Image
5.2.2016 0 Comments

Používatelia Windows 7 a 8.1 pripravte sa! Windows 10 sa vám stiahne automaticky

Microsoft začína Windows 10 sťahovať automaticky ako doporučenú aktualizáciu. Podľa spoločnosti táto zmena nastane od pondelka a bude aplikovaná v niekoľkých fázach.

Používatelia, ktorí majú v počítači nastavené automatické sťahovanie a inštaláciu odporúčaných aktualizácií (čo je základné nastavenie) uvidia novo inštalátor Windows 10, vyzývajúce k aktualizácii systému.

Hoci sa nové Windows sami stiahnu, o inštalácii ešte stále rozhodujú sami používatelia. Ponuku na inštaláciu môžu skrátka odmietnuť.

Tým, čo na nový OS prejdú a nebude sa im páčiť, dá Microsoft možnosť do 31 dní update zrušiť a vrátiť sa späť k pôvodným Windows, či už 7 alebo 8.1.

Na túto novú obchodnú stratégiu Microsoftu sa čakalo už dlhšiu dobu. Už v októbri ju firma oznámila, s tým, že sa uskutoční na začiatku roka 2016. Samotný čin poukazuje na vysokú dôveru spoločnosti vo svoj operačný systém, pretože sa pokúša o prechode na neho presvedčiť aj tých, čo o neho zatiaľ nejaví príliš záujem.

Vynaložený tlak má ešte jeden praktický efekt. Zaistí, že skutočne maximum užívateľov vykoná prechod na Windows 10, kým je zadarmo. Táto možnosť totiž skončí v júli tohto roka.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá