Image
5.2.2016 0 Comments

HP má vlastné inteligentné hodinky. Vzhľadom sa ponášajú na klasické chronografy

Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. Vybavené sú transparentným displejom OLED a na prítomnosť ich inteligentných funkcií upozorňujú len prichádzajúce notifikácie.

Prvý model sú dámske hodinky zdobené krištáľmi Swarovského, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s dizajnérom Issacom Mizrahim. Ide o klasické chronografy, ktorých výdrž dosahuje päť dní a na dobíjanie využívajú magnetický port USB. Hodinky sú kompatibilné s operačným systémom iOS 8 a Android 4.4, prípadne jeho vyššou verziou. S telefónom sú prepojiteľné cez bluetooth a vodovzdorné sú do 3 ATM (30 m). Ich cena sa pohybuje okolo 250 USD.

swarovsky_hodinky_HP.jpg

Ďalší model sú pánske hodinky Titan Juxt. Od dámskej verzie sa líšia predovšetkým väčším displejom. Vyznačujú sa podobnými parametrami, ich súčasťou je navyše aj merač kvality spánku a krokomer. Hodinky sú odolné proti vode až do 5 ATM (50 m). Ich cena je o niečo vyššia - najdrahšia verzia vychádza na necelých 300 USD.

hp-titan-juxt.jpg

Nasledujúci model chronografických inteligentných hodiniek sa nazýva Movado Bold Motion. Na rozdiel od predchádzajúcich hodiniek nemajú žiadny displej. Na notifikácie upozornia ich nositeľa rozsvietením diód vo vopred zvolených kombináciách. Výdrž batérie sa odhaduje až na sedem dní. Vnútri ukrývajú švajčiarsky strojček Rhonda 763, čo sa odzrkadlilo aj na ich cene. Tá prekračuje hranicu 780 USD.

Movado_Bold_Motion_HP.jpg

Na poslednom modeli hodiniek spolupracovala spoločnosť HP s Michaelom Bastianom Chronowingom. V tomto prípade však nejde už o chronograf, ale celodisplejové inteligentné hodinky. Hodinky pozostávajú z dvoch displejov - malý displej zobrazuje analógové hodiny, prípadne počasie, zatiaľ čo veľký displej zobrazuje notifikácie, stav batérie, dosiahnuté denné ciele... Podobne ako pri hodinkách Movado Bold Motion je výdrž batérie sedem dní. Zariadenie je kompatibilné s iOS 7, Androidom 4.3 a vyššími. V nezľavnenej verzii ich suma dosahuje až 350 USD.

michael-bastian-chronowing_hodinky_HP.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá