Image
21.12.2012 0 Comments

Instagram popiera, že by mal právo predávať fotky používateľov

facebook-and-instagram.jpg Služba na zdieľanie fotiek Instagram, ktorá patrí Facebooku, poprela, že upravila svoje podmienky tak, aby získala právo bez upozornenia predávať fotografie svojich používateľov.

Podľa Instagramu si používatelia nové podmienky vyložili nesprávne pre „mätúcu" voľbu slov. „Aby bolo jasné: Nemáme v úmysle vaše fotografie predávať," objasnila spoločnosť.

Generálny riaditeľ Instagramu Kevin Systrom na blogu spoločnosti napísal: To, že sú použité výrazy mätúce, je naša chyba. Pracujeme na zmene podmienok, aby sme sa uistili, že je všetko úplne jasné."

Povinné zmeny vo všeobecných obchodných podmienkach Instagramu majú vstúpiť do platnosti 16. januára. Pôvodné znenie podmienok, ktoré spôsobilo kontroverziu, obsahovalo vetu: „Týmto udeľujete Instagramu neexluzívnu, plne splatenú, voľnú, prenosnú, sublicencovanú a celosvetovú licenciu na využitie obsahu, ktorý zverejníte prostredníctvom služby."

Podmienky ďalej uvádzali, že „spoločnosť alebo iná entita nám môže zaplatiť za zobrazenie vášho používateľského mena, portrétu, fotografie a/alebo uskutočnených akcií v súvislosti s plateným alebo sponzorovaným obsahom alebo promóciou bez náhrady pre vás."

Hneď po tom, čo Instagram zámer predávať fotografie poprel, americká skupina Electronic Frontier Foundation, ktorá sa zaoberá kampaňami za práva zákazníkov sociálnych médií, povedala, že „sa zdá, že ide o nejakú hru so slovami". „Zdalo sa isté, že sa Instagram snaží získať výnimočné práva," dodal hovorca EFF Parker Higgins.

„Škody, ktoré by to spoločnosti v tejto fáze mohlo spôsobiť, je ťažké vyhodnotiť. Všetky sociálne siete riskujú stratu dôvery svojich používateľov. A sociálne siete závisia od dôvery používateľov, ktorí sú ochotní zdieľať informácie. Od používateľov, ktorí o nich majú dobrú mienku."

Facebook kúpil Instagram v apríli 2012 za jednu miliardu dolárov. Instagram má sto miliónov používateľov.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá