27.3.2013 0 Comments

Hans Vestberg: v roku 2013 počet užívateľov sietí LTE prekročí 100 miliónov

Hans Vestberg, prezident a generálny riaditeľ Ericssonu vyhlásil: „ Našou úlohou je previesť telekomunikačné odvetvie technologickou a obchodnou transformáciou. Naša cesta viedla od zákazníkov pevných telekomunikačných sietí k mobilným sieťam, potom k poskytovaniu služieb a teraz sa rozširuje o transformáciu procesov v rôznych iných odvetviach."

„ Do konca roku 2013 budú smartfóny tvoriť viac než 50 % telefónov dodaných na trh, o čo sa postarajú cenovo dostupnejšie modely," predpovedá Hans Vestberg a podotýka, že užívatelia ocenia možnosť mať aplikácie a dáta jednoduchšie dostupné vo viacerých zariadeniach. Vzájomná komunikácia medzi zariadeniami, ľuďmi a obsahom mení spôsob správania ľudí a spôsob, akým poskytovatelia služieb podnikajú. Hans Vestberg predpovedá, že sa v telekomunikačnom odvetví objaví viac cenových modelov - viacúrovňové služby, zdieľané služby a balíčky služieb a dôjde k ďalšej expanzii do oblasti digitálnych služieb za účelom hľadania nových zdrojov príjmov.

„ Keďže nosíme internet vo vrecku, náš virtuálny a skutočný svet sa približujú. Online komunikácia obohacuje náš život, prácu a zábavu, a rúca časové a priestorové prekážky. Do konca roku 2013 počet užívateľov mobilného internetu prekročí počet užívateľov pevného pripojenia," pokračuje prezident Ericssonu a pridáva ďalšiu predpoveď: rok 2013 bude rokom, kedy počet užívateľov sietí LTE prekročí 100 miliónov.

Vďaka svojej vysokej rýchlosti a kapacite umožní sieť LTE dodávať obsah vysokej kvality, najmä video, bez nutnosti použiť vyrovnávaciu pamäť. Spustenie vysielania v sieti LTE predstavuje novú ponuku Ericssonu určenú mobilným operátorom a ich mediálnym partnerom, či už efektívnym poskytovaním prémiových služieb s garantovanou kvalitou prostredníctvom sietí LTE využiť nových zdrojov príjmov. Hans Vestberg počas tlačovej konferencie na Svetovom mobilnom kongrese 2013 oznámil, že firmy Verizon Wireless a Telstra si už spomínané riešenie objednali.

Do konca 4. štvrťroku 2012 dodal Ericsson viac než 60 komerčných sietí LTE, ktoré sú prevádzkované na všetkých svetadieloch. Približne 50 % všetkých prenosov pomocou smartfónov v sieťach LTE prebieha v sieťach od Ericssonu.

Ďalším dôkazom vodcovského postavenia Ericssonu v oblasti sietí LTE je spolupráca s firmou Telefónica na ukážkach fungovania niekoľkých zložitých technológií a funkcií na kongrese v Barcelone, napríklad prepojenie zo siete 4G do siete Wi-Fi, hlasové prenosy v sieti LTE (VoLTE) a integrácia systémov naprieč rôznymi výrobcami a technologickými štandardami. „Táto skutočnosť potvrdzuje naše záväzky voči zákazníkom - firma Telefónica je jedným z najväčších telekomunikačných operátorov na svete a svojou stratégiou sa snaží uspokojiť rastúce požiadavky svojich zákazníkov," konštatuje Hans Vestberg a dodáva:

„Vďaka každodenným činnostiam, ktorými nás zákazníci z rôznych častiach sveta poverujú, pokračujeme v zlepšovaní našich spoločných ponúk. Celá naša pozornosť sa sústreďuje na poskytovanie optimálnych technológií, služieb a riešení zákazníkom, aby sme mohli spoločne tvoriť zasieťovanú spoločnosť."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá