27.3.2013 0 Comments

Hans Vestberg: v roku 2013 počet užívateľov sietí LTE prekročí 100 miliónov

Hans Vestberg, prezident a generálny riaditeľ Ericssonu vyhlásil: „ Našou úlohou je previesť telekomunikačné odvetvie technologickou a obchodnou transformáciou. Naša cesta viedla od zákazníkov pevných telekomunikačných sietí k mobilným sieťam, potom k poskytovaniu služieb a teraz sa rozširuje o transformáciu procesov v rôznych iných odvetviach."

„ Do konca roku 2013 budú smartfóny tvoriť viac než 50 % telefónov dodaných na trh, o čo sa postarajú cenovo dostupnejšie modely," predpovedá Hans Vestberg a podotýka, že užívatelia ocenia možnosť mať aplikácie a dáta jednoduchšie dostupné vo viacerých zariadeniach. Vzájomná komunikácia medzi zariadeniami, ľuďmi a obsahom mení spôsob správania ľudí a spôsob, akým poskytovatelia služieb podnikajú. Hans Vestberg predpovedá, že sa v telekomunikačnom odvetví objaví viac cenových modelov - viacúrovňové služby, zdieľané služby a balíčky služieb a dôjde k ďalšej expanzii do oblasti digitálnych služieb za účelom hľadania nových zdrojov príjmov.

„ Keďže nosíme internet vo vrecku, náš virtuálny a skutočný svet sa približujú. Online komunikácia obohacuje náš život, prácu a zábavu, a rúca časové a priestorové prekážky. Do konca roku 2013 počet užívateľov mobilného internetu prekročí počet užívateľov pevného pripojenia," pokračuje prezident Ericssonu a pridáva ďalšiu predpoveď: rok 2013 bude rokom, kedy počet užívateľov sietí LTE prekročí 100 miliónov.

Vďaka svojej vysokej rýchlosti a kapacite umožní sieť LTE dodávať obsah vysokej kvality, najmä video, bez nutnosti použiť vyrovnávaciu pamäť. Spustenie vysielania v sieti LTE predstavuje novú ponuku Ericssonu určenú mobilným operátorom a ich mediálnym partnerom, či už efektívnym poskytovaním prémiových služieb s garantovanou kvalitou prostredníctvom sietí LTE využiť nových zdrojov príjmov. Hans Vestberg počas tlačovej konferencie na Svetovom mobilnom kongrese 2013 oznámil, že firmy Verizon Wireless a Telstra si už spomínané riešenie objednali.

Do konca 4. štvrťroku 2012 dodal Ericsson viac než 60 komerčných sietí LTE, ktoré sú prevádzkované na všetkých svetadieloch. Približne 50 % všetkých prenosov pomocou smartfónov v sieťach LTE prebieha v sieťach od Ericssonu.

Ďalším dôkazom vodcovského postavenia Ericssonu v oblasti sietí LTE je spolupráca s firmou Telefónica na ukážkach fungovania niekoľkých zložitých technológií a funkcií na kongrese v Barcelone, napríklad prepojenie zo siete 4G do siete Wi-Fi, hlasové prenosy v sieti LTE (VoLTE) a integrácia systémov naprieč rôznymi výrobcami a technologickými štandardami. „Táto skutočnosť potvrdzuje naše záväzky voči zákazníkom - firma Telefónica je jedným z najväčších telekomunikačných operátorov na svete a svojou stratégiou sa snaží uspokojiť rastúce požiadavky svojich zákazníkov," konštatuje Hans Vestberg a dodáva:

„Vďaka každodenným činnostiam, ktorými nás zákazníci z rôznych častiach sveta poverujú, pokračujeme v zlepšovaní našich spoločných ponúk. Celá naša pozornosť sa sústreďuje na poskytovanie optimálnych technológií, služieb a riešení zákazníkom, aby sme mohli spoločne tvoriť zasieťovanú spoločnosť."


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá