Image
5.2.2016 0 Comments

HP má vlastné inteligentné hodinky. Vzhľadom sa ponášajú na klasické chronografy

Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. Vybavené sú transparentným displejom OLED a na prítomnosť ich inteligentných funkcií upozorňujú len prichádzajúce notifikácie.

Prvý model sú dámske hodinky zdobené krištáľmi Swarovského, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s dizajnérom Issacom Mizrahim. Ide o klasické chronografy, ktorých výdrž dosahuje päť dní a na dobíjanie využívajú magnetický port USB. Hodinky sú kompatibilné s operačným systémom iOS 8 a Android 4.4, prípadne jeho vyššou verziou. S telefónom sú prepojiteľné cez bluetooth a vodovzdorné sú do 3 ATM (30 m). Ich cena sa pohybuje okolo 250 USD.

swarovsky_hodinky_HP.jpg

Ďalší model sú pánske hodinky Titan Juxt. Od dámskej verzie sa líšia predovšetkým väčším displejom. Vyznačujú sa podobnými parametrami, ich súčasťou je navyše aj merač kvality spánku a krokomer. Hodinky sú odolné proti vode až do 5 ATM (50 m). Ich cena je o niečo vyššia - najdrahšia verzia vychádza na necelých 300 USD.

hp-titan-juxt.jpg

Nasledujúci model chronografických inteligentných hodiniek sa nazýva Movado Bold Motion. Na rozdiel od predchádzajúcich hodiniek nemajú žiadny displej. Na notifikácie upozornia ich nositeľa rozsvietením diód vo vopred zvolených kombináciách. Výdrž batérie sa odhaduje až na sedem dní. Vnútri ukrývajú švajčiarsky strojček Rhonda 763, čo sa odzrkadlilo aj na ich cene. Tá prekračuje hranicu 780 USD.

Movado_Bold_Motion_HP.jpg

Na poslednom modeli hodiniek spolupracovala spoločnosť HP s Michaelom Bastianom Chronowingom. V tomto prípade však nejde už o chronograf, ale celodisplejové inteligentné hodinky. Hodinky pozostávajú z dvoch displejov - malý displej zobrazuje analógové hodiny, prípadne počasie, zatiaľ čo veľký displej zobrazuje notifikácie, stav batérie, dosiahnuté denné ciele... Podobne ako pri hodinkách Movado Bold Motion je výdrž batérie sedem dní. Zariadenie je kompatibilné s iOS 7, Androidom 4.3 a vyššími. V nezľavnenej verzii ich suma dosahuje až 350 USD.

michael-bastian-chronowing_hodinky_HP.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá