Image
14.8.2015 0 Comments

Google chce oživiť program Android One, chystá smartfóny za 50 dolárov

Google chce dať druhú šancu svojmu programu Android One, ktorý predstavil na svojej vlaňajšej vývojárskej konferencii Google I/O. Jeho cieľom bolo získať ďalšiu miliardu používateľov najmä na rozvojových ázijských trhoch, kam zamierili lacné smartfóny s čistým Androidom. Prvé čísla však priniesli sklamanie. Napríklad v Indii, najvýznamnejšom trhu, na ktorý sa iniciatíva zamerala, bolo predaných menej ako milión zariadení.

Teraz výkonný riaditeľ spoločnosti pre juhovýchodnú Áziu Rajan Anandan oznámil, že nový plán pre Android One bude predstavený v priebehu „niekoľkých najbližších týždňov". V rozhovore pre Financial Times sa vyjadril, že súčasťou plánu je ďalšie znižovanie cien. Google vraj pracuje na „kvalitných androidových telefónoch" s cenami okolo 50 dolárov.

Google pokladá Android One za spôsob, ako by mohol kontrolovať šírenie androidových zariadení na rozvíjajúcich sa trhoch a profitovať z neho. Ide mu napríklad o nízkonákladových výrobcov z Číny, používajúcich rôzne „odnože" Androidu, ktoré majú integrované služby Googlu. Android One by mal u spotrebiteľov posilniť dôveru v značku a pomôcť tak predať milióny zariadení s čistým Androidom, ktoré by boli prepojené so službami spoločnosti a jej reklamnou sieťou.

Anandan takisto uviedol, že Google pracuje na nových aplikáciách a službách zameraných špecificky na indický trh. Tie by mali zohľadňovať napríklad pomalé internetové pripojenie a umožniť používať aplikácie ako YouTube a Google Mapy vrátane navigácie v režime off-line. Podobne aj vyhľadávač by mal v pomalej sieti automaticky vypnúť načítavanie obrázkov.

Uvidíme, či sa reštartom iniciatívy Android One a novými lacnými smartfónmi podarí Googlu dosiahnuť prielom vo svojom zatiaľ nie veľmi úspešnom pôsobení na rozvojových trhoch.

Zdroj:theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá