Image
4.3.2015 0 Comments

IBM a STU zakladajú výskumné centrum

ibm-supercomputer.jpg Spoločnosť IBM v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a spoločnosťou DWC Slovakia pracuje na projekte Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát, ktoré sa bude zaoberať analýzou a ochranou dát v mobilných zariadeniach.

Projekt založenia výskumného centra na analýzu a ochranu dát sa bude zameriavať na podporu špičkového výskumu, ktorý umožní firmám a organizáciám byť v online spojení prostredníctvom mobilných prístrojov, cloudu a sociálnych sietí bez akéhokoľvek ohrozenia v oblasti bezpečnosti.

Ako už samotný názov napovedá, stredobodom jeho vedeckého záujmu budú dáta. Práve Big Data sú dnes pre firmy a organizácie nielen zdrojom dôležitých a užitočných informácií, ale predstavujú aj jedno z najvýznamnejších aktív, ktoré je potrebné bezpečne chrániť. Stále rýchlejší rozvoj informačných technológií a inovácií prináša nové výzvy vedúce minimalizáciií rizika kybernetických útokov.

„Medzinárodné výskumné centrum prinesie na Slovensko špičkový výskum v oblasti Big Data. Do septembra tohto roka sa študenti Slovenskej technickej univerzity budú podieľať na praktickej simulácii a testovaní narušenia bezpečnosti mobilných zariadení s konkrétnymi úlohami dôležitými pre dosiahnutie očakávaných výsledkov," povedal generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.

Projekt Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy Európskej únie.

Výskumné centrum bude jedným z mála výskumných centier na Slovensku s aktívnou účasťou nadnárodného výskumu. IBM bude v rámci výskumných úloh nového centra využívať potenciál vlastných výskumných laboratórií v oblasti Big Data, a sprostredkuje tak intenzívnejšie prepojenie vlastných výskumných kapacít s akademickou sférou a domácim komerčným výskumom.

Práve vďaka aktívnej spolupráci s nadnárodným výskumným prostredím sa výskumné centrum, ktoré vzniká v rámci realizácie predkladaného projektu, môže stať medzinárodne renomovaným výskumným centrom a aj partnerom pre ďalšie domáce, ale aj zahraničné inštitúcie pôsobiace v oblasti kybernetickej bezpečnosti.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá