Image
15.1.2014 0 Comments

Šošovky iOptik ponúkajú 6× vyššie rozlišenie a 20× väčšiu plochu ako Google Glass

innovega_glass_lens.jpg Startup Innovega predstavil na medzinárodnom veľtrhu CES prototyp svojho high-tech systému iOptik. Skladá sa z kontaktných šošoviek, ktoré spolupracujú s full HD okuliarmi. Produkt svojimi ambíciami môže súperiť s okuliarmi Google Glass.

Okuliare majú v sklíčkach zabudované LCD panely alebo mikroprojektory a sú spojené s nanotechnológiou kontaktných šošoviek. Kontaktné šošovky poslúžia na korekciu zraku ako bežné šošovky, no okrem toho budú ponúkať aj rozšírenú realitu (augmented reality - AR). Svetlo z okuliarov vstupuje do oka cez stred kontaktnej šošovky, zatiaľ čo okolité svetlo cez krajné časti zornice. Takto možno premietať ľubovoľný obraz vo veľkosti zorného poľa používateľa.

ioptik_glasses_schema.jpg

Zatiaľ čo obraz pri Google Glass zodpovedá obrazu, ktorý by ste videli na smartfóne vo vzdialenosti asi 60 cm, iOptik ponúka obraz so šesťkrát vyšším rozlíšením a 20-krát väčšou plochou. Veľkosť zobrazenej plochy si vraj možno predstaviť, akoby sme sa pozerali na televízor s uhlopriečkou 240" zo vzdialenosti 3 metrov.

Používateľ môže bez problémov vnímať svoje okolie a popri tom sledovať fotografie, videá či rôzne aplikácie. Okuliare sú schopné pracovať s piatimi aktívnymi oknami súčasne.

innovega_ioptik.jpg

Takto by mohli ľudia vidieť cez iOptik

iOptik možno synchronizovať s ľubovoľným zariadením s operačným systémom Android. Vývojári teda budú môcť vyvíjať aplikácie pre akékoľvek zariadenie, v ktorom sa systém iOptik v budúcnosti objaví.

Produkt musí najprv schváliť Americký úrad na kontrolu potravín a liečiv (FDA - Food and Drug Administration). Podľa Steva Willeyho, generálneho riaditeľa spoločnosti Innovega, by sa tak malo stať na konci roka 2014 alebo začiatkom roka 2015.

Innovega však nemá v úmysle budovať vlastný ekosystém aplikácií a neplánuje ani masovú výrobu. Svoj systém iOptik chce predať partnerom. Tí napokon rozhodnú o tom, aké funkcie (napr. ovládanie gestami) či hardvérové doplnky (napr. kamera) sa do systému pridajú v závislosti od konkrétneho použitia, ktoré môže siahať od športu až po hranie hier.


Zdroj: news.cnet.com
news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá