Image
7.10.2015 0 Comments

Google zmenil meno. Teraz sa obchoduje pod značkou Alphabet

Druhý október tohto roka bol pre Google posledným dňom bez materskej spoločnosti. Po uzavretí trhov v piatok večer sa totiž spoločnosť premenovala na Alphabet a pod týmto menom sa obchoduje od pondelkového rána. Google sa tak stane jednou z obchodných jednotiek pod Alphabetom.

Zámer vytvoriť materskú spoločnosť Google oznámil už v auguste. Alphabet úplne nahradí Google ako verejne obchodovateľnú spoločnosť a počet jeho akcií sa nezmení. Firma sa bude naďalej obchodovať pod symbolom GOOG.

Google však nebude jediná dcérska spoločnosť Alphabetu. Pod krídla nového konglomerátu bude spadať aj výskumné krídlo americkej spoločnosti s názvom Google X, ktoré vyvíja napríklad autonómne automobily, alebo investorská spoločnosť Capital and Ventures.

Pred reorganizáciou firmy tak všetky projekty, na ktorých Google pracoval (Android, Chrome, Google Glass, autonómne vozidlá, drony alebo aj inteligentné kontaktné šošovky), spadali pod jeho krídla. Po tomto kroku sa však Google môže prestať sústreďovať na projekty, ktoré nezarábajú peniaze, a namiesto toho podporovať len svoje podnikanie na internete. Najzárobkovejšia činnosť spoločnosti je totiž stále jej vyhľadávací engine.

To však neznamená, že Google s extravagantnými projektmi, ktorými je známy, prestane. Naopak, väčšiu nezávislosť každej dcérskej firmy a vznik vlastného tímu vývojárov na každý projekt by mali tieto myšlienky ešte viac podporiť.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá