Image
17.2.2016 1 Comments

Google má patent na samojazdiace dodávkové auto na doručovanie tovaru

Google napriek prácam na vývoji autonómnych vozidiel už viackrát vyhlásil, že nechce byť výrobcom osobných áut. No zdá sa, že tých nákladných sa to netýka.

Ako uviedol web Quartz, najnovší patentu udelený Googlu pod názvom autonomous delivery platform   naznačuje, že má v oblasti autonómnych vozidiel iné ašpirácie.

Vyzerá to tak, že ide o vozidlo so súpravou zabezpečených skriniek. Keď dodávka dorazí k zákazníkovi, ten by si príslušnú skrinku odomkol pomocou doručeného kódu, kreditky alebo čítačky NFC na smartfóne. Schránka môže byť prípadne vybavená aj platobným terminálom. Keď si zákazník vyzdvihne svoj tovar, vozidlo bude pokračovať v ceste k ďalšiemu.

Takýto spôsob doručovania má konkurovať lietajúcim dronom Amazonu. Vychádza sa pri tom z myšlienky, že ľudia sú oveľa viac zvyknutí na dodávkové autá než na bezpilotné lietadlá poletujúce nad ich hlavami. Ľahšie teda prijmú samojazdiace dodávky ako drony.

Tento patent prichádza práve v čase, keď americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky usúdil, že samojazdiace systémy Googlu možno podľa federálnych zákonov považovať za „vodičov“. Je tak oveľa pravdepodobnejšie, že sa autonómne nákladiaky Googlu v dohľadnom čase môžu objaviť na cestách.

Zdroj: mashable.com

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

1 Comments

  1. hah reakcia na: Google má patent na samojazdiace dodávkové auto na doručovanie tovaru
    17.2.2016 11:02
    Lepsi dron, aut uz mame cez hlavu. Buducnost dopravy je nakoniec aj tak typu zem-vzduch.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá