Image
14.8.2015 0 Comments

Google chce oživiť program Android One, chystá smartfóny za 50 dolárov

Google chce dať druhú šancu svojmu programu Android One, ktorý predstavil na svojej vlaňajšej vývojárskej konferencii Google I/O. Jeho cieľom bolo získať ďalšiu miliardu používateľov najmä na rozvojových ázijských trhoch, kam zamierili lacné smartfóny s čistým Androidom. Prvé čísla však priniesli sklamanie. Napríklad v Indii, najvýznamnejšom trhu, na ktorý sa iniciatíva zamerala, bolo predaných menej ako milión zariadení.

Teraz výkonný riaditeľ spoločnosti pre juhovýchodnú Áziu Rajan Anandan oznámil, že nový plán pre Android One bude predstavený v priebehu „niekoľkých najbližších týždňov". V rozhovore pre Financial Times sa vyjadril, že súčasťou plánu je ďalšie znižovanie cien. Google vraj pracuje na „kvalitných androidových telefónoch" s cenami okolo 50 dolárov.

Google pokladá Android One za spôsob, ako by mohol kontrolovať šírenie androidových zariadení na rozvíjajúcich sa trhoch a profitovať z neho. Ide mu napríklad o nízkonákladových výrobcov z Číny, používajúcich rôzne „odnože" Androidu, ktoré majú integrované služby Googlu. Android One by mal u spotrebiteľov posilniť dôveru v značku a pomôcť tak predať milióny zariadení s čistým Androidom, ktoré by boli prepojené so službami spoločnosti a jej reklamnou sieťou.

Anandan takisto uviedol, že Google pracuje na nových aplikáciách a službách zameraných špecificky na indický trh. Tie by mali zohľadňovať napríklad pomalé internetové pripojenie a umožniť používať aplikácie ako YouTube a Google Mapy vrátane navigácie v režime off-line. Podobne aj vyhľadávač by mal v pomalej sieti automaticky vypnúť načítavanie obrázkov.

Uvidíme, či sa reštartom iniciatívy Android One a novými lacnými smartfónmi podarí Googlu dosiahnuť prielom vo svojom zatiaľ nie veľmi úspešnom pôsobení na rozvojových trhoch.

Zdroj:theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá