Image
15.1.2014 0 Comments

Grippity – prvý transparentný tablet na svete

grippity.jpg Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil nový projekt tabletu s priehľadným displejom. Jeho autorom je Jacob Eichbaum z Tel Avivu. Tablet Grippity má obojstranný (možno ho ovládať z oboch strán) transparentný 7-palcový dotykový displej LCD s rozlíšením 480 × 800 pixelov.

Pod kapotou je procesor ARM Cortex A8 s 512 MB RAM a 4 GB interného úložiska. K dispozícii je aj slot na pamäťovú kartu microSD pre prípad, že by ste potrebovali viac úložného priestoru. Predinštalovaný je operačný systém Android 4.2.2, ktorý sa bude dať upgradovať na Android 4.4 po jeho uvedení na trh.

O konektivitu sa postarajú technológie Wi-Fi a Bluetooth, zariadenie je vybavené aj infraportom umožňujúcim ovládanie domácich spotrebičov. Batéria s kapacitou 2400 mAh by mala vydržať na 3 hodiny práce.

Aké sú výhody priehľadného displeja? Dotyky na ovládanie môžete realizovať na jeho zadnej strane bez toho, aby ste si prekrývali prstami obraz na displeji. Zariadenie je ergonomické a možno ho použiť ako diaľkový ovládač k TV alebo prehrávaču DVD, herný ovládač, ale aj ako klávesnicu.

grippity_klavesnica.jpg

Cieľová suma, ktorá sa má vyzbierať, je 199 000 dolárov, zatiaľ sa podarilo získať o niečo viac ako 34 000 dolárov, no do konca kampane zostávajú ešte dva týždne. Investori, ktorí prispejú sumou 159 dolárov, získajú podľa tvrdenia výrobcu jeden z prvých modelov zadarmo. Tablet by sa mal na trh dostať na jeseň 2014.


Zdroj: phonearena.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá