Image
8.10.2015 0 Comments

Huawei predstavilo svoje riešenia pre siete 4,5 G a VoWiFi

Huawei sa vo sfére IT angažuje len niekoľko rokov a už je schopný konkurovať lídrom v oblasti cloudových riešení, databázových centier a telekomunikácií. Teraz predstavilo balík služieb, ktorý chce ponúknuť používateľom na Slovensku prostredníctvom sieťových operátorov.

VoWiFi

"Súčasťou nového balíčka služieb je služba VoWifi (Voice Over WiFi), vďaka ktorej môžete telefonovať pomocou svojho smartfónu tak ako ste zvyknutý telefonovať vrámci mobilnej siete (bez toho aby ste využívali aplikáciu tretej strany) ale s tým rozdielom, že namiesto pripojenia na rádiovú sieť operátora (2G/3G/4G) využívate prístup cez WiFi sieť. Pritom avšak musíte byť prihlásení do siete operátora, ktorý okrem spojenia hovoru zabezpečuje aj overenie užívateľa. Hovor cez WiFi (VoWiFi) poskytuje vysokú kvalitu hovoru za pomoci využitia HD kodeku a rozširuje možnosti keďže teraz možeme telefonovať už aj keď ste v pokrytí WiFi siete.

IMG_20150924_091003.jpg

To, že pri využívaní VoWifi nie je potrebné, aby ste boli pripojení do rádiovej prístupovej siete mobilného operátora, však neznamená, že operátorov obchádzate. Práve naopak. Samotnú službu VoWiFi musí v prvom rade sprístupniť váš mobilný operátor."

IMG_20150924_090857.jpg

4.5 G

Je 4,5G reálne využiteľne v dnešnej dobe? Áno, je. Podľa čínskej spoločnosti sa v poslednom čase vytvoril vysoký dopyt po videách vo vysokom rozlíšení, ktoré si vyžadujú vysoký dátový prenos, na ktorý 4G už nestačí. Ďalší trend a zároveň potreba v dnešnej dobe exponenciálne rastúceho technologického vývoja sú roboty a drony ovládané na diaľku.

IMG_20150924_090900.jpg

Na ich bezpečné ovládanie je potrebná nízka latencia, ktorú zabezpečí len rýchly prenos dát. Využitie 4,5G pripojenia nájdete aj v zariadeniach VR (Virtual Reality), ktoré prijímajú a odosielajú dáta vo veľkých množstvách. Dôkazom toho, že medzi 4G a 4,5G je pomerne veľký rozdiel, je latencia nameraná pri ovládaní dronov, ktorá bola pri 4G pripojení 50 ms a pri 4,5G až 5-krát menšia, teda 10 ms.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Telekomunikácie

Telefonovanie v EÚ bude od leta lacnejšie

05.12.2016 00:07

Telefonovanie a spotreba dát v rámci EÚ budú od leta lacnejšie. Konštatoval to minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Na zasadnutí Rady EÚ v Bruseli sa totiž podarilo dosiahnuť ...

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá