Image
15.1.2014 0 Comments

Grippity – prvý transparentný tablet na svete

grippity.jpg Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil nový projekt tabletu s priehľadným displejom. Jeho autorom je Jacob Eichbaum z Tel Avivu. Tablet Grippity má obojstranný (možno ho ovládať z oboch strán) transparentný 7-palcový dotykový displej LCD s rozlíšením 480 × 800 pixelov.

Pod kapotou je procesor ARM Cortex A8 s 512 MB RAM a 4 GB interného úložiska. K dispozícii je aj slot na pamäťovú kartu microSD pre prípad, že by ste potrebovali viac úložného priestoru. Predinštalovaný je operačný systém Android 4.2.2, ktorý sa bude dať upgradovať na Android 4.4 po jeho uvedení na trh.

O konektivitu sa postarajú technológie Wi-Fi a Bluetooth, zariadenie je vybavené aj infraportom umožňujúcim ovládanie domácich spotrebičov. Batéria s kapacitou 2400 mAh by mala vydržať na 3 hodiny práce.

Aké sú výhody priehľadného displeja? Dotyky na ovládanie môžete realizovať na jeho zadnej strane bez toho, aby ste si prekrývali prstami obraz na displeji. Zariadenie je ergonomické a možno ho použiť ako diaľkový ovládač k TV alebo prehrávaču DVD, herný ovládač, ale aj ako klávesnicu.

grippity_klavesnica.jpg

Cieľová suma, ktorá sa má vyzbierať, je 199 000 dolárov, zatiaľ sa podarilo získať o niečo viac ako 34 000 dolárov, no do konca kampane zostávajú ešte dva týždne. Investori, ktorí prispejú sumou 159 dolárov, získajú podľa tvrdenia výrobcu jeden z prvých modelov zadarmo. Tablet by sa mal na trh dostať na jeseň 2014.


Zdroj: phonearena.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá