Image
22.8.2014 0 Comments

Hudobná služba YouTube bude stáť 10 dolárov a klipy sa budú dať sťahovať

youtube.jpg Už nejaký čas sa hovorí o tom, že Google pripravuje na YouTube predplatenú hudobnú službu. Web Android Police teraz priniesol nové informácie a ukážku z mobilnej aplikácie.

Služba sa bude volať YouTube Music Key a umožní prehrávanie skladieb a videí bez reklám, ako aj ich uloženie na off-line prehrávanie a ponúkne aj čisto zvukové rozhranie pre používateľov, ktorí chcú využiť multitasking a počúvať hudbu na pozadí popri inej činnosti na počítači. To všetko za 9,99 dolára mesačne.

Sú to v podstate rovnaké možnosti, ako poskytujú ostatné služby na hudobný streaming. Nová služba bude prepojená s existujúcou čisto hudobnou službou Google Play Music All Access. Za jedno mesačné predplatné vo výške 9,99 dolára teda budú mať používatelia prístup k obom hudobným službám.

Hoci sa zdá, že tieto dve služby sa budú značne prekrývať, podľa Android Police na YouTube Music Key budú môcť používatelia nájsť veľa hudby mimo oficiálnej diskografie umelcov vrátane záznamov z koncertov, remixov a pod.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude nová služba spustená, malo by sa tak stať v priebehu tohto roka. Prieťahy však spôsobujú najmä rokovania o zmluvách s držiteľmi autorských práv. Menšie nezávislé vydavateľstvá a nezávislí umelci sa sťažujú, že im Google ponúka veľmi nepriaznivé podmienky.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá