Image
22.8.2014 0 Comments

Hudobná služba YouTube bude stáť 10 dolárov a klipy sa budú dať sťahovať

youtube.jpg Už nejaký čas sa hovorí o tom, že Google pripravuje na YouTube predplatenú hudobnú službu. Web Android Police teraz priniesol nové informácie a ukážku z mobilnej aplikácie.

Služba sa bude volať YouTube Music Key a umožní prehrávanie skladieb a videí bez reklám, ako aj ich uloženie na off-line prehrávanie a ponúkne aj čisto zvukové rozhranie pre používateľov, ktorí chcú využiť multitasking a počúvať hudbu na pozadí popri inej činnosti na počítači. To všetko za 9,99 dolára mesačne.

Sú to v podstate rovnaké možnosti, ako poskytujú ostatné služby na hudobný streaming. Nová služba bude prepojená s existujúcou čisto hudobnou službou Google Play Music All Access. Za jedno mesačné predplatné vo výške 9,99 dolára teda budú mať používatelia prístup k obom hudobným službám.

Hoci sa zdá, že tieto dve služby sa budú značne prekrývať, podľa Android Police na YouTube Music Key budú môcť používatelia nájsť veľa hudby mimo oficiálnej diskografie umelcov vrátane záznamov z koncertov, remixov a pod.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude nová služba spustená, malo by sa tak stať v priebehu tohto roka. Prieťahy však spôsobujú najmä rokovania o zmluvách s držiteľmi autorských práv. Menšie nezávislé vydavateľstvá a nezávislí umelci sa sťažujú, že im Google ponúka veľmi nepriaznivé podmienky.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá