Image
22.8.2014 0 Comments

Ako ochrániť zamestnancov na dovolenke pred stresom? Daimler im maže e-maily...

delete_mail.jpg Pre mnohých dovolenkujúcich zamestnancov je nočnou morou predstava kopy neprečítaných e-mailov, ktorá ich po návrate čaká v práci. Nemecká automobilka Daimler teraz prišla s novou stratégiou, ako ochrániť pracovníkov od tohto stresu.

Ako informuje The Financial Times, spoločnosť oznámila, že jej 100 000 nemeckých zamestnancov bude mať možnosť automaticky odstrániť všetky e-maily, ktoré im prídu počas dovolenky. Ľudia, ktorí sa ich budú snažiť kontaktovať mailom počas ich neprítomnosti, dostanú odpoveď s oznamom o vymazaní správy a s kontaktnými údajmi na nadriadeného pre prípad, že ide o veľmi naliehavú záležitosť.

„Naši zamestnanci by si mali na dovolenke oddýchnuť, a nie čítať e-maily súvisiace s prácou," povedal člen predstavenstva Wilfried Porth. „Pri tejto stratégii začnú po dovolenke s čistým stolom, bez preplnených schránok elektronickej pošty. Je to pre nich emocionálna úľava."

Spoločnosť testovala program „dovolenkových mailov" už v minulom roku a zistila, že zamestnanci boli spokojnejší a produktívnejší v dlhodobom horizonte.

Čítanie pracovných e-mailov na dovolenke je sporná otázka. Niektorí ani počas dní voľna nechcú ostať bez kontaktu s pracovnými záležitosťami a automatická odpoveď oznamujúca ich neprítomnosť je pre nich nepredstaviteľná. Pre iných je „digitálna detoxikácia" nevyhnutná na zachovanie duševného zdravia.

S podobnými iniciatívami už v minulosti prišli aj ďalšie nemecké firmy. Napríklad spoločnosť Volkswagen v roku 2011 oznámila, že jej servery prestanú preposielať e-maily na zariadenia BlackBerry zamestnancov po pracovnom čase. Aj manažéri Deutsche Telekom odsúhlasili, že po večeroch, cez víkendy a sviatky sa zamestnancom nebudú posielať pracovné e-maily, a ak sa tak predsa stane, zamestnanec nie je povinný na ne reagovať.

Aj v Silicon Valley sú v trende tábory digitálnej detoxikácie, kde sa účastníci vzdajú používania svojich mobilných telefónov, notebookov, sociálnych sietí, aby okúsili, aký je život bez nich.

Zdroj: businessinsider.com
ft.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá