Image
25.8.2016 0 Comments

Google končí s aplikáciami pre Chrome, prejsť chce na Progressive Web Apps, ktoré fungujú na všetkých prehliadačoch

Google Chrome prešiel v poslednom čase mnohými zmenami zameranými na jeho optimalizáciu. Najnovšie Google oznámil, že končí s aplikáciami pre Chrome na Chrome Web Store. Odobranie podpory pre aplikácie sa však neuskutoční zo dňa na deň. Celý proces bude trvať asi dva roky a bude sa týkať iba Chromu pre Windows, OS X a Linux, Chrome OS ich bude aj naďalej podporovať.

Zrušenie podpory sa bude realizovať v etapách:

 - Koncom tohto roka budú nové aplikácie dostupné už len pre Chrome OS, existujúce aplikácie však budú k dispozícii pre všetky platformy.
- V druhej polovici roka 2017 prestane internetový obchod Chrome zobrazovať aplikácie pre Windows/Mac/Linux.
- V roku 2018 tieto platformy úplne prestanú podporovať aplikácie pre Chrome.

Aplikácie pre Chrome sú dvojakého typu – ide o tzv. hostované aplikácie (hosted apps) a klasické webové aplikácie, zabalené tak, aby sa dali pridať do Web Storu Chrome (packaged apps). Google vo svojom blogovompríspevku tvrdí, že Google „približne iba 1% používateľov Chrome na Windows, Macu a Linuxe aktívne používať zabalené aplikácie“.

Treba podotknúť, že rozšírenia a témy táto zmena neovplyvní. Google odporúča vývojárom, aby prešli na Electron  alebo NW.js, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabalili webové aplikácie do natívnych aplikácií. Ešte nevedno, dokedy bude podpora aplikácií v Chrome OS trvať.

Víziou spoločnosti Chrome je odklon od proprietárnych Chrome API smerom k Progressive Web Apps, ktoré fungujú na všetkých súčasných prehliadačoch. Čas ukáže, či je to dobrý ťah pre vývojárov a používateľov.

Zdroj: androidpolice.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá