Image
22.8.2014 0 Comments

Ako ochrániť zamestnancov na dovolenke pred stresom? Daimler im maže e-maily...

delete_mail.jpg Pre mnohých dovolenkujúcich zamestnancov je nočnou morou predstava kopy neprečítaných e-mailov, ktorá ich po návrate čaká v práci. Nemecká automobilka Daimler teraz prišla s novou stratégiou, ako ochrániť pracovníkov od tohto stresu.

Ako informuje The Financial Times, spoločnosť oznámila, že jej 100 000 nemeckých zamestnancov bude mať možnosť automaticky odstrániť všetky e-maily, ktoré im prídu počas dovolenky. Ľudia, ktorí sa ich budú snažiť kontaktovať mailom počas ich neprítomnosti, dostanú odpoveď s oznamom o vymazaní správy a s kontaktnými údajmi na nadriadeného pre prípad, že ide o veľmi naliehavú záležitosť.

„Naši zamestnanci by si mali na dovolenke oddýchnuť, a nie čítať e-maily súvisiace s prácou," povedal člen predstavenstva Wilfried Porth. „Pri tejto stratégii začnú po dovolenke s čistým stolom, bez preplnených schránok elektronickej pošty. Je to pre nich emocionálna úľava."

Spoločnosť testovala program „dovolenkových mailov" už v minulom roku a zistila, že zamestnanci boli spokojnejší a produktívnejší v dlhodobom horizonte.

Čítanie pracovných e-mailov na dovolenke je sporná otázka. Niektorí ani počas dní voľna nechcú ostať bez kontaktu s pracovnými záležitosťami a automatická odpoveď oznamujúca ich neprítomnosť je pre nich nepredstaviteľná. Pre iných je „digitálna detoxikácia" nevyhnutná na zachovanie duševného zdravia.

S podobnými iniciatívami už v minulosti prišli aj ďalšie nemecké firmy. Napríklad spoločnosť Volkswagen v roku 2011 oznámila, že jej servery prestanú preposielať e-maily na zariadenia BlackBerry zamestnancov po pracovnom čase. Aj manažéri Deutsche Telekom odsúhlasili, že po večeroch, cez víkendy a sviatky sa zamestnancom nebudú posielať pracovné e-maily, a ak sa tak predsa stane, zamestnanec nie je povinný na ne reagovať.

Aj v Silicon Valley sú v trende tábory digitálnej detoxikácie, kde sa účastníci vzdajú používania svojich mobilných telefónov, notebookov, sociálnych sietí, aby okúsili, aký je život bez nich.

Zdroj: businessinsider.com
ft.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá