Image
25.8.2016 0 Comments

Google končí s aplikáciami pre Chrome, prejsť chce na Progressive Web Apps, ktoré fungujú na všetkých prehliadačoch

Google Chrome prešiel v poslednom čase mnohými zmenami zameranými na jeho optimalizáciu. Najnovšie Google oznámil, že končí s aplikáciami pre Chrome na Chrome Web Store. Odobranie podpory pre aplikácie sa však neuskutoční zo dňa na deň. Celý proces bude trvať asi dva roky a bude sa týkať iba Chromu pre Windows, OS X a Linux, Chrome OS ich bude aj naďalej podporovať.

Zrušenie podpory sa bude realizovať v etapách:

 - Koncom tohto roka budú nové aplikácie dostupné už len pre Chrome OS, existujúce aplikácie však budú k dispozícii pre všetky platformy.
- V druhej polovici roka 2017 prestane internetový obchod Chrome zobrazovať aplikácie pre Windows/Mac/Linux.
- V roku 2018 tieto platformy úplne prestanú podporovať aplikácie pre Chrome.

Aplikácie pre Chrome sú dvojakého typu – ide o tzv. hostované aplikácie (hosted apps) a klasické webové aplikácie, zabalené tak, aby sa dali pridať do Web Storu Chrome (packaged apps). Google vo svojom blogovompríspevku tvrdí, že Google „približne iba 1% používateľov Chrome na Windows, Macu a Linuxe aktívne používať zabalené aplikácie“.

Treba podotknúť, že rozšírenia a témy táto zmena neovplyvní. Google odporúča vývojárom, aby prešli na Electron  alebo NW.js, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabalili webové aplikácie do natívnych aplikácií. Ešte nevedno, dokedy bude podpora aplikácií v Chrome OS trvať.

Víziou spoločnosti Chrome je odklon od proprietárnych Chrome API smerom k Progressive Web Apps, ktoré fungujú na všetkých súčasných prehliadačoch. Čas ukáže, či je to dobrý ťah pre vývojárov a používateľov.

Zdroj: androidpolice.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá