Image
5.2.2013 0 Comments

HTC M7 bude disponovať revolučným fotoaparátom s ultrapixelmi

Už keď sme si mysleli, že HTC nás pri svojej novej vlajkovej lodi M7 nemôže ničím prekvapiť, objavujú sa nové informácie o fotoaparáte. Ten by mal byť údajne vybavený snímačom, ktorý neudáva rozlíšenie v megapixeloch, ale v ultrapixeloch.

htc_m7.jpg

Ultrapixel je podľa zdroja informácie označenie použité pri novom fotografickom senzore, ktorý namiesto jednej vrstvy snímača používa rovno tri - každú s rozlíšením 4,3 Mpix. Tri na sebe naukladané vrstvy umožnia novému fotoaparátu M7 vytvárať ostrejšie a farebne presnejšie snímky. Je to najmä vďaka tomu, že výsledná snímka bude vytvorená na základe informácií prijatých zo všetkých troch vrstiev senzora - každá z nich bude pravdepodobne slúžiť na snímanie jednej z troch hlavných farieb (modrá, zelená a červená). To umožní vytvorenie jediného virtuálneho pixela. Viac informácií zozbieraných senzorom umožní nové cesty spracovania obrazu, ako napríklad zaostrenie v rôznych častiach obrazu aj po tom, ako vytvoríte fotografiu.

foveon-vs-mosaic.jpg

Podľa nemenovaného zdroja portálu pocket-lint je senzor HTC M7 akési spojenie snímačov zo zariadení Nokia PureView a Foveon X3. Klasické senzory používajú tzv. mozaikové filtre typu Bayer, pomocou ktorých fotoaparát získava informácie o farbe. Výsledkom je to, že dokáže snímať len 25 % modrej, 25 % červenej a 50 % zelenej farby. Pri Foveon X3 každú farbu sníma samostatná vrstva, vďaka čomu máme k dispozícii kompletnú informáciu o farebnom zložení fotografie.

Hoci snímač bude môcť v špeciálnom režime vytvárať aj 13 Mpix fotografie, reálne rozlíšenie bude 4,7 Mpix. Aj z tohto dôvodu príde spoločnosť s novým pojmom Ultrapixel, ktorý bude údajne aj najnovším marketingovým ťahúňom nového radu smartfónov HTC, tak ako bol ImageSense pri minuloročných modeloch HTC One.

Práve počet megapixelov sa u mnohých stal akousi mierkou kvality. Stále však platí, že ten udáva skôr veľkosť fotografie ako jej kvalitu. Je dobré vedieť, že HTC sa nenaháňa za megapixelmi a možno príde s novou revolučnou technológiou, ktorá nám umožní vytvárať kvalitnejšie fotografie aj prostredníctvom mobilných zariadení. Zatiaľ však ide o dohady, ktoré potvrdí alebo vyvráti HTC už 19. februára na tlačovej konferencii v Londýne.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá