Image
4.3.2015 0 Comments

IBM a STU zakladajú výskumné centrum

ibm-supercomputer.jpg Spoločnosť IBM v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a spoločnosťou DWC Slovakia pracuje na projekte Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát, ktoré sa bude zaoberať analýzou a ochranou dát v mobilných zariadeniach.

Projekt založenia výskumného centra na analýzu a ochranu dát sa bude zameriavať na podporu špičkového výskumu, ktorý umožní firmám a organizáciám byť v online spojení prostredníctvom mobilných prístrojov, cloudu a sociálnych sietí bez akéhokoľvek ohrozenia v oblasti bezpečnosti.

Ako už samotný názov napovedá, stredobodom jeho vedeckého záujmu budú dáta. Práve Big Data sú dnes pre firmy a organizácie nielen zdrojom dôležitých a užitočných informácií, ale predstavujú aj jedno z najvýznamnejších aktív, ktoré je potrebné bezpečne chrániť. Stále rýchlejší rozvoj informačných technológií a inovácií prináša nové výzvy vedúce minimalizáciií rizika kybernetických útokov.

„Medzinárodné výskumné centrum prinesie na Slovensko špičkový výskum v oblasti Big Data. Do septembra tohto roka sa študenti Slovenskej technickej univerzity budú podieľať na praktickej simulácii a testovaní narušenia bezpečnosti mobilných zariadení s konkrétnymi úlohami dôležitými pre dosiahnutie očakávaných výsledkov," povedal generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.

Projekt Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy Európskej únie.

Výskumné centrum bude jedným z mála výskumných centier na Slovensku s aktívnou účasťou nadnárodného výskumu. IBM bude v rámci výskumných úloh nového centra využívať potenciál vlastných výskumných laboratórií v oblasti Big Data, a sprostredkuje tak intenzívnejšie prepojenie vlastných výskumných kapacít s akademickou sférou a domácim komerčným výskumom.

Práve vďaka aktívnej spolupráci s nadnárodným výskumným prostredím sa výskumné centrum, ktoré vzniká v rámci realizácie predkladaného projektu, môže stať medzinárodne renomovaným výskumným centrom a aj partnerom pre ďalšie domáce, ale aj zahraničné inštitúcie pôsobiace v oblasti kybernetickej bezpečnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá