Image
15.1.2014 0 Comments

Šošovky iOptik ponúkajú 6× vyššie rozlišenie a 20× väčšiu plochu ako Google Glass

innovega_glass_lens.jpg Startup Innovega predstavil na medzinárodnom veľtrhu CES prototyp svojho high-tech systému iOptik. Skladá sa z kontaktných šošoviek, ktoré spolupracujú s full HD okuliarmi. Produkt svojimi ambíciami môže súperiť s okuliarmi Google Glass.

Okuliare majú v sklíčkach zabudované LCD panely alebo mikroprojektory a sú spojené s nanotechnológiou kontaktných šošoviek. Kontaktné šošovky poslúžia na korekciu zraku ako bežné šošovky, no okrem toho budú ponúkať aj rozšírenú realitu (augmented reality - AR). Svetlo z okuliarov vstupuje do oka cez stred kontaktnej šošovky, zatiaľ čo okolité svetlo cez krajné časti zornice. Takto možno premietať ľubovoľný obraz vo veľkosti zorného poľa používateľa.

ioptik_glasses_schema.jpg

Zatiaľ čo obraz pri Google Glass zodpovedá obrazu, ktorý by ste videli na smartfóne vo vzdialenosti asi 60 cm, iOptik ponúka obraz so šesťkrát vyšším rozlíšením a 20-krát väčšou plochou. Veľkosť zobrazenej plochy si vraj možno predstaviť, akoby sme sa pozerali na televízor s uhlopriečkou 240" zo vzdialenosti 3 metrov.

Používateľ môže bez problémov vnímať svoje okolie a popri tom sledovať fotografie, videá či rôzne aplikácie. Okuliare sú schopné pracovať s piatimi aktívnymi oknami súčasne.

innovega_ioptik.jpg

Takto by mohli ľudia vidieť cez iOptik

iOptik možno synchronizovať s ľubovoľným zariadením s operačným systémom Android. Vývojári teda budú môcť vyvíjať aplikácie pre akékoľvek zariadenie, v ktorom sa systém iOptik v budúcnosti objaví.

Produkt musí najprv schváliť Americký úrad na kontrolu potravín a liečiv (FDA - Food and Drug Administration). Podľa Steva Willeyho, generálneho riaditeľa spoločnosti Innovega, by sa tak malo stať na konci roka 2014 alebo začiatkom roka 2015.

Innovega však nemá v úmysle budovať vlastný ekosystém aplikácií a neplánuje ani masovú výrobu. Svoj systém iOptik chce predať partnerom. Tí napokon rozhodnú o tom, aké funkcie (napr. ovládanie gestami) či hardvérové doplnky (napr. kamera) sa do systému pridajú v závislosti od konkrétneho použitia, ktoré môže siahať od športu až po hranie hier.


Zdroj: news.cnet.com
news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá