18.1.2013 0 Comments

IBM pomáha Kraft Foods poskytovať inteligentnejšie služby

IBM a Kraft Foods (súčasť medzinárodnej skupiny Mondelēz International) oznámili rozšírenie svojej dohody do septembra 2015. V priebehu nasledujúcich troch rokov bude IBM pomáhať Kraftu realizovať tri inštancie SAP-u, čo zahŕňa aj spustenie korporátnej šablóny, ktorá bude harmonizovať podnikové procesy na rozvíjajúcich sa trhoch strednej a východnej Európy, Blízkeho východu a Afriky.

Rozšírenie spolupráce nadväzuje na úspešné spustenie a prevádzku systému v strednej Európe a Rusku. Súčasný projekt Catalyst CEEMA Wave 4 zahŕňa ďalších 11 krajín vo východnej a juhovýchodnej Európe, na Blízkom východe a v severnej Afrike s plánovaným štartom systému v máji tohto roka. Po dokončení programu v roku 2014 bude 22 krajín strednej a východnej Európy, Blízkeho východu a Afriky používať jedinú operačnú platformu plánovania podnikových zdrojov (ERP) spolu so svojimi náprotivkami z Európskej únie.

„Naša strategická dohoda s IBM pomohla Kraft Foods realizovať harmonizované a integrované podnikové procesy v regióne strednej a východnej Európy, Blízkeho východu a Afriky (CEEMA) a zároveň dokončiť integráciu kľúčových akvizícií firmy Kraft. Napriek komplexnosti projektu a veľkému počtu krajín a pracovníkov zapojených do programu Catalyst sa nám podarilo vytvoriť tímový prístup a rozšírenie našej dohody je dôkazom úspešnej spolupráce," povedal Bernd Ruschmeyer, riaditeľ informačných služieb programu Catalyst, Kraft Foods CEEMA.

Kraft Foods získala za projekt na slávnostnom udeľovaní výročných cien za kvalitu SAP CEE Quality Awards Ceremony 2012 zlatú medailu v kategórii rozsiahlych realizácií. „Naša schopnosť zabezpečiť tie najlepšie profesionálne služby pomáha spoločnosti Kraft vybudovať sieť prevádzkových operácií bez ohľadu na hranice, takže môžu využívať inteligentnejšie spôsoby dodávania svojich výrobkov zákazníkom," povedal Vladimír Seibert, CEEMA Program Delivery Lead, IBM. „Jedným z kľúčových predpokladov, ktorý umožnil túto dlhodobú spoluprácu sú naše rozsiahle skúsenosti s plánovaním podnikových zdrojov (ERP), ako aj schopnosti a odhodlanie navzájom spolupracovať. To nám poskytuje možnosť dodávať výsledky, ktoré spoločnosti Kraft pomáhajú zvládať podnikateľské výzvy a naďalej rásť."

IBM, strategický partner pri tomto projekte, spoločnosti Kraft poskytla potrebné know-how, odborné skúsenosti a zostavila tím technických a prevádzkových odborníkov z celého sveta. Schopnosť IBM poskytnúť kľúčový tím expertov pre Kraft na také dlhé obdobie a rotáciu týchto odborníkov v priebehu rôznych fáz projektu zabezpečili maximálne zdieľanie znalostí a zvýšili kontrolu nad systémom šablón. Výsledkom je riešenie veľmi vysokej úrovne.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá