Image
25.8.2016 0 Comments

Google končí s aplikáciami pre Chrome, prejsť chce na Progressive Web Apps, ktoré fungujú na všetkých prehliadačoch

Google Chrome prešiel v poslednom čase mnohými zmenami zameranými na jeho optimalizáciu. Najnovšie Google oznámil, že končí s aplikáciami pre Chrome na Chrome Web Store. Odobranie podpory pre aplikácie sa však neuskutoční zo dňa na deň. Celý proces bude trvať asi dva roky a bude sa týkať iba Chromu pre Windows, OS X a Linux, Chrome OS ich bude aj naďalej podporovať.

Zrušenie podpory sa bude realizovať v etapách:

 - Koncom tohto roka budú nové aplikácie dostupné už len pre Chrome OS, existujúce aplikácie však budú k dispozícii pre všetky platformy.
- V druhej polovici roka 2017 prestane internetový obchod Chrome zobrazovať aplikácie pre Windows/Mac/Linux.
- V roku 2018 tieto platformy úplne prestanú podporovať aplikácie pre Chrome.

Aplikácie pre Chrome sú dvojakého typu – ide o tzv. hostované aplikácie (hosted apps) a klasické webové aplikácie, zabalené tak, aby sa dali pridať do Web Storu Chrome (packaged apps). Google vo svojom blogovompríspevku tvrdí, že Google „približne iba 1% používateľov Chrome na Windows, Macu a Linuxe aktívne používať zabalené aplikácie“.

Treba podotknúť, že rozšírenia a témy táto zmena neovplyvní. Google odporúča vývojárom, aby prešli na Electron  alebo NW.js, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabalili webové aplikácie do natívnych aplikácií. Ešte nevedno, dokedy bude podpora aplikácií v Chrome OS trvať.

Víziou spoločnosti Chrome je odklon od proprietárnych Chrome API smerom k Progressive Web Apps, ktoré fungujú na všetkých súčasných prehliadačoch. Čas ukáže, či je to dobrý ťah pre vývojárov a používateľov.

Zdroj: androidpolice.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá