Image
22.8.2014 0 Comments

Ako ochrániť zamestnancov na dovolenke pred stresom? Daimler im maže e-maily...

delete_mail.jpg Pre mnohých dovolenkujúcich zamestnancov je nočnou morou predstava kopy neprečítaných e-mailov, ktorá ich po návrate čaká v práci. Nemecká automobilka Daimler teraz prišla s novou stratégiou, ako ochrániť pracovníkov od tohto stresu.

Ako informuje The Financial Times, spoločnosť oznámila, že jej 100 000 nemeckých zamestnancov bude mať možnosť automaticky odstrániť všetky e-maily, ktoré im prídu počas dovolenky. Ľudia, ktorí sa ich budú snažiť kontaktovať mailom počas ich neprítomnosti, dostanú odpoveď s oznamom o vymazaní správy a s kontaktnými údajmi na nadriadeného pre prípad, že ide o veľmi naliehavú záležitosť.

„Naši zamestnanci by si mali na dovolenke oddýchnuť, a nie čítať e-maily súvisiace s prácou," povedal člen predstavenstva Wilfried Porth. „Pri tejto stratégii začnú po dovolenke s čistým stolom, bez preplnených schránok elektronickej pošty. Je to pre nich emocionálna úľava."

Spoločnosť testovala program „dovolenkových mailov" už v minulom roku a zistila, že zamestnanci boli spokojnejší a produktívnejší v dlhodobom horizonte.

Čítanie pracovných e-mailov na dovolenke je sporná otázka. Niektorí ani počas dní voľna nechcú ostať bez kontaktu s pracovnými záležitosťami a automatická odpoveď oznamujúca ich neprítomnosť je pre nich nepredstaviteľná. Pre iných je „digitálna detoxikácia" nevyhnutná na zachovanie duševného zdravia.

S podobnými iniciatívami už v minulosti prišli aj ďalšie nemecké firmy. Napríklad spoločnosť Volkswagen v roku 2011 oznámila, že jej servery prestanú preposielať e-maily na zariadenia BlackBerry zamestnancov po pracovnom čase. Aj manažéri Deutsche Telekom odsúhlasili, že po večeroch, cez víkendy a sviatky sa zamestnancom nebudú posielať pracovné e-maily, a ak sa tak predsa stane, zamestnanec nie je povinný na ne reagovať.

Aj v Silicon Valley sú v trende tábory digitálnej detoxikácie, kde sa účastníci vzdajú používania svojich mobilných telefónov, notebookov, sociálnych sietí, aby okúsili, aký je život bez nich.

Zdroj: businessinsider.com
ft.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá