Image
4.3.2015 0 Comments

Akčná kamera Xiaomi za 64 dolárov konkuruje modelom GoPro nielen cenou

xiaomi_yi_cat.jpg Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi uviedol na trh novú akčnú kameru Xiaomi Yi Action Camera, ktorá môže súperiť s modelom GoPro Hero. Žiaľ, nebude dostupná mimo domovskej krajiny, ale tam sa predáva za pôsobivo nízku cenu 399 jüanov, čo je v prepočte asi 64 dolárov.

Kamera Yi má rozlíšenie 16 megapixelov a dokáže nahrávať full HD videá pri 60 snímkach za sekundu, teda lepšie ako 130-dolárový GoPro Hero, ktorý zvládne 1080p záznam s frekvenciou 30 snímok za sekundu alebo 720p záznam pri 60 snímkach za sekundu.

Vzhľadom na svoju nízku cenu kamera prekvapivo obsahuje vysokokvalitný snímač CMOS Sony Exmor R a ponúka 64 GB úložného priestoru, teda dvojnásobok v porovnaní s modelom Hero. Yi možno rovnako ako GoPro použiť pod vodou až do hĺbky 40 metrov a dodáva sa k nemu smartfónová aplikácia umožňujúca vzdialené ovládanie kamery, ako aj úpravu a zdieľanie novo zachytených záberov.

xiaomi_yi_connected_app.png

V základnom balení výrobca nedodáva puzdro na kameru, ale ponúka aj jej „cestovnú edíciu" , ktorá za príplatok 100 jüanov obsahuje aj obľúbenú palicu selfie stick. Spoločnosť sľubuje aj „bohatý výber doplnkov" ku kamere, ktoré umožnia pripevniť ju k rôznym objektom vrátane bicykla, prilby a dokonca aj domáceho maznáčika, ako je napr. mačka na obrázku.

Xiaomi neuvádza, či akčná kamera Yi bude niekedy k dispozícii aj na zahraničných trhoch, no je pozoruhodné, ako nový model hravo poráža GoPro Hero v oblasti špecifikácií aj ceny (no výkon v reálnom nasadení nepoznáme). Je to výsledok stratégie spoločnosti, ktorá chce ponúkať high-end zariadenia za veľmi nízke marže.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá