Image
4.9.2015 0 Comments

IFA 2015: Sony predstavilo rodinu smartfónov Xperia Z5 vrátane prvého 4K smartfónu na svete

Spoločnosť Sony Mobile Communications ("Sony Mobile") predstavila novú generáciu svojich smartfónov - Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact ako aj celosvetovo prvý 4K smartfón Xperia Z5 Premium.

Xperia Z5 má úplne nový, veľký 23MP obrazový senzor Sony 1/2.3 Exmor RS pre mobilné zariadenia a objektív F2.0 G Lens - úplne prepracovaný Sony modul fotoaparátu v smartfóne od uvedenia Xperia Z1, navrhnutý s α Sony technológiou vymeniteľnej šošovky.

Fotoaparát má najrýchlejšie automatické zaostrovanie použité v smartfóne - 0.03 sekúnd - rýchlejšie ako žmurknutie ľudského oka (priemerne 0.1 - 0.4 s).

Kombinácia veľkého 23MP obrazového snímača Exmor RS pre mobilné zariadenia a pokrokového procesorového softvéru vám umožní dostať sa k objektom bližšie; či už ide o nejakú pamiatku, architektúru alebo iné zaujímavé objekty. S minimálnym znížením kvality sa o to postará 5x zoom. Vďaka pokrokom vo fotografovaní pri slabom osvetlení môžete robiť jasnejšie zábery aj v noci či v tmavšom prostredí, s menším obrazovým šumom a rozmazaním.

Xperia Z5 prichádza v elegantnom jednoliatom formáte s kovovým rámom a zadnou stranou matného skla. Je vodeodolná a prichádza v elegantných aj výrazných farebných prevedeniach: biela, strieborno-čierna, zlatá a zelená.

Prichádza v kompaktnom dizajnovom prevedení so 4.6" displejom. Na bočnej strane je hlavné tlačidlo s novým integrovaným snímačom odtlačkov prstov, čo znamená, že každé zariadenie je súkromné, chránené a jednoducho odomknuteľné len ľahkým zdvihnutím a stlačením, čo je jeden prirodzený pohyb. Taktiež bude podporovať štandard FIDO; overovanie prostredníctvom odtlačku prsta pri online platobných službách - správy o prvých partneroch budú zverejnené čoskoro.

Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact využívajú procesor Qualcomm Snapdragon 810, 64-bitové osemjadrové CPU s 4G LTE rýchlosťou. Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact sú vybavené dvojdňovouvýdržou batérie a inovatívnou technológiou šetrenia energie. Tieto nové zariadenia podporujú rýchle nabíjanie prostredníctvom Qualcomm Quick Charge 2.0 vďaka čomu získate až 5,5 hodiny používania pri 10 minútovom nabití certifikovanou nabíjačkou Quick Charge 2.0, ako napr. Quick Charger UCH10 (v závislosti od ponuky na trhu).

Xperia Z5 Premium je prvým 4K smartfónom na svete s ostrým, jasným 5.5" 4K TRILUMINOS displejom pre mobilné zariadenia a technológiou IPS.

Xperia Z5 Premium vylepší obľúbený obsah na 4K kvalitu, zdokonalí pôvodné videá i videá tretích strán, ako aj fotky. Xperia Z5 Premium disponuje veľkou 32GB internou pamäťou, s možnosťou rozšírenia o ďalších 200GB pomocou externej microSD karty, čo ponúka extra miesto pre videá, filmy ako aj fotky v 4K kvalite. Xperia Z5 Premium má tiež inovatívnu Sony funkciu pamäte na displeji - dátový transfer medzi procesorom a zariadením sa optimalizuje tak, že technológia pamäte displeja v Xperia Z5 si "pamätá" obrázky zobrazované na displeji vášho smartfónu a ukladá ich do vyrovnávacej pamäte, takže celý obrázok alebo video nemusíte znovu načítať, keď si ho chcete znovu pozrieť - pri čom sa tiež šetrí batéria.

Funkcia High-Res Audio reprodukuje vysokofrekvenčný zvuk v štúdiovej kvalite. DSEE HX vylepšuje vernosť zvuku vašich existujúcich skladieb vo formáte MP3, AAC alebo zo Spotify takmer ku kvalite High-Res Audio. A pre vysokokvalitné bezdrôtové počúvanie hudby je tu Sony LDAC kodek, ktorý prenáša dáta trikrát efektívnejšie ako predchádzajúce kodeky cez Bluetooth.

Nové Sony slúchadlá s vysokým rozlíšením zvuku - High-Resolution Audio Headset MDR-NC750 umožňujú vychutnať si kombináciu hudby v Hi-Res Audio kvalite s technológiou digitálneho odbúravania okolitého hluku až o 98%.

Xperia Z5 a Z5 Compact budú celosvetovo uvedené na trh od októbra 2015 a Xperia Z5 Premium od novembra 2015 - Xperia Z5 a Xperia Z5 Premium budú dostupné v dvoch variantoch - Single SIM a Dual SIM.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá