2.10.2012 0 Comments

Intel a partneri predstavujú množstvo tabletových dizajnov s operačným systémom Windows 8

Spoločnosť Intel a jej obchodní partneri dnes predstavili prvú vlnu tabletov a konvertibilných dizajnov poháňaných procesormi Intel Core vPro, Intel Core a Intel Atom, vrátane nového procesora Atom Z2760 (donedávna známeho ako "Clover Trail").

Nové zariadenia s procesormi Intel Atom ponúkajú užívateľom a firmám širokú škálu inovatívnych, tenkých a štýlových dizajnov s predĺženou výdržou na batériu a maximálnym výkonom. Užívatelia okrem zážitkov z operačného systému Windows 8 budú ale hlavne môcť používať programy a aplikácie, ktoré poznajú a majú radi.

"Toto je len začiatok snahy spoločnosti Intel na trhu s tabletmi a našim cieľom je prinášať produkty, ktoré vyplnia celé spektrum potrieb pre užívateľov ako aj spoločnosti bez nutnosti kompromisov v kompatibilite, zážitkoch alebo výdrže na batériu," povedal Erik Reid, generálny manažér Application Processor Platforms pre Intel Mobile and Communications Group. "Keď ľudia alebo firmy nakupujú zariadenia s Intel Inside znakom, dostanú najlepšie zážitky s Windows 8."

Intel Atom Z2760: výkon na cestách
Procesor Intel Atom Z2760 umožní priniesť na trh najtenšie a najľahšie tablety s architektúrou Intel - tenké len 8,5mm s váhou zhruba 0,7 kg - umožňujúc prenášať výkonný tablet oveľa pohodlnejšie.

Viac a viac ľudí berie svoje zariadenia na cesty a skutočne zvažujú výdrž batérie a veľkosť. Zariadenia s procesorom Intel Atom Z2760 ponúkajú plne funkčný tablet bez kompromisov vo výkone alebo výdrže na batériu. Dvoj jadrový, štvor vláknový SoC ponúkne predĺženú výdrž na batériu s hodnotou viac ako 3 týždne v standby móde s viac ako 10 hodinami prehrávania HD videa.

Tablety a konvertibilné dizajny poháňané procesormi Intel Atom a bežiace na Windows 8 ponúkajú vysoko intuitívne a skutočné zážitky vďaka dotykovým senzorom, klávesnici, myši alebo ovládateľným perám a zároveň ponúkajú možnosti ako napríklad Intel® Burst Technology alebo Intel Hyper-threading Technology. Využívaním multitaskingu s Intel architektúrou dostanú užívatelia veľmi rýchlu odozvu, ktorá im umožní rýchle načítanie alebo prepínanie medzi obľúbenými aplikáciami.

Zvýšená bezpečnosť, spolupráca a softvérová podpora pre firmy
Intel umožňuje množstvo inovatívnych mobilných dizajnov pre spoločnosti vrátane tých s pohonom procesorov Intel Atom, Intel Core a Intel Core vPro. Architektúra Intel ponúka spoluprácu, flexibilitu a kompatibilitu na ktorú sú zákazníci zvyknutí, čim sa znížia celkové náklady vlastníctva (TCO) a zvýši osobná produktivita.

Tablety Intel s Windows 8 podporujú milióny existujúcich aplikácií, zariadení, plne funkčných komponentov používaných v spoločnostiach vrátane bezpečnostných a škálovateľných prvkov, ktoré firmy požadujú. Navyše sú tieto zariadenia ľahko integrovateľné do existujúcej korporátnej infraštruktúry, dokážu sa pripojiť k doménam, pristupovať k zdieľaným sieťovým zdrojom a spustiť nové Windows Store aplikácie ako aj známe Windows desktopové aplikácie.

Tablet s procesorom Intel Atom Z2760 pnúka mobilitu a prvky ktoré spoločnosti požadujú a zároveň nastavuje novú latku pre adresovanie IT požiadaviek pre zabudovanú bezpečnosť a manažovateľnosť s Windows 8. Nový procesor Intel Atom Z2760 je postavený pre jednoduchú integráciu do firemných počítačových prostredí a systémov. Intel Atom Z2760 prináša Secure Boot a firmvérovú technológiu Intel Platform Trust Technology (PTT).

Tablety s procesormi Intel Core a Windows 8 ponúknu inteligentný výkon a odozvu pre maximalizáciu produktivity a personalizované zamestnanecké výkony. Tablety s procesormi Intel Core vPro prinášajú najkomplexnejšiu a najflexibilnejšiu firemnú hardvérovú bezpečnosť, manažovateľnosť a virtualizáciu pre firemné počítače.

S technológiou Intel vPro ponúkajú zariadenia s procesormi Intel Core vzdialenú správu a manažment bez závislosti na tom či je zariadenie zapnuté alebo nabootované. Ďalej prinesú robustné bezpečnostné sady vrátane vylepšenej technológii Intel® Anti-Theft, Intel Secure Key, Intel OS Guard, vylepšenej technológii Intel Identity Protection a technológii Intel Trusted Execution.

Intel sa aktívne angažuje v širokom softvérovom systéme a ponúka najlepšie zážitky pre zariadenia poháňané Intel procesormi. S viac ako 7 000 členmi pomáha program Intel Software Partner podporovať optimalizačnú snahu koncentrovaním zdrojov, referencií a nástrojov pre softvérovú optimalizáciu v kľúčových Technology Focus Areas. Navyše vďaka Intel Software Network, môžu byť vývojári v spojení s komunitami, nástrojmi, školeniami a ďalšími prvkami, ktoré pomôžu prinášať efektívnejšie a výkonnejšie softvéry na trh rýchlejšie.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá