Image
17.2.2016 1 Comments

Google má patent na samojazdiace dodávkové auto na doručovanie tovaru

Google napriek prácam na vývoji autonómnych vozidiel už viackrát vyhlásil, že nechce byť výrobcom osobných áut. No zdá sa, že tých nákladných sa to netýka.

Ako uviedol web Quartz, najnovší patentu udelený Googlu pod názvom autonomous delivery platform   naznačuje, že má v oblasti autonómnych vozidiel iné ašpirácie.

Vyzerá to tak, že ide o vozidlo so súpravou zabezpečených skriniek. Keď dodávka dorazí k zákazníkovi, ten by si príslušnú skrinku odomkol pomocou doručeného kódu, kreditky alebo čítačky NFC na smartfóne. Schránka môže byť prípadne vybavená aj platobným terminálom. Keď si zákazník vyzdvihne svoj tovar, vozidlo bude pokračovať v ceste k ďalšiemu.

Takýto spôsob doručovania má konkurovať lietajúcim dronom Amazonu. Vychádza sa pri tom z myšlienky, že ľudia sú oveľa viac zvyknutí na dodávkové autá než na bezpilotné lietadlá poletujúce nad ich hlavami. Ľahšie teda prijmú samojazdiace dodávky ako drony.

Tento patent prichádza práve v čase, keď americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky usúdil, že samojazdiace systémy Googlu možno podľa federálnych zákonov považovať za „vodičov“. Je tak oveľa pravdepodobnejšie, že sa autonómne nákladiaky Googlu v dohľadnom čase môžu objaviť na cestách.

Zdroj: mashable.com

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

1 Comments

  1. hah reakcia na: Google má patent na samojazdiace dodávkové auto na doručovanie tovaru
    17.2.2016 11:02
    Lepsi dron, aut uz mame cez hlavu. Buducnost dopravy je nakoniec aj tak typu zem-vzduch.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá