Image
4.3.2015 0 Comments

Akčná kamera Xiaomi za 64 dolárov konkuruje modelom GoPro nielen cenou

xiaomi_yi_cat.jpg Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi uviedol na trh novú akčnú kameru Xiaomi Yi Action Camera, ktorá môže súperiť s modelom GoPro Hero. Žiaľ, nebude dostupná mimo domovskej krajiny, ale tam sa predáva za pôsobivo nízku cenu 399 jüanov, čo je v prepočte asi 64 dolárov.

Kamera Yi má rozlíšenie 16 megapixelov a dokáže nahrávať full HD videá pri 60 snímkach za sekundu, teda lepšie ako 130-dolárový GoPro Hero, ktorý zvládne 1080p záznam s frekvenciou 30 snímok za sekundu alebo 720p záznam pri 60 snímkach za sekundu.

Vzhľadom na svoju nízku cenu kamera prekvapivo obsahuje vysokokvalitný snímač CMOS Sony Exmor R a ponúka 64 GB úložného priestoru, teda dvojnásobok v porovnaní s modelom Hero. Yi možno rovnako ako GoPro použiť pod vodou až do hĺbky 40 metrov a dodáva sa k nemu smartfónová aplikácia umožňujúca vzdialené ovládanie kamery, ako aj úpravu a zdieľanie novo zachytených záberov.

xiaomi_yi_connected_app.png

V základnom balení výrobca nedodáva puzdro na kameru, ale ponúka aj jej „cestovnú edíciu" , ktorá za príplatok 100 jüanov obsahuje aj obľúbenú palicu selfie stick. Spoločnosť sľubuje aj „bohatý výber doplnkov" ku kamere, ktoré umožnia pripevniť ju k rôznym objektom vrátane bicykla, prilby a dokonca aj domáceho maznáčika, ako je napr. mačka na obrázku.

Xiaomi neuvádza, či akčná kamera Yi bude niekedy k dispozícii aj na zahraničných trhoch, no je pozoruhodné, ako nový model hravo poráža GoPro Hero v oblasti špecifikácií aj ceny (no výkon v reálnom nasadení nepoznáme). Je to výsledok stratégie spoločnosti, ktorá chce ponúkať high-end zariadenia za veľmi nízke marže.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá