Image
8.10.2015 0 Comments

Huawei predstavilo svoje riešenia pre siete 4,5 G a VoWiFi

Huawei sa vo sfére IT angažuje len niekoľko rokov a už je schopný konkurovať lídrom v oblasti cloudových riešení, databázových centier a telekomunikácií. Teraz predstavilo balík služieb, ktorý chce ponúknuť používateľom na Slovensku prostredníctvom sieťových operátorov.

VoWiFi

"Súčasťou nového balíčka služieb je služba VoWifi (Voice Over WiFi), vďaka ktorej môžete telefonovať pomocou svojho smartfónu tak ako ste zvyknutý telefonovať vrámci mobilnej siete (bez toho aby ste využívali aplikáciu tretej strany) ale s tým rozdielom, že namiesto pripojenia na rádiovú sieť operátora (2G/3G/4G) využívate prístup cez WiFi sieť. Pritom avšak musíte byť prihlásení do siete operátora, ktorý okrem spojenia hovoru zabezpečuje aj overenie užívateľa. Hovor cez WiFi (VoWiFi) poskytuje vysokú kvalitu hovoru za pomoci využitia HD kodeku a rozširuje možnosti keďže teraz možeme telefonovať už aj keď ste v pokrytí WiFi siete.

IMG_20150924_091003.jpg

To, že pri využívaní VoWifi nie je potrebné, aby ste boli pripojení do rádiovej prístupovej siete mobilného operátora, však neznamená, že operátorov obchádzate. Práve naopak. Samotnú službu VoWiFi musí v prvom rade sprístupniť váš mobilný operátor."

IMG_20150924_090857.jpg

4.5 G

Je 4,5G reálne využiteľne v dnešnej dobe? Áno, je. Podľa čínskej spoločnosti sa v poslednom čase vytvoril vysoký dopyt po videách vo vysokom rozlíšení, ktoré si vyžadujú vysoký dátový prenos, na ktorý 4G už nestačí. Ďalší trend a zároveň potreba v dnešnej dobe exponenciálne rastúceho technologického vývoja sú roboty a drony ovládané na diaľku.

IMG_20150924_090900.jpg

Na ich bezpečné ovládanie je potrebná nízka latencia, ktorú zabezpečí len rýchly prenos dát. Využitie 4,5G pripojenia nájdete aj v zariadeniach VR (Virtual Reality), ktoré prijímajú a odosielajú dáta vo veľkých množstvách. Dôkazom toho, že medzi 4G a 4,5G je pomerne veľký rozdiel, je latencia nameraná pri ovládaní dronov, ktorá bola pri 4G pripojení 50 ms a pri 4,5G až 5-krát menšia, teda 10 ms.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Nórsko ako prvá krajina vypne rádiá FM, k dispozícii bude už len digitálny rozhlas

10.01.2017 00:22

Nórsko začne tento týždeň vypínať svoju rádiovú sieť FM. Je to však kontroverzný krok, ktorý má mnoho kritikov a podľa hlasovania novín Dagbladet je proti nemu až  66 % Nórov. No odborníci tvrdia, že ...

Telekomunikácie

Koniec satelitného vysielania programov v štandardnom rozlíšení (SD)

19.12.2016 00:05

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania ďalších verejnoprávnych aj komerčných televíznych staníc v šta ...

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá