15.3.2013 0 Comments

HP predstavuje novinky v portfóliu páskových zariadení, určené pre konvergenciu

Nové portfólio úložísk HP StoreEver prináša väčšiu jednoduchosť, spoľahlivosť a bezpečnosť v oblasti dlhodobej ochrany a uchovávania dát. Spoločnosť HP predstavila nové portfólio páskových úložísk HP StoreEver, využívajúcich technológiu Linear Tape-open šiestej generácie (LTO-6), ktorá na rovnakom pôdoryse dosahuje dvojnásobnú kapacitu a o 44 % vyššiu rýchlosť oproti LTO-5.(1)

Nejednotný prístup k uchovávaniu a ochrane dát môže zapríčiniť, že organizácie zostanú zraniteľné voči právnym a finančným rizikám. Z technologického hľadiska môže byť takýto prístup tiež príčinou vysokých nákladov a náročnej správy dát. Konvergované dátové centrá znižujú náklady a zložitosť riadenia, vyžadujú však komplexný prístup k ochrane dát, ktorý z dôvodu minimalizácie rizík musí zahŕňať softvér, diskové i páskové technológie.

Ponuka úložných riešení HP StoreEver, najrozsiahlejšieho portfólia páskových produktov v odbore, kombinuje najlepšie páskové zariadenia a technológie na trhu(2) s produktmi HP Converged Storage, HP Data Protector a zálohovacím softvérom popredných dodávateľov.Táto premyslená integrácia a nové možnosti technológie LTO-6 umožňujú úložiskám dát HP StoreEver zabezpečovať spoľahlivé dlhodobé uchovanie a ochranu dát v podobe, ktorá vyhovie požiadavkám takmer akéhokoľvek prostredia.

„Páskové úložiská zažívajú renesanciu. Tak, ako organizácie zápasia s archiváciou dát veľkého rozsahu, uvedomujú si, že fragmentovaný prístup k ochrane a uchovávaniu dát môže prinášať zvýšené náklady a riziká," povedal David Scott, viceprezident a generálny riaditeľ divízie HP Storage. „Vzhľadom na kapacitu a odolnosť produktov HP StoreEver, portfólio HP Converged Storage predstavuje najkomplexnejší a vysoko integrovaný prístup k ukladaniu, optimalizácii a ochrane dát. Umožňuje organizáciám výrazne zjednodušiť infraštruktúru a znížiť náklady."

Páskové médiá, samostatné páskové jednotky a páskové knižnice, ponúkané v rámci portfólia úložísk HP StoreEver, dokážu obsiahnuť viac ako 44 petabajtov (PB) dát v rámci jediného systému.(3) Knižnice HP StoreEver podporujú vyberateľné jednotky a média a tak umožňujú dosiahnuť doslova neobmedzenú kapacitu, čím zákazníkom dávajú možnosť pružne reagovať na ich potreby z hľadiska škálovateľnosti ich digitálnych archívov.

Inovácie HP na štandarde LTO-6 zvyšujú odolnosť páskových zariadení a médií

Produkty HP StoreEver zabezpečujú významne zvýšenú životnosť offline uchovávaných dát vďaka využívaniu páskových kaziet LTO-6, ktoré poskytujú skladovaciu životnosť až 30 rokov. V rámci minimalizácie rizík zlyhania média, HP vykonalo niekoľko inovácií, vďaka ktorým zvýšilo odolnosť pások a predĺžilo životnosť páskových hláv nad rámec štandardu LTO-6. Tieto inovácie:

 • Znižujú opotrebenie a zvyšujú výkon vďaka využívaniu navíjacej „kladky" s väčším priemerom a dynamického zdvíhača pásky, čo minimalizuje zbytočné trenie.
 • Zvyšujú spoľahlivosť a výkon vďaka algoritmu HP pre prispôsobovanie prenosovej rýchlosti, ktorý plynule upravuje rýchlosť páskovej jednotky podľa veľkosti prúdenia dát z hostiteľského servera.
 • Proaktívne rieši prípadné problémy prostredníctvom technológie HP StoreEver TapeAssure, ktorá monitoruje páskové jednotky, knižnice a médiá a zabezpečuje optimálny chod každého prvku celej infraštruktúry páskového úložiska - teda spoľahlivý zápis a čítanie dát.
 • Zvyšujú odolnosť médií vďaka unikátnemu výrobnému procesu HP, počas ktorého sa hlavy jednotiek pokrývajú ochrannou vrstvou.
Hospodárna ochrana a uchovávanie rapídne rastúcich objemov dát

Pri cene 2,5 centa (necelých 0,02 eur) za gigabajt (GB)(4) a maximálnej kapacite 6,25 terabajtov (TB) na páskovú kazetu, riešenia HP StoreEver s technológiou LTO-6 sú príkladom nákladovo a energeticky vysoko efektívnych úložísk. Sú ideálnou voľbou pre dlhodobú ochranu a archiváciu kľúčových podnikových dát pre organizácie všetkých veľkostí. K hlavným výhodám pre zákazníkov patria:

 • Nižšie náklady na energiu vďaka využitiu páskových jednotiek, ktoré na rozdiel od diskových jednotiek nepotrebujú byť napájané nepretržite a po uplynutí krátkej doby nečinnosti implicitne prechádzajú do režimu spánku.
 • Zníženie celkových nákladov na vlastníctvo (total cost of ownership, TCO) pri dlhodobej archivácii až o 93 % - vďaka úsporám energie v porovnaní s rotačnými médiami, ktoré vyžadujú 238x viac energie oproti páskovým médiám.(5)

Nezávislá štúdia celkových nákladov na vlastníctvo (TCO) v prípade dlhodobej archivácie digitálnych dát vykonaná, poradenskou firmou The Clipper Group preukázala, že „v prípade bežného diskového riešenia sú len samotné náklady na energiu vyššie, než celkové náklady na vlastníctvo bežného páskového riešenia."(5)

S HP je využívanie offline úložísk rovnako jednoduché, ako v prípade online úložísk

Vďaka softvérovému riešeniu HP StoreOpen pre správu súborových systémov, vybavenému podporou lineárneho páskového súborového systému (LTFS, Linear Tape File System), je správa pások HP StoreEver Storage rovnako jednoduchá, ako v prípade diskových úložísk. Výsledkom sú preto nižšie náklady a vyššia produktivita. Toto riešenie zákazníkom umožňuje:

 • Zvýšiť prevádzkovú agilitu vďaka funkcii preťahovania položiek (drag-and-drop), ktorá uľahčuje vyhľadávanie a správu súborov na páskových médiách.
 • Znížiť administratívnu záťaž zjednodušením distribúcie a zdieľaním súborov naprieč organizáciami vďaka heterogénnym platformám.
 • Minimalizovať podnikové riziká vďaka možnosti riadiť zálohovanie na disky prostredníctvom HP StoreOnce a presúvať dáta na pásky priamo v zálohovacej aplikácii.
 • Znížiť náklady na administráciu úložísk vďaka ovládaniu všetkých funkcií pre vytváranie diskových a páskových záloh a replikácií prostredníctvom jediného rozhrania, ktoré integruje nástroje HP StoreOnce Catalyst, HP Data Protector a softvérové doplnky pre zálohovanie z produkcie tretích strán.
 • Obmedziť zložitosť administrácie vďaka centralizácii správy knižníc kdekoľvek na svete - prostredníctvom jednotného rozhrania v rámci softvéru HP Command View Tape Library (CV-TL).
Zvýšenie bezpečnosti dlhodobého uchovávania a ochrany dát

Spárovanie riešenia HP StoreEver so systémom HP StoreOnce Backup na ochranu dát, alebo s riešením HP StoreAll Storage pre uchovávanie dát, umožňuje zákazníkom minimalizovať riziká straty či poškodenia dát prostredníctvom ukladania na prenosné offline médiá, pričom dáta sú chránené pred online hrozbami, typicky vírusmi.

Ďalšie posilnenie zabezpečenia dát dosahujú zariadenia HP StoreEver aplikáciou hardvérového šifrovania dát a ochrany WORM (write once, read many), ktorá zabraňuje ich nechcenému prepísaniu.(6)

Ďalšie informácie o riešení HP StoreEver, venované najmä meniacej sa úlohe páskových úložísk, možno nájsť na webe www.hp.com/go/storage/nextera.

Cena a dostupnosť(4)

Portfólio páskových médií, jednotiek a produktov pre automatizáciu páskových úložísk HP StoreEver LTO-6 je už dostupné za uvádzaciu cenu 3 999 dolárov (3 063,66 eur) za páskovú jednotku HP StoreEver LTO-6 a cenu 8 600 dolárov (6 588,52 eur) za páskovú knižnicu HP StoreEver LTO-6.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá