Image
17.3.2014 0 Comments

Hlavné stránky NATO čelia DDoS útoku. Je za tým Krym.

ddos_attack2.jpg Neznámi hackeri napadli a znefunkčnili v sobotu viaceré webové stránky NATO. Informovala o tom hovorkyňa Severoatlantickej aliancie. Skupina nazývajúca sa Kybernetický Berkut uviedla, že útok uskutočnili "vlasteneckí Ukrajinci" nahnevaní na zasahovanie aliancie do záležitostí ich krajiny. Toto tvrdenie zatiaľ nebolo možné nezávisle overiť.

Postihnutá je okrem iných hlavná stránka www.NATO.int. Na činnosť organizácie ich kroky nemajú žiadny vplyv, uviedla hovorkyňa Oana Lungescuová. Podľa jej údajov hackeri použili takzvané DDoS útoky, pri ktorých sa vyradí server z prevádzky vysokým počtom požiadaviek v rovnakú chvíľu. Lungescuová dodala, že aliancia na obnovení funkčnosti stránok pracuje.

Kybernetický Berkut je odkazom na obávané a už rozpustené špeciálne jednotky používané proruským prezidentom Viktorom Janukovyčom pri krvavom potláčaní protivládnych protestov. Ku kybernetickému útoku došlo v čase, keď obyvatelia Krymu rozhodujú o jeho odtrhnutí sa od Ukrajiny a pripojení sa k Rusku.

NATO začalo v utorok s prieskumnými letmi v Poľsku a Rumunsku pri hraniciach s Ukrajinou s cieľom sledovať možné hrozby vyplývajúce z tamojšej politickej krízy pre alianciu. Tá minulý týždeň oznámila, že prehodnotí spoluprácu s Ruskom a naopak zvýši spoluprácu s vládou v Kyjeve.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá