Image
14.8.2015 0 Comments

Google chce oživiť program Android One, chystá smartfóny za 50 dolárov

Google chce dať druhú šancu svojmu programu Android One, ktorý predstavil na svojej vlaňajšej vývojárskej konferencii Google I/O. Jeho cieľom bolo získať ďalšiu miliardu používateľov najmä na rozvojových ázijských trhoch, kam zamierili lacné smartfóny s čistým Androidom. Prvé čísla však priniesli sklamanie. Napríklad v Indii, najvýznamnejšom trhu, na ktorý sa iniciatíva zamerala, bolo predaných menej ako milión zariadení.

Teraz výkonný riaditeľ spoločnosti pre juhovýchodnú Áziu Rajan Anandan oznámil, že nový plán pre Android One bude predstavený v priebehu „niekoľkých najbližších týždňov". V rozhovore pre Financial Times sa vyjadril, že súčasťou plánu je ďalšie znižovanie cien. Google vraj pracuje na „kvalitných androidových telefónoch" s cenami okolo 50 dolárov.

Google pokladá Android One za spôsob, ako by mohol kontrolovať šírenie androidových zariadení na rozvíjajúcich sa trhoch a profitovať z neho. Ide mu napríklad o nízkonákladových výrobcov z Číny, používajúcich rôzne „odnože" Androidu, ktoré majú integrované služby Googlu. Android One by mal u spotrebiteľov posilniť dôveru v značku a pomôcť tak predať milióny zariadení s čistým Androidom, ktoré by boli prepojené so službami spoločnosti a jej reklamnou sieťou.

Anandan takisto uviedol, že Google pracuje na nových aplikáciách a službách zameraných špecificky na indický trh. Tie by mali zohľadňovať napríklad pomalé internetové pripojenie a umožniť používať aplikácie ako YouTube a Google Mapy vrátane navigácie v režime off-line. Podobne aj vyhľadávač by mal v pomalej sieti automaticky vypnúť načítavanie obrázkov.

Uvidíme, či sa reštartom iniciatívy Android One a novými lacnými smartfónmi podarí Googlu dosiahnuť prielom vo svojom zatiaľ nie veľmi úspešnom pôsobení na rozvojových trhoch.

Zdroj:theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá