Image
4.3.2015 0 Comments

IBM a STU zakladajú výskumné centrum

ibm-supercomputer.jpg Spoločnosť IBM v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a spoločnosťou DWC Slovakia pracuje na projekte Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát, ktoré sa bude zaoberať analýzou a ochranou dát v mobilných zariadeniach.

Projekt založenia výskumného centra na analýzu a ochranu dát sa bude zameriavať na podporu špičkového výskumu, ktorý umožní firmám a organizáciám byť v online spojení prostredníctvom mobilných prístrojov, cloudu a sociálnych sietí bez akéhokoľvek ohrozenia v oblasti bezpečnosti.

Ako už samotný názov napovedá, stredobodom jeho vedeckého záujmu budú dáta. Práve Big Data sú dnes pre firmy a organizácie nielen zdrojom dôležitých a užitočných informácií, ale predstavujú aj jedno z najvýznamnejších aktív, ktoré je potrebné bezpečne chrániť. Stále rýchlejší rozvoj informačných technológií a inovácií prináša nové výzvy vedúce minimalizáciií rizika kybernetických útokov.

„Medzinárodné výskumné centrum prinesie na Slovensko špičkový výskum v oblasti Big Data. Do septembra tohto roka sa študenti Slovenskej technickej univerzity budú podieľať na praktickej simulácii a testovaní narušenia bezpečnosti mobilných zariadení s konkrétnymi úlohami dôležitými pre dosiahnutie očakávaných výsledkov," povedal generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.

Projekt Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy Európskej únie.

Výskumné centrum bude jedným z mála výskumných centier na Slovensku s aktívnou účasťou nadnárodného výskumu. IBM bude v rámci výskumných úloh nového centra využívať potenciál vlastných výskumných laboratórií v oblasti Big Data, a sprostredkuje tak intenzívnejšie prepojenie vlastných výskumných kapacít s akademickou sférou a domácim komerčným výskumom.

Práve vďaka aktívnej spolupráci s nadnárodným výskumným prostredím sa výskumné centrum, ktoré vzniká v rámci realizácie predkladaného projektu, môže stať medzinárodne renomovaným výskumným centrom a aj partnerom pre ďalšie domáce, ale aj zahraničné inštitúcie pôsobiace v oblasti kybernetickej bezpečnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá