Image
22.2.2013 0 Comments

HTC Desire X a HTC Desire C víťazmi kategórií Mid-end a Ľudový mobil

Smartfóny HTC nadviazali na predchádzajúce úspechy, keď v prestížnej ankete Mobil roka 2012, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti, zvíťazili v dvoch kategóriách. Hlasujúcich najviac zaujal v kategórii Mid-end smartfón HTC Desire X. Kategóriu Ľudový mobil vyhral s výrazným náskokom obľúbený HTC Desire C. Model HTC One X+ bodoval na treťom mieste v kategórii High-end.

„Úspech smartfónov HTC v ankete Mobil roka svedčí o mimoriadnej obľube a dobrých skúsenostiach so zariadeniami HTC medzi používateľmi. Ďakujeme všetkým fanúšikom a hlasujúcim, že vyjadrili svoj názor a podporili smartfóny HTC Desire X, HTC Dexire C a HTC One X+ aj svojim hlasom v ankete," uviedla Claudia Petöová zo zastúpenia spoločnosti HTC na Slovensku.

HTC DESIRE X - Mid-end Mobil roka 2012
Kategóriu Mid-end Mobil roka vyhral smartfón HTC Desire X, za ktorý hlasovalo 29,94 % účastníkov ankety v danej kategórii. HTC Desire X je novinkou s dvojjadrovým procesorom a fotoaparátom s technológiou HTC ImageChip. Užívateľským rozhraním telefónu je populárna nadstavba HTC Sense. Telefón ponúka svojim majiteľom vynikajúci výkon za priaznivú cenu v strednej cenovej kategórii chytrých telefónov.

HTC Desire X.jpgHTC Desire X je vybavený 4-palcovým Super LCD displejom a ponúka precízne dielenské spracovanie. Dvojjadrový procesor od Qualcommu beží na frekvencii 1 GHz. O kvalitné fotografie a videá sa stará päť megapixelový fotoaparát so svetelnosťou f/2.0, ktorý je určený na fotenie aj v menej osvetlených alebo tmavších priestoroch. Fotoaparát je tiež vybavený obrazovým procesorom HTC ImageChip, nechýbajú teda funkcie vlajkového radu HTC One, ako vyhotovenie HDR fotografií alebo natáčanie videa a zhotovenie fotky v rovnakom okamihu. Majitelia nového telefónu HTC Desire X tiež získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na obdobie dvoch rokov.

HTC Desire C.jpg


HTC DESIRE C - Ľudový mobil roka 2012

Kategóriu Ľudový mobil vyhral s 34,64-percentným podielom hlasov multimediálny telefón HTC Desire C, ktorý je vybavený najnovšími dostupnými technológiami a funguje na operačnom systéme Android 4.0 (ICS). Spolu s vylepšenou verziou používateľského prostredia HTC Sense 4 ponúka svojim majiteľom širokú škálu integrovaných služieb. HTC Desire C je tiež vybavený technológiou pre vylepšenie zvuku Beats Audio, ktorá ponúka maximálnu kvalitu pri užívaní multimediálneho obsahu. HTC Desire C ponúka 3,5 palcový HVGA displej a príjemný dizajn, ktorý si určite každý obľúbi. Kvalitné fotky a videá v HD rozlíšení zaisťuje 5 megapixelový fotoaparát umiestnený na zadnej strane telefónu. Samozrejmosťou je okamžité zdieľanie fotiek alebo videí z rôznych akcií a dovolenky na sociálnych sieťach. Nová verzia používateľského prostredia HTC Sense 4 prináša aj integráciu s cloudovým úložiskom Dropbox. Majitelia nového telefónu Desire C získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na dva roky.

Kategória High-end Mobil roka 2012
Vylepšený model HTC One X+ obsadil tretie miesto v kategórii High-end Mobil roka s 10,58-percentným podielom hlasov. Smartfón poskytuje aktuálne najvyšší výkon z celého produktového portfólia spoločnosti. Telefón má v základe najnovší Android vo verzii 4.1 (Jelly Bean) a vylepšené používateľské prostredie Sense 4+. HTC One X+ ponúka štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,7 GHz a rozšírenú internú pamäť na 64 GB. O dlhšiu výdrž oproti modelu HTC One X sa postará batéria s kapacitou 2100 mAh. Vylepšené používateľské rozhranie Sense 4+ poteší lepšou plynulosťou, väčším výkonom telefónu a dvomi novinkami pre fotoaparát. Jedna z nich umožňuje v režime autoportrét pre prednú kameru zachytiť kvalitné fotografie s funkciou rozpoznania tváre a druhá umožňuje zapnúť fotoaparát za použitia tlačidla pre uzamknutie obrazovky.

O ankete Mobil roka 2012
Mobil roka 2012 bol už šiestym ročníkom ankety, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti. Zástupcovia odborných médií Techbox, PC Revue, Mobilmania.sk a Fony.sk v nej vyberali najvýznamnejšie mobilné telefóny uplynulého roka, z ktorých potom čitateľská verejnosť určila víťazov jednotlivých kategórií. O víťazoch aktuálneho ročníka rozhodlo vyše 13 tisíc zainteresovaných čitateľov odborných médií. Svoje hlasy posielali jednotlivým modelom v kategóriách High-end, Mid-end, Ľudový a extra Mobil roka 2012.

Kompletné výsledky sú zverejnené na stránke www.mobilroka.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá