Image
15.1.2014 0 Comments

Grippity – prvý transparentný tablet na svete

grippity.jpg Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil nový projekt tabletu s priehľadným displejom. Jeho autorom je Jacob Eichbaum z Tel Avivu. Tablet Grippity má obojstranný (možno ho ovládať z oboch strán) transparentný 7-palcový dotykový displej LCD s rozlíšením 480 × 800 pixelov.

Pod kapotou je procesor ARM Cortex A8 s 512 MB RAM a 4 GB interného úložiska. K dispozícii je aj slot na pamäťovú kartu microSD pre prípad, že by ste potrebovali viac úložného priestoru. Predinštalovaný je operačný systém Android 4.2.2, ktorý sa bude dať upgradovať na Android 4.4 po jeho uvedení na trh.

O konektivitu sa postarajú technológie Wi-Fi a Bluetooth, zariadenie je vybavené aj infraportom umožňujúcim ovládanie domácich spotrebičov. Batéria s kapacitou 2400 mAh by mala vydržať na 3 hodiny práce.

Aké sú výhody priehľadného displeja? Dotyky na ovládanie môžete realizovať na jeho zadnej strane bez toho, aby ste si prekrývali prstami obraz na displeji. Zariadenie je ergonomické a možno ho použiť ako diaľkový ovládač k TV alebo prehrávaču DVD, herný ovládač, ale aj ako klávesnicu.

grippity_klavesnica.jpg

Cieľová suma, ktorá sa má vyzbierať, je 199 000 dolárov, zatiaľ sa podarilo získať o niečo viac ako 34 000 dolárov, no do konca kampane zostávajú ešte dva týždne. Investori, ktorí prispejú sumou 159 dolárov, získajú podľa tvrdenia výrobcu jeden z prvých modelov zadarmo. Tablet by sa mal na trh dostať na jeseň 2014.


Zdroj: phonearena.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá