Image
17.2.2016 1 Comments

Google má patent na samojazdiace dodávkové auto na doručovanie tovaru

Google napriek prácam na vývoji autonómnych vozidiel už viackrát vyhlásil, že nechce byť výrobcom osobných áut. No zdá sa, že tých nákladných sa to netýka.

Ako uviedol web Quartz, najnovší patentu udelený Googlu pod názvom autonomous delivery platform   naznačuje, že má v oblasti autonómnych vozidiel iné ašpirácie.

Vyzerá to tak, že ide o vozidlo so súpravou zabezpečených skriniek. Keď dodávka dorazí k zákazníkovi, ten by si príslušnú skrinku odomkol pomocou doručeného kódu, kreditky alebo čítačky NFC na smartfóne. Schránka môže byť prípadne vybavená aj platobným terminálom. Keď si zákazník vyzdvihne svoj tovar, vozidlo bude pokračovať v ceste k ďalšiemu.

Takýto spôsob doručovania má konkurovať lietajúcim dronom Amazonu. Vychádza sa pri tom z myšlienky, že ľudia sú oveľa viac zvyknutí na dodávkové autá než na bezpilotné lietadlá poletujúce nad ich hlavami. Ľahšie teda prijmú samojazdiace dodávky ako drony.

Tento patent prichádza práve v čase, keď americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky usúdil, že samojazdiace systémy Googlu možno podľa federálnych zákonov považovať za „vodičov“. Je tak oveľa pravdepodobnejšie, že sa autonómne nákladiaky Googlu v dohľadnom čase môžu objaviť na cestách.

Zdroj: mashable.com

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

1 Comments

  1. hah reakcia na: Google má patent na samojazdiace dodávkové auto na doručovanie tovaru
    17.2.2016 11:02
    Lepsi dron, aut uz mame cez hlavu. Buducnost dopravy je nakoniec aj tak typu zem-vzduch.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá