2.10.2012 0 Comments

Intel a partneri predstavujú množstvo tabletových dizajnov s operačným systémom Windows 8

Spoločnosť Intel a jej obchodní partneri dnes predstavili prvú vlnu tabletov a konvertibilných dizajnov poháňaných procesormi Intel Core vPro, Intel Core a Intel Atom, vrátane nového procesora Atom Z2760 (donedávna známeho ako "Clover Trail").

Nové zariadenia s procesormi Intel Atom ponúkajú užívateľom a firmám širokú škálu inovatívnych, tenkých a štýlových dizajnov s predĺženou výdržou na batériu a maximálnym výkonom. Užívatelia okrem zážitkov z operačného systému Windows 8 budú ale hlavne môcť používať programy a aplikácie, ktoré poznajú a majú radi.

"Toto je len začiatok snahy spoločnosti Intel na trhu s tabletmi a našim cieľom je prinášať produkty, ktoré vyplnia celé spektrum potrieb pre užívateľov ako aj spoločnosti bez nutnosti kompromisov v kompatibilite, zážitkoch alebo výdrže na batériu," povedal Erik Reid, generálny manažér Application Processor Platforms pre Intel Mobile and Communications Group. "Keď ľudia alebo firmy nakupujú zariadenia s Intel Inside znakom, dostanú najlepšie zážitky s Windows 8."

Intel Atom Z2760: výkon na cestách
Procesor Intel Atom Z2760 umožní priniesť na trh najtenšie a najľahšie tablety s architektúrou Intel - tenké len 8,5mm s váhou zhruba 0,7 kg - umožňujúc prenášať výkonný tablet oveľa pohodlnejšie.

Viac a viac ľudí berie svoje zariadenia na cesty a skutočne zvažujú výdrž batérie a veľkosť. Zariadenia s procesorom Intel Atom Z2760 ponúkajú plne funkčný tablet bez kompromisov vo výkone alebo výdrže na batériu. Dvoj jadrový, štvor vláknový SoC ponúkne predĺženú výdrž na batériu s hodnotou viac ako 3 týždne v standby móde s viac ako 10 hodinami prehrávania HD videa.

Tablety a konvertibilné dizajny poháňané procesormi Intel Atom a bežiace na Windows 8 ponúkajú vysoko intuitívne a skutočné zážitky vďaka dotykovým senzorom, klávesnici, myši alebo ovládateľným perám a zároveň ponúkajú možnosti ako napríklad Intel® Burst Technology alebo Intel Hyper-threading Technology. Využívaním multitaskingu s Intel architektúrou dostanú užívatelia veľmi rýchlu odozvu, ktorá im umožní rýchle načítanie alebo prepínanie medzi obľúbenými aplikáciami.

Zvýšená bezpečnosť, spolupráca a softvérová podpora pre firmy
Intel umožňuje množstvo inovatívnych mobilných dizajnov pre spoločnosti vrátane tých s pohonom procesorov Intel Atom, Intel Core a Intel Core vPro. Architektúra Intel ponúka spoluprácu, flexibilitu a kompatibilitu na ktorú sú zákazníci zvyknutí, čim sa znížia celkové náklady vlastníctva (TCO) a zvýši osobná produktivita.

Tablety Intel s Windows 8 podporujú milióny existujúcich aplikácií, zariadení, plne funkčných komponentov používaných v spoločnostiach vrátane bezpečnostných a škálovateľných prvkov, ktoré firmy požadujú. Navyše sú tieto zariadenia ľahko integrovateľné do existujúcej korporátnej infraštruktúry, dokážu sa pripojiť k doménam, pristupovať k zdieľaným sieťovým zdrojom a spustiť nové Windows Store aplikácie ako aj známe Windows desktopové aplikácie.

Tablet s procesorom Intel Atom Z2760 pnúka mobilitu a prvky ktoré spoločnosti požadujú a zároveň nastavuje novú latku pre adresovanie IT požiadaviek pre zabudovanú bezpečnosť a manažovateľnosť s Windows 8. Nový procesor Intel Atom Z2760 je postavený pre jednoduchú integráciu do firemných počítačových prostredí a systémov. Intel Atom Z2760 prináša Secure Boot a firmvérovú technológiu Intel Platform Trust Technology (PTT).

Tablety s procesormi Intel Core a Windows 8 ponúknu inteligentný výkon a odozvu pre maximalizáciu produktivity a personalizované zamestnanecké výkony. Tablety s procesormi Intel Core vPro prinášajú najkomplexnejšiu a najflexibilnejšiu firemnú hardvérovú bezpečnosť, manažovateľnosť a virtualizáciu pre firemné počítače.

S technológiou Intel vPro ponúkajú zariadenia s procesormi Intel Core vzdialenú správu a manažment bez závislosti na tom či je zariadenie zapnuté alebo nabootované. Ďalej prinesú robustné bezpečnostné sady vrátane vylepšenej technológii Intel® Anti-Theft, Intel Secure Key, Intel OS Guard, vylepšenej technológii Intel Identity Protection a technológii Intel Trusted Execution.

Intel sa aktívne angažuje v širokom softvérovom systéme a ponúka najlepšie zážitky pre zariadenia poháňané Intel procesormi. S viac ako 7 000 členmi pomáha program Intel Software Partner podporovať optimalizačnú snahu koncentrovaním zdrojov, referencií a nástrojov pre softvérovú optimalizáciu v kľúčových Technology Focus Areas. Navyše vďaka Intel Software Network, môžu byť vývojári v spojení s komunitami, nástrojmi, školeniami a ďalšími prvkami, ktoré pomôžu prinášať efektívnejšie a výkonnejšie softvéry na trh rýchlejšie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá