Image
7.10.2015 0 Comments

Google zmenil meno. Teraz sa obchoduje pod značkou Alphabet

Druhý október tohto roka bol pre Google posledným dňom bez materskej spoločnosti. Po uzavretí trhov v piatok večer sa totiž spoločnosť premenovala na Alphabet a pod týmto menom sa obchoduje od pondelkového rána. Google sa tak stane jednou z obchodných jednotiek pod Alphabetom.

Zámer vytvoriť materskú spoločnosť Google oznámil už v auguste. Alphabet úplne nahradí Google ako verejne obchodovateľnú spoločnosť a počet jeho akcií sa nezmení. Firma sa bude naďalej obchodovať pod symbolom GOOG.

Google však nebude jediná dcérska spoločnosť Alphabetu. Pod krídla nového konglomerátu bude spadať aj výskumné krídlo americkej spoločnosti s názvom Google X, ktoré vyvíja napríklad autonómne automobily, alebo investorská spoločnosť Capital and Ventures.

Pred reorganizáciou firmy tak všetky projekty, na ktorých Google pracoval (Android, Chrome, Google Glass, autonómne vozidlá, drony alebo aj inteligentné kontaktné šošovky), spadali pod jeho krídla. Po tomto kroku sa však Google môže prestať sústreďovať na projekty, ktoré nezarábajú peniaze, a namiesto toho podporovať len svoje podnikanie na internete. Najzárobkovejšia činnosť spoločnosti je totiž stále jej vyhľadávací engine.

To však neznamená, že Google s extravagantnými projektmi, ktorými je známy, prestane. Naopak, väčšiu nezávislosť každej dcérskej firmy a vznik vlastného tímu vývojárov na každý projekt by mali tieto myšlienky ešte viac podporiť.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá