Image
22.2.2013 0 Comments

HTC Desire X a HTC Desire C víťazmi kategórií Mid-end a Ľudový mobil

Smartfóny HTC nadviazali na predchádzajúce úspechy, keď v prestížnej ankete Mobil roka 2012, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti, zvíťazili v dvoch kategóriách. Hlasujúcich najviac zaujal v kategórii Mid-end smartfón HTC Desire X. Kategóriu Ľudový mobil vyhral s výrazným náskokom obľúbený HTC Desire C. Model HTC One X+ bodoval na treťom mieste v kategórii High-end.

„Úspech smartfónov HTC v ankete Mobil roka svedčí o mimoriadnej obľube a dobrých skúsenostiach so zariadeniami HTC medzi používateľmi. Ďakujeme všetkým fanúšikom a hlasujúcim, že vyjadrili svoj názor a podporili smartfóny HTC Desire X, HTC Dexire C a HTC One X+ aj svojim hlasom v ankete," uviedla Claudia Petöová zo zastúpenia spoločnosti HTC na Slovensku.

HTC DESIRE X - Mid-end Mobil roka 2012
Kategóriu Mid-end Mobil roka vyhral smartfón HTC Desire X, za ktorý hlasovalo 29,94 % účastníkov ankety v danej kategórii. HTC Desire X je novinkou s dvojjadrovým procesorom a fotoaparátom s technológiou HTC ImageChip. Užívateľským rozhraním telefónu je populárna nadstavba HTC Sense. Telefón ponúka svojim majiteľom vynikajúci výkon za priaznivú cenu v strednej cenovej kategórii chytrých telefónov.

HTC Desire X.jpgHTC Desire X je vybavený 4-palcovým Super LCD displejom a ponúka precízne dielenské spracovanie. Dvojjadrový procesor od Qualcommu beží na frekvencii 1 GHz. O kvalitné fotografie a videá sa stará päť megapixelový fotoaparát so svetelnosťou f/2.0, ktorý je určený na fotenie aj v menej osvetlených alebo tmavších priestoroch. Fotoaparát je tiež vybavený obrazovým procesorom HTC ImageChip, nechýbajú teda funkcie vlajkového radu HTC One, ako vyhotovenie HDR fotografií alebo natáčanie videa a zhotovenie fotky v rovnakom okamihu. Majitelia nového telefónu HTC Desire X tiež získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na obdobie dvoch rokov.

HTC Desire C.jpg


HTC DESIRE C - Ľudový mobil roka 2012

Kategóriu Ľudový mobil vyhral s 34,64-percentným podielom hlasov multimediálny telefón HTC Desire C, ktorý je vybavený najnovšími dostupnými technológiami a funguje na operačnom systéme Android 4.0 (ICS). Spolu s vylepšenou verziou používateľského prostredia HTC Sense 4 ponúka svojim majiteľom širokú škálu integrovaných služieb. HTC Desire C je tiež vybavený technológiou pre vylepšenie zvuku Beats Audio, ktorá ponúka maximálnu kvalitu pri užívaní multimediálneho obsahu. HTC Desire C ponúka 3,5 palcový HVGA displej a príjemný dizajn, ktorý si určite každý obľúbi. Kvalitné fotky a videá v HD rozlíšení zaisťuje 5 megapixelový fotoaparát umiestnený na zadnej strane telefónu. Samozrejmosťou je okamžité zdieľanie fotiek alebo videí z rôznych akcií a dovolenky na sociálnych sieťach. Nová verzia používateľského prostredia HTC Sense 4 prináša aj integráciu s cloudovým úložiskom Dropbox. Majitelia nového telefónu Desire C získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na dva roky.

Kategória High-end Mobil roka 2012
Vylepšený model HTC One X+ obsadil tretie miesto v kategórii High-end Mobil roka s 10,58-percentným podielom hlasov. Smartfón poskytuje aktuálne najvyšší výkon z celého produktového portfólia spoločnosti. Telefón má v základe najnovší Android vo verzii 4.1 (Jelly Bean) a vylepšené používateľské prostredie Sense 4+. HTC One X+ ponúka štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,7 GHz a rozšírenú internú pamäť na 64 GB. O dlhšiu výdrž oproti modelu HTC One X sa postará batéria s kapacitou 2100 mAh. Vylepšené používateľské rozhranie Sense 4+ poteší lepšou plynulosťou, väčším výkonom telefónu a dvomi novinkami pre fotoaparát. Jedna z nich umožňuje v režime autoportrét pre prednú kameru zachytiť kvalitné fotografie s funkciou rozpoznania tváre a druhá umožňuje zapnúť fotoaparát za použitia tlačidla pre uzamknutie obrazovky.

O ankete Mobil roka 2012
Mobil roka 2012 bol už šiestym ročníkom ankety, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti. Zástupcovia odborných médií Techbox, PC Revue, Mobilmania.sk a Fony.sk v nej vyberali najvýznamnejšie mobilné telefóny uplynulého roka, z ktorých potom čitateľská verejnosť určila víťazov jednotlivých kategórií. O víťazoch aktuálneho ročníka rozhodlo vyše 13 tisíc zainteresovaných čitateľov odborných médií. Svoje hlasy posielali jednotlivým modelom v kategóriách High-end, Mid-end, Ľudový a extra Mobil roka 2012.

Kompletné výsledky sú zverejnené na stránke www.mobilroka.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá