Image
21.12.2012 0 Comments

Instagram popiera, že by mal právo predávať fotky používateľov

facebook-and-instagram.jpg Služba na zdieľanie fotiek Instagram, ktorá patrí Facebooku, poprela, že upravila svoje podmienky tak, aby získala právo bez upozornenia predávať fotografie svojich používateľov.

Podľa Instagramu si používatelia nové podmienky vyložili nesprávne pre „mätúcu" voľbu slov. „Aby bolo jasné: Nemáme v úmysle vaše fotografie predávať," objasnila spoločnosť.

Generálny riaditeľ Instagramu Kevin Systrom na blogu spoločnosti napísal: To, že sú použité výrazy mätúce, je naša chyba. Pracujeme na zmene podmienok, aby sme sa uistili, že je všetko úplne jasné."

Povinné zmeny vo všeobecných obchodných podmienkach Instagramu majú vstúpiť do platnosti 16. januára. Pôvodné znenie podmienok, ktoré spôsobilo kontroverziu, obsahovalo vetu: „Týmto udeľujete Instagramu neexluzívnu, plne splatenú, voľnú, prenosnú, sublicencovanú a celosvetovú licenciu na využitie obsahu, ktorý zverejníte prostredníctvom služby."

Podmienky ďalej uvádzali, že „spoločnosť alebo iná entita nám môže zaplatiť za zobrazenie vášho používateľského mena, portrétu, fotografie a/alebo uskutočnených akcií v súvislosti s plateným alebo sponzorovaným obsahom alebo promóciou bez náhrady pre vás."

Hneď po tom, čo Instagram zámer predávať fotografie poprel, americká skupina Electronic Frontier Foundation, ktorá sa zaoberá kampaňami za práva zákazníkov sociálnych médií, povedala, že „sa zdá, že ide o nejakú hru so slovami". „Zdalo sa isté, že sa Instagram snaží získať výnimočné práva," dodal hovorca EFF Parker Higgins.

„Škody, ktoré by to spoločnosti v tejto fáze mohlo spôsobiť, je ťažké vyhodnotiť. Všetky sociálne siete riskujú stratu dôvery svojich používateľov. A sociálne siete závisia od dôvery používateľov, ktorí sú ochotní zdieľať informácie. Od používateľov, ktorí o nich majú dobrú mienku."

Facebook kúpil Instagram v apríli 2012 za jednu miliardu dolárov. Instagram má sto miliónov používateľov.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá