Image
21.12.2012 0 Comments

Instagram popiera, že by mal právo predávať fotky používateľov

facebook-and-instagram.jpg Služba na zdieľanie fotiek Instagram, ktorá patrí Facebooku, poprela, že upravila svoje podmienky tak, aby získala právo bez upozornenia predávať fotografie svojich používateľov.

Podľa Instagramu si používatelia nové podmienky vyložili nesprávne pre „mätúcu" voľbu slov. „Aby bolo jasné: Nemáme v úmysle vaše fotografie predávať," objasnila spoločnosť.

Generálny riaditeľ Instagramu Kevin Systrom na blogu spoločnosti napísal: To, že sú použité výrazy mätúce, je naša chyba. Pracujeme na zmene podmienok, aby sme sa uistili, že je všetko úplne jasné."

Povinné zmeny vo všeobecných obchodných podmienkach Instagramu majú vstúpiť do platnosti 16. januára. Pôvodné znenie podmienok, ktoré spôsobilo kontroverziu, obsahovalo vetu: „Týmto udeľujete Instagramu neexluzívnu, plne splatenú, voľnú, prenosnú, sublicencovanú a celosvetovú licenciu na využitie obsahu, ktorý zverejníte prostredníctvom služby."

Podmienky ďalej uvádzali, že „spoločnosť alebo iná entita nám môže zaplatiť za zobrazenie vášho používateľského mena, portrétu, fotografie a/alebo uskutočnených akcií v súvislosti s plateným alebo sponzorovaným obsahom alebo promóciou bez náhrady pre vás."

Hneď po tom, čo Instagram zámer predávať fotografie poprel, americká skupina Electronic Frontier Foundation, ktorá sa zaoberá kampaňami za práva zákazníkov sociálnych médií, povedala, že „sa zdá, že ide o nejakú hru so slovami". „Zdalo sa isté, že sa Instagram snaží získať výnimočné práva," dodal hovorca EFF Parker Higgins.

„Škody, ktoré by to spoločnosti v tejto fáze mohlo spôsobiť, je ťažké vyhodnotiť. Všetky sociálne siete riskujú stratu dôvery svojich používateľov. A sociálne siete závisia od dôvery používateľov, ktorí sú ochotní zdieľať informácie. Od používateľov, ktorí o nich majú dobrú mienku."

Facebook kúpil Instagram v apríli 2012 za jednu miliardu dolárov. Instagram má sto miliónov používateľov.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá