Image
5.2.2016 0 Comments

Používatelia Windows 7 a 8.1 pripravte sa! Windows 10 sa vám stiahne automaticky

Microsoft začína Windows 10 sťahovať automaticky ako doporučenú aktualizáciu. Podľa spoločnosti táto zmena nastane od pondelka a bude aplikovaná v niekoľkých fázach.

Používatelia, ktorí majú v počítači nastavené automatické sťahovanie a inštaláciu odporúčaných aktualizácií (čo je základné nastavenie) uvidia novo inštalátor Windows 10, vyzývajúce k aktualizácii systému.

Hoci sa nové Windows sami stiahnu, o inštalácii ešte stále rozhodujú sami používatelia. Ponuku na inštaláciu môžu skrátka odmietnuť.

Tým, čo na nový OS prejdú a nebude sa im páčiť, dá Microsoft možnosť do 31 dní update zrušiť a vrátiť sa späť k pôvodným Windows, či už 7 alebo 8.1.

Na túto novú obchodnú stratégiu Microsoftu sa čakalo už dlhšiu dobu. Už v októbri ju firma oznámila, s tým, že sa uskutoční na začiatku roka 2016. Samotný čin poukazuje na vysokú dôveru spoločnosti vo svoj operačný systém, pretože sa pokúša o prechode na neho presvedčiť aj tých, čo o neho zatiaľ nejaví príliš záujem.

Vynaložený tlak má ešte jeden praktický efekt. Zaistí, že skutočne maximum užívateľov vykoná prechod na Windows 10, kým je zadarmo. Táto možnosť totiž skončí v júli tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá