Image
4.9.2015 0 Comments

IFA 2015: Sony predstavilo rodinu smartfónov Xperia Z5 vrátane prvého 4K smartfónu na svete

Spoločnosť Sony Mobile Communications ("Sony Mobile") predstavila novú generáciu svojich smartfónov - Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact ako aj celosvetovo prvý 4K smartfón Xperia Z5 Premium.

Xperia Z5 má úplne nový, veľký 23MP obrazový senzor Sony 1/2.3 Exmor RS pre mobilné zariadenia a objektív F2.0 G Lens - úplne prepracovaný Sony modul fotoaparátu v smartfóne od uvedenia Xperia Z1, navrhnutý s α Sony technológiou vymeniteľnej šošovky.

Fotoaparát má najrýchlejšie automatické zaostrovanie použité v smartfóne - 0.03 sekúnd - rýchlejšie ako žmurknutie ľudského oka (priemerne 0.1 - 0.4 s).

Kombinácia veľkého 23MP obrazového snímača Exmor RS pre mobilné zariadenia a pokrokového procesorového softvéru vám umožní dostať sa k objektom bližšie; či už ide o nejakú pamiatku, architektúru alebo iné zaujímavé objekty. S minimálnym znížením kvality sa o to postará 5x zoom. Vďaka pokrokom vo fotografovaní pri slabom osvetlení môžete robiť jasnejšie zábery aj v noci či v tmavšom prostredí, s menším obrazovým šumom a rozmazaním.

Xperia Z5 prichádza v elegantnom jednoliatom formáte s kovovým rámom a zadnou stranou matného skla. Je vodeodolná a prichádza v elegantných aj výrazných farebných prevedeniach: biela, strieborno-čierna, zlatá a zelená.

Prichádza v kompaktnom dizajnovom prevedení so 4.6" displejom. Na bočnej strane je hlavné tlačidlo s novým integrovaným snímačom odtlačkov prstov, čo znamená, že každé zariadenie je súkromné, chránené a jednoducho odomknuteľné len ľahkým zdvihnutím a stlačením, čo je jeden prirodzený pohyb. Taktiež bude podporovať štandard FIDO; overovanie prostredníctvom odtlačku prsta pri online platobných službách - správy o prvých partneroch budú zverejnené čoskoro.

Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact využívajú procesor Qualcomm Snapdragon 810, 64-bitové osemjadrové CPU s 4G LTE rýchlosťou. Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact sú vybavené dvojdňovouvýdržou batérie a inovatívnou technológiou šetrenia energie. Tieto nové zariadenia podporujú rýchle nabíjanie prostredníctvom Qualcomm Quick Charge 2.0 vďaka čomu získate až 5,5 hodiny používania pri 10 minútovom nabití certifikovanou nabíjačkou Quick Charge 2.0, ako napr. Quick Charger UCH10 (v závislosti od ponuky na trhu).

Xperia Z5 Premium je prvým 4K smartfónom na svete s ostrým, jasným 5.5" 4K TRILUMINOS displejom pre mobilné zariadenia a technológiou IPS.

Xperia Z5 Premium vylepší obľúbený obsah na 4K kvalitu, zdokonalí pôvodné videá i videá tretích strán, ako aj fotky. Xperia Z5 Premium disponuje veľkou 32GB internou pamäťou, s možnosťou rozšírenia o ďalších 200GB pomocou externej microSD karty, čo ponúka extra miesto pre videá, filmy ako aj fotky v 4K kvalite. Xperia Z5 Premium má tiež inovatívnu Sony funkciu pamäte na displeji - dátový transfer medzi procesorom a zariadením sa optimalizuje tak, že technológia pamäte displeja v Xperia Z5 si "pamätá" obrázky zobrazované na displeji vášho smartfónu a ukladá ich do vyrovnávacej pamäte, takže celý obrázok alebo video nemusíte znovu načítať, keď si ho chcete znovu pozrieť - pri čom sa tiež šetrí batéria.

Funkcia High-Res Audio reprodukuje vysokofrekvenčný zvuk v štúdiovej kvalite. DSEE HX vylepšuje vernosť zvuku vašich existujúcich skladieb vo formáte MP3, AAC alebo zo Spotify takmer ku kvalite High-Res Audio. A pre vysokokvalitné bezdrôtové počúvanie hudby je tu Sony LDAC kodek, ktorý prenáša dáta trikrát efektívnejšie ako predchádzajúce kodeky cez Bluetooth.

Nové Sony slúchadlá s vysokým rozlíšením zvuku - High-Resolution Audio Headset MDR-NC750 umožňujú vychutnať si kombináciu hudby v Hi-Res Audio kvalite s technológiou digitálneho odbúravania okolitého hluku až o 98%.

Xperia Z5 a Z5 Compact budú celosvetovo uvedené na trh od októbra 2015 a Xperia Z5 Premium od novembra 2015 - Xperia Z5 a Xperia Z5 Premium budú dostupné v dvoch variantoch - Single SIM a Dual SIM.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá