Image
8.10.2015 0 Comments

Huawei predstavilo svoje riešenia pre siete 4,5 G a VoWiFi

Huawei sa vo sfére IT angažuje len niekoľko rokov a už je schopný konkurovať lídrom v oblasti cloudových riešení, databázových centier a telekomunikácií. Teraz predstavilo balík služieb, ktorý chce ponúknuť používateľom na Slovensku prostredníctvom sieťových operátorov.

VoWiFi

"Súčasťou nového balíčka služieb je služba VoWifi (Voice Over WiFi), vďaka ktorej môžete telefonovať pomocou svojho smartfónu tak ako ste zvyknutý telefonovať vrámci mobilnej siete (bez toho aby ste využívali aplikáciu tretej strany) ale s tým rozdielom, že namiesto pripojenia na rádiovú sieť operátora (2G/3G/4G) využívate prístup cez WiFi sieť. Pritom avšak musíte byť prihlásení do siete operátora, ktorý okrem spojenia hovoru zabezpečuje aj overenie užívateľa. Hovor cez WiFi (VoWiFi) poskytuje vysokú kvalitu hovoru za pomoci využitia HD kodeku a rozširuje možnosti keďže teraz možeme telefonovať už aj keď ste v pokrytí WiFi siete.

IMG_20150924_091003.jpg

To, že pri využívaní VoWifi nie je potrebné, aby ste boli pripojení do rádiovej prístupovej siete mobilného operátora, však neznamená, že operátorov obchádzate. Práve naopak. Samotnú službu VoWiFi musí v prvom rade sprístupniť váš mobilný operátor."

IMG_20150924_090857.jpg

4.5 G

Je 4,5G reálne využiteľne v dnešnej dobe? Áno, je. Podľa čínskej spoločnosti sa v poslednom čase vytvoril vysoký dopyt po videách vo vysokom rozlíšení, ktoré si vyžadujú vysoký dátový prenos, na ktorý 4G už nestačí. Ďalší trend a zároveň potreba v dnešnej dobe exponenciálne rastúceho technologického vývoja sú roboty a drony ovládané na diaľku.

IMG_20150924_090900.jpg

Na ich bezpečné ovládanie je potrebná nízka latencia, ktorú zabezpečí len rýchly prenos dát. Využitie 4,5G pripojenia nájdete aj v zariadeniach VR (Virtual Reality), ktoré prijímajú a odosielajú dáta vo veľkých množstvách. Dôkazom toho, že medzi 4G a 4,5G je pomerne veľký rozdiel, je latencia nameraná pri ovládaní dronov, ktorá bola pri 4G pripojení 50 ms a pri 4,5G až 5-krát menšia, teda 10 ms.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá