Image
15.1.2014 0 Comments

Šošovky iOptik ponúkajú 6× vyššie rozlišenie a 20× väčšiu plochu ako Google Glass

innovega_glass_lens.jpg Startup Innovega predstavil na medzinárodnom veľtrhu CES prototyp svojho high-tech systému iOptik. Skladá sa z kontaktných šošoviek, ktoré spolupracujú s full HD okuliarmi. Produkt svojimi ambíciami môže súperiť s okuliarmi Google Glass.

Okuliare majú v sklíčkach zabudované LCD panely alebo mikroprojektory a sú spojené s nanotechnológiou kontaktných šošoviek. Kontaktné šošovky poslúžia na korekciu zraku ako bežné šošovky, no okrem toho budú ponúkať aj rozšírenú realitu (augmented reality - AR). Svetlo z okuliarov vstupuje do oka cez stred kontaktnej šošovky, zatiaľ čo okolité svetlo cez krajné časti zornice. Takto možno premietať ľubovoľný obraz vo veľkosti zorného poľa používateľa.

ioptik_glasses_schema.jpg

Zatiaľ čo obraz pri Google Glass zodpovedá obrazu, ktorý by ste videli na smartfóne vo vzdialenosti asi 60 cm, iOptik ponúka obraz so šesťkrát vyšším rozlíšením a 20-krát väčšou plochou. Veľkosť zobrazenej plochy si vraj možno predstaviť, akoby sme sa pozerali na televízor s uhlopriečkou 240" zo vzdialenosti 3 metrov.

Používateľ môže bez problémov vnímať svoje okolie a popri tom sledovať fotografie, videá či rôzne aplikácie. Okuliare sú schopné pracovať s piatimi aktívnymi oknami súčasne.

innovega_ioptik.jpg

Takto by mohli ľudia vidieť cez iOptik

iOptik možno synchronizovať s ľubovoľným zariadením s operačným systémom Android. Vývojári teda budú môcť vyvíjať aplikácie pre akékoľvek zariadenie, v ktorom sa systém iOptik v budúcnosti objaví.

Produkt musí najprv schváliť Americký úrad na kontrolu potravín a liečiv (FDA - Food and Drug Administration). Podľa Steva Willeyho, generálneho riaditeľa spoločnosti Innovega, by sa tak malo stať na konci roka 2014 alebo začiatkom roka 2015.

Innovega však nemá v úmysle budovať vlastný ekosystém aplikácií a neplánuje ani masovú výrobu. Svoj systém iOptik chce predať partnerom. Tí napokon rozhodnú o tom, aké funkcie (napr. ovládanie gestami) či hardvérové doplnky (napr. kamera) sa do systému pridajú v závislosti od konkrétneho použitia, ktoré môže siahať od športu až po hranie hier.


Zdroj: news.cnet.com
news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá