veľký tablet s 3D kamerou, mikrofónovým poľom, kvalitným zvukom a full HD displejom.


Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá