Image
8.9.2015 0 Comments

IFA 2015: ALCATEL predstavil vodeodolný smartfón GO PLAY a športové hodinky GO WATCH

ALCATEL ONETOUCH predstavil na veľtrhu IFA v Berlíne dve zariadenia z novej rady GO určené aktívnym užívateľom. Prvou novinkou je odolný smartfón GO PLAY, ktorý dokáže fotiť pod vodou, nevadí mu bahno a vydrží aj pád z metra a pol.

Svoju premiéru majú na berlínskej výstave tiež inteligentné hodinky GO WATCH. Tie sú odolné proti nárazom, vode i prachu, vedia merať tep, rýchlosť, fyzický výkon i zobraziť emócie užívateľa. Navyše sú kompatibilné s operačnými systémami iOS aj Android a ich dizajn si môžete prispôsobiť podľa seba. GO PLAY a GO WATCH sa na slovenský trh dostanú počas posledného štvrťroku tohto roka.

GO PLAY je vodeodolný telefón (IP67), ktorý navyše pod vodou dokáže aj fotiť a natáčať videá za pomoci 8 Mpx zadnej kamery a predného 5Mpx fotoaparátu. Ide o robustný telefón s 5 "HD displejom, ktorý odolá nárazom aj prachu. Môžete si ho vziať so sebou na výlet do hôr, na hudobný festival alebo napríklad k vode - proste všade tam, kde vy a váš mobil bojujete s extrémnymi podmienkami. Vďaka nárazuvzdornej konštrukcii to ale nie je problém, GO PLAY zvládne aj pády z výšky 150 cm bez väčšej ujmy.

Smartfón GO PLAY vie tiež zaznamenať akciu, ktorej sa práve zúčastňujete. Nahrať a zdieľať môžete všetko, čo sa aktuálne deje okolo vás alebo na vašom displeji. Ľahko pridáte fotku, komentár k obľúbeným nahrávkam alebo môžete streamovať vaše zážitky pomocou predinštalovaných aplikácií Periscope, Vine alebo Zell.

GO PLAY bude k dispozícii v celkom ôsmich farbách - tmavo šedej, čierno-červenej, tmavo zelenej, oranžovo-modrej, ružovej, limetkovo zelenej, modrej a oranžovej. K telefónu si môžete zaobstarať aj vodeodolné slúchadlá alebo ochranné puzdro.

GO WATCH

Inteligentné hodinky GO WATCH môžete spárovať s novým telefónom GO PLAY alebo akýmkoľvek iným smartfónom s operačným systémom Android 4.3 a vyšším, resp. s iOS 7 a vyšším. Vďaka tomu vás potom budú informovať najrôznejšie notifikácie - napr. O prijatí SMS, SNS, e-mailu, hovoroch alebo aktuálnom počasí. Aj hodinky GO WATCH sú vodeodolné, prachotesné a nárazuvzdorné (IP67). Vzhľad GO WATCH si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv vďaka vymeniteľnej prednej masky hodiniek a tiež remienka. Stačí len vymeniť jednu farbu za druhú a počas minúty zladíte vzhľad hodiniek s vaším outfitom.

GO WATCH_WHITE_front.jpg

Zdieľajte emócie

GO WATCH prinášajú užívateľom možnosť zaznamenávať ich vlastné emócie. Stačí stlačiť tlačidlo GO pod displejom a spustíte barometer emócií. Zobrazí sa emočný graf kombinujúci výstupy z gyroskopu, senzora srdcového tepu a akcelerometra. Vyberte si tému, ktorá zodpovedá vášmu rozpoloženiu najlepšie, a vytvorte si vlastnú emočnú paletu. Môžete potom ihneď zdieľať svoju náladu na sociálnych sieťach, alebo si graf nastaviť ako pozadie na svojich GO WATCH. Hodinky vydržia vďaka 225mAh batérii na jedno nabitie dva až päť dní aktívneho používania. Pre nabíjanie nepotrebujete špeciálnu nabíjačku - hodinky jednoducho nabijete prostredníctvom ľubovoľného micro USB kábla.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá