Image
5.2.2013 0 Comments

HTC M7 bude disponovať revolučným fotoaparátom s ultrapixelmi

Už keď sme si mysleli, že HTC nás pri svojej novej vlajkovej lodi M7 nemôže ničím prekvapiť, objavujú sa nové informácie o fotoaparáte. Ten by mal byť údajne vybavený snímačom, ktorý neudáva rozlíšenie v megapixeloch, ale v ultrapixeloch.

htc_m7.jpg

Ultrapixel je podľa zdroja informácie označenie použité pri novom fotografickom senzore, ktorý namiesto jednej vrstvy snímača používa rovno tri - každú s rozlíšením 4,3 Mpix. Tri na sebe naukladané vrstvy umožnia novému fotoaparátu M7 vytvárať ostrejšie a farebne presnejšie snímky. Je to najmä vďaka tomu, že výsledná snímka bude vytvorená na základe informácií prijatých zo všetkých troch vrstiev senzora - každá z nich bude pravdepodobne slúžiť na snímanie jednej z troch hlavných farieb (modrá, zelená a červená). To umožní vytvorenie jediného virtuálneho pixela. Viac informácií zozbieraných senzorom umožní nové cesty spracovania obrazu, ako napríklad zaostrenie v rôznych častiach obrazu aj po tom, ako vytvoríte fotografiu.

foveon-vs-mosaic.jpg

Podľa nemenovaného zdroja portálu pocket-lint je senzor HTC M7 akési spojenie snímačov zo zariadení Nokia PureView a Foveon X3. Klasické senzory používajú tzv. mozaikové filtre typu Bayer, pomocou ktorých fotoaparát získava informácie o farbe. Výsledkom je to, že dokáže snímať len 25 % modrej, 25 % červenej a 50 % zelenej farby. Pri Foveon X3 každú farbu sníma samostatná vrstva, vďaka čomu máme k dispozícii kompletnú informáciu o farebnom zložení fotografie.

Hoci snímač bude môcť v špeciálnom režime vytvárať aj 13 Mpix fotografie, reálne rozlíšenie bude 4,7 Mpix. Aj z tohto dôvodu príde spoločnosť s novým pojmom Ultrapixel, ktorý bude údajne aj najnovším marketingovým ťahúňom nového radu smartfónov HTC, tak ako bol ImageSense pri minuloročných modeloch HTC One.

Práve počet megapixelov sa u mnohých stal akousi mierkou kvality. Stále však platí, že ten udáva skôr veľkosť fotografie ako jej kvalitu. Je dobré vedieť, že HTC sa nenaháňa za megapixelmi a možno príde s novou revolučnou technológiou, ktorá nám umožní vytvárať kvalitnejšie fotografie aj prostredníctvom mobilných zariadení. Zatiaľ však ide o dohady, ktoré potvrdí alebo vyvráti HTC už 19. februára na tlačovej konferencii v Londýne.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá