Image
4.3.2015 0 Comments

Akčná kamera Xiaomi za 64 dolárov konkuruje modelom GoPro nielen cenou

xiaomi_yi_cat.jpg Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi uviedol na trh novú akčnú kameru Xiaomi Yi Action Camera, ktorá môže súperiť s modelom GoPro Hero. Žiaľ, nebude dostupná mimo domovskej krajiny, ale tam sa predáva za pôsobivo nízku cenu 399 jüanov, čo je v prepočte asi 64 dolárov.

Kamera Yi má rozlíšenie 16 megapixelov a dokáže nahrávať full HD videá pri 60 snímkach za sekundu, teda lepšie ako 130-dolárový GoPro Hero, ktorý zvládne 1080p záznam s frekvenciou 30 snímok za sekundu alebo 720p záznam pri 60 snímkach za sekundu.

Vzhľadom na svoju nízku cenu kamera prekvapivo obsahuje vysokokvalitný snímač CMOS Sony Exmor R a ponúka 64 GB úložného priestoru, teda dvojnásobok v porovnaní s modelom Hero. Yi možno rovnako ako GoPro použiť pod vodou až do hĺbky 40 metrov a dodáva sa k nemu smartfónová aplikácia umožňujúca vzdialené ovládanie kamery, ako aj úpravu a zdieľanie novo zachytených záberov.

xiaomi_yi_connected_app.png

V základnom balení výrobca nedodáva puzdro na kameru, ale ponúka aj jej „cestovnú edíciu" , ktorá za príplatok 100 jüanov obsahuje aj obľúbenú palicu selfie stick. Spoločnosť sľubuje aj „bohatý výber doplnkov" ku kamere, ktoré umožnia pripevniť ju k rôznym objektom vrátane bicykla, prilby a dokonca aj domáceho maznáčika, ako je napr. mačka na obrázku.

Xiaomi neuvádza, či akčná kamera Yi bude niekedy k dispozícii aj na zahraničných trhoch, no je pozoruhodné, ako nový model hravo poráža GoPro Hero v oblasti špecifikácií aj ceny (no výkon v reálnom nasadení nepoznáme). Je to výsledok stratégie spoločnosti, ktorá chce ponúkať high-end zariadenia za veľmi nízke marže.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá