Image
5.2.2013 0 Comments

HTC M7 bude disponovať revolučným fotoaparátom s ultrapixelmi

Už keď sme si mysleli, že HTC nás pri svojej novej vlajkovej lodi M7 nemôže ničím prekvapiť, objavujú sa nové informácie o fotoaparáte. Ten by mal byť údajne vybavený snímačom, ktorý neudáva rozlíšenie v megapixeloch, ale v ultrapixeloch.

htc_m7.jpg

Ultrapixel je podľa zdroja informácie označenie použité pri novom fotografickom senzore, ktorý namiesto jednej vrstvy snímača používa rovno tri - každú s rozlíšením 4,3 Mpix. Tri na sebe naukladané vrstvy umožnia novému fotoaparátu M7 vytvárať ostrejšie a farebne presnejšie snímky. Je to najmä vďaka tomu, že výsledná snímka bude vytvorená na základe informácií prijatých zo všetkých troch vrstiev senzora - každá z nich bude pravdepodobne slúžiť na snímanie jednej z troch hlavných farieb (modrá, zelená a červená). To umožní vytvorenie jediného virtuálneho pixela. Viac informácií zozbieraných senzorom umožní nové cesty spracovania obrazu, ako napríklad zaostrenie v rôznych častiach obrazu aj po tom, ako vytvoríte fotografiu.

foveon-vs-mosaic.jpg

Podľa nemenovaného zdroja portálu pocket-lint je senzor HTC M7 akési spojenie snímačov zo zariadení Nokia PureView a Foveon X3. Klasické senzory používajú tzv. mozaikové filtre typu Bayer, pomocou ktorých fotoaparát získava informácie o farbe. Výsledkom je to, že dokáže snímať len 25 % modrej, 25 % červenej a 50 % zelenej farby. Pri Foveon X3 každú farbu sníma samostatná vrstva, vďaka čomu máme k dispozícii kompletnú informáciu o farebnom zložení fotografie.

Hoci snímač bude môcť v špeciálnom režime vytvárať aj 13 Mpix fotografie, reálne rozlíšenie bude 4,7 Mpix. Aj z tohto dôvodu príde spoločnosť s novým pojmom Ultrapixel, ktorý bude údajne aj najnovším marketingovým ťahúňom nového radu smartfónov HTC, tak ako bol ImageSense pri minuloročných modeloch HTC One.

Práve počet megapixelov sa u mnohých stal akousi mierkou kvality. Stále však platí, že ten udáva skôr veľkosť fotografie ako jej kvalitu. Je dobré vedieť, že HTC sa nenaháňa za megapixelmi a možno príde s novou revolučnou technológiou, ktorá nám umožní vytvárať kvalitnejšie fotografie aj prostredníctvom mobilných zariadení. Zatiaľ však ide o dohady, ktoré potvrdí alebo vyvráti HTC už 19. februára na tlačovej konferencii v Londýne.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá