Image
5.2.2016 0 Comments

HP má vlastné inteligentné hodinky. Vzhľadom sa ponášajú na klasické chronografy

Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. Vybavené sú transparentným displejom OLED a na prítomnosť ich inteligentných funkcií upozorňujú len prichádzajúce notifikácie.

Prvý model sú dámske hodinky zdobené krištáľmi Swarovského, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s dizajnérom Issacom Mizrahim. Ide o klasické chronografy, ktorých výdrž dosahuje päť dní a na dobíjanie využívajú magnetický port USB. Hodinky sú kompatibilné s operačným systémom iOS 8 a Android 4.4, prípadne jeho vyššou verziou. S telefónom sú prepojiteľné cez bluetooth a vodovzdorné sú do 3 ATM (30 m). Ich cena sa pohybuje okolo 250 USD.

swarovsky_hodinky_HP.jpg

Ďalší model sú pánske hodinky Titan Juxt. Od dámskej verzie sa líšia predovšetkým väčším displejom. Vyznačujú sa podobnými parametrami, ich súčasťou je navyše aj merač kvality spánku a krokomer. Hodinky sú odolné proti vode až do 5 ATM (50 m). Ich cena je o niečo vyššia - najdrahšia verzia vychádza na necelých 300 USD.

hp-titan-juxt.jpg

Nasledujúci model chronografických inteligentných hodiniek sa nazýva Movado Bold Motion. Na rozdiel od predchádzajúcich hodiniek nemajú žiadny displej. Na notifikácie upozornia ich nositeľa rozsvietením diód vo vopred zvolených kombináciách. Výdrž batérie sa odhaduje až na sedem dní. Vnútri ukrývajú švajčiarsky strojček Rhonda 763, čo sa odzrkadlilo aj na ich cene. Tá prekračuje hranicu 780 USD.

Movado_Bold_Motion_HP.jpg

Na poslednom modeli hodiniek spolupracovala spoločnosť HP s Michaelom Bastianom Chronowingom. V tomto prípade však nejde už o chronograf, ale celodisplejové inteligentné hodinky. Hodinky pozostávajú z dvoch displejov - malý displej zobrazuje analógové hodiny, prípadne počasie, zatiaľ čo veľký displej zobrazuje notifikácie, stav batérie, dosiahnuté denné ciele... Podobne ako pri hodinkách Movado Bold Motion je výdrž batérie sedem dní. Zariadenie je kompatibilné s iOS 7, Androidom 4.3 a vyššími. V nezľavnenej verzii ich suma dosahuje až 350 USD.

michael-bastian-chronowing_hodinky_HP.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá