Image
8.10.2015 0 Comments

Microsoft predstavil nový tablet Surface Pro 4, náramok Band a smartfóny Lumia 950 a 950 XL

Microsoft 6. októbra na podujatí Windows 10 devices event v New Yorku (záznam si môžete pozrieť na stránke Microsoftu) predstavil niekoľko nových zariadení. Terry Myerson, viceprezident Microsoft Windows and Devices Group, zdôraznil, že Windows 10 je po niekoľkých týždňoch komerčnej dostupnosti nainštalovaný na viac než 110 miliónoch zariadení, čo signalizuje jeden z najrýchlejších nábehov nového operačného systému v doterajšej histórii.

Ešte potešiteľnejší je fakt, že „desiatka" už je nainštalovaná na 8 miliónoch firemných počítačov, pretože tento segment je pri zavádzaní nových verzií operačných systémov tradične veľmi konzervatívny. Nový operačný systém si pochvaľujú aj vývojári aplikácií, ktorí zarábajú 4× viac než za pontifikátu Windows 8 a 8.1. Dennodenne pribúdajú ďalšie užitočné aplikácie, či už nové, alebo populárne aplikácie adaptované z iných platforiem. Xbox One

Ešte tento rok si budú majitelia tejto populárnej hernej konzoly upgradovať jej operačný systém na Windows 10. Okrem možnosti spúšťania aplikácií UWP bude mať konzola nové používateľské rozhranie a samozrejmosťou bude aj kompatibilita s hrami pre Xbox 360.

Holografické okuliare HoloLens

Podrobnú recenziu tohto prístroja, ktorý sme mali ako jediní na Slovensku možnosť dve hodiny testovať, sme priniesli v PC REVUE. HoloLens je jediná platforma umožňujúca vkladať hologramy do reálneho sveta a zobraziť napríklad dinosaura vo vašej obývačke. Na podujatí bola demonštrovaná hra Project Xray. Najskôr bude k dispozícii vývojárska verzia HoloLens za 3000 USD v prvom kvartáli 2016.

Microsoft Band

Cena novej verzie náramku bude 249 USD. Funkcionalita sa príliš nelíši od minuloročného modelu, ktorý sa na Slovensku nepredáva. Novinkou je barometrický senzor a integrácia digitálnej asistentky Cortany.

Lumia 950 a 950 XL

Microsoft predstavil aj nové telefóny Lumia 950 a Lumia 950 XL, rozdiel je v uhlopriečkach displeja - 5,2 verzus 5,7 palca vo verzii XL. Lumia 950 má šesťjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 808 taktovaný na 1,8 GHz, displej AMOLED s rozlíšením 2560 × 1440 a 20 Mpx fotoaparát s optikou Zeiss a trojdiódovým bleskom. Vďaka funkcii Continuum budete mať vo vrecku plnohodnotný Windows 10. Výhodou je aj extrémne rýchle nabíjanie, na polovicu kapacity ho nabijete za 30 minút. Zaujímavé je aj zariadenie Microsoft Display Dock na pripojenie telefónu k monitoru. Zariadenie má aj konektor na pripojenie kľúča USB. A napokon ešte ceny, Lumia 950 sa bude predávať za 549 USD a model 950 XL za 649 dolárov.

Lumia-950-and-950-XL.jpg

Microsoft Surface Pro 4

Nasledovníka dostal aj populárny tablet Surface 3 Pro (na Slovensku sa nepredáva). Surface Pro 4 je typicky (v závislosti od hardvérovej konfigurácie) o tretinu výkonnejší ako jeho predchodca, je tenší, má len 8,4 mm. Displej s technológiou PixelSense má uhlopriečku 12,3 palca, teda o 0,3 palca väčšiu ako Surface 3 Pro. Rozmery zariadenia sa nezmenili, takže musel byť redukovaný rámik okolo displeja. Čoraz väčší dôraz sa kladie na elektronické pero, ktoré bude mať vymeniteľné hroty. V závislosti od konfigurácie budú k dispozícii modely s procesormi Intel Core šiestej generácie m3, i5 alebo i7 so 4 GB, 8 GB alebo 16 GB RAM a diskami SSD s kapacitami 128 GB, 256 GB, 512 GB alebo 1 TB.

Najrevolučnejšiu novinku, notebook Surface Book, sme predstavili v samostatnom článku.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá