13.3.2013 0 Comments

Junior Internet už 15. marca v novom slovenskom Silicon Valley

V piatok, 15. marca bude nová budova Fakulty informatiky a informačných technológií v Bratislave hostiť ôsmy ročník konferencie Junior Internet. Hlavným bodom programu budú prezentácie vybraných mladých talentov s projektmi v oblasti webových stránok, počítačovej grafiky, aplikácií či blogov. Každý Súťažiaci bude mať za úlohu zaujať porotu počas iba troch minút, kedy musí stihnúť vystihnúť všetky silné stránky svojej prihlásenej práce.

To najlepšie zo seba sa bude snažiť predviesť približne 60 mladých finalistov, ktorých porota vybrala z presne 230 registrovaných mladých ľudí so záujmom o informačné technológie. Tí prihlásili 51 webových stránok, 147 grafických prác, 5 aplikácií a 53 textov.

Generálnym partnerom pre tento ročník je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, ktoré udelí ocenenia v najmladšej a najnáročnejšej kategórii JuniorAPP.

Konferencia je otvorená verejnosti, okrem súťažnej časti sa oplatí prísť aj kvôli pestrým prednáškam. Michal Barla z Fakulty informatiky a informačných technológií predvedie sémantický web, dynamická oblasť, ktorej sa výskumne venuje aj fakulta. Tomáš Hála zo spoločnosti ACTIVE24 sa povenuje bezpečnosti a aj nedávnym útokom na české weby, Google Developer Group sa bude prezentovať prednáškou a workshopom o tvorbe aplikácií pre Android. Ivan Kopcík z Websupportu vám poradí ako uspieť na IT pohovore a Andrej Ferko, spisovateľ, dramatik, publicista, ktorý v súčasnosti pôsobí na Komenského univerzite uvedie matematický model vtipu a tri úrovne kvality myslenia.

Budova Fakulty informatiky bude v deň Junior Internetu končiť len prvý mesiac svojej prevádzky so študentmi. Junior Internet sa teda po rokoch presťahuje do novovznikajúceho slovenského Silicon Valley v Mlynskej doline, kam týmto pozývame aj vás.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá