Image
14.8.2015 0 Comments

USA: Muž porušil súdny zákaz lajkovaním na Facebooku

Istý Justin Bellanco, ktorému súd zakázal obťažovať a kontaktovať jeho bývalú priateľku April Holland, porušil toto nariadenie tým, že lajkoval videá a fotografie na profile 24-ročnej ženy na sociálnej sieti Facebook.

Holland získala 28. júla na súde v okrese Luzerne nariadenie, ktorým Bellancovi zakázali obťažovať ju. Expriateľ ju totiž podľa jej slov prenasledoval, vyhrážal sa, že ju strelí do kolena, aby ju videl trpieť, a obťažoval ju i jej priateľov. Štvrtého augusta k tomuto nariadeniu pribudol ročný zákaz akokoľvek Holland kontaktovať.

Po tom, ako Bellanco, ktorý pochádza z mestečka Jenkins, lajkol 22 videí a fotografií na expriateľkinom facebookovom profile, sa žena obrátila na políciu v meste Pittston, kde žije. Muž sa totiž v tom čase zdržiaval neďaleko a sledoval ju, pričom policajtom tvrdil, že ide domov. Jenkins a Pittston sú pritom od seba vzdialené zhruba 10 kilometrov.

Ochrancovia zákona muža zatkli, neskôr ho však prepustili na kauciu 5000 amerických dolárov (zhruba 4 480 eur). Pensylvánčan sa obhajoval tým, že netušil, že lajkovaním porušuje súdny príkaz. Na krku má teraz obvinenie z pohŕdania súdom.

Dvojica svoje problémy riešila súdnou cestou už aj v minulosti. Od apríla 2014 do apríla tohto roka sa Holland nesmela približovať k Bellancovi. Ten si súdny zákaz vybavil po tom, ako sa s expartnerkou pohádali a ona ho údajne škrtila.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá