Image
14.8.2015 0 Comments

USA: Muž porušil súdny zákaz lajkovaním na Facebooku

Istý Justin Bellanco, ktorému súd zakázal obťažovať a kontaktovať jeho bývalú priateľku April Holland, porušil toto nariadenie tým, že lajkoval videá a fotografie na profile 24-ročnej ženy na sociálnej sieti Facebook.

Holland získala 28. júla na súde v okrese Luzerne nariadenie, ktorým Bellancovi zakázali obťažovať ju. Expriateľ ju totiž podľa jej slov prenasledoval, vyhrážal sa, že ju strelí do kolena, aby ju videl trpieť, a obťažoval ju i jej priateľov. Štvrtého augusta k tomuto nariadeniu pribudol ročný zákaz akokoľvek Holland kontaktovať.

Po tom, ako Bellanco, ktorý pochádza z mestečka Jenkins, lajkol 22 videí a fotografií na expriateľkinom facebookovom profile, sa žena obrátila na políciu v meste Pittston, kde žije. Muž sa totiž v tom čase zdržiaval neďaleko a sledoval ju, pričom policajtom tvrdil, že ide domov. Jenkins a Pittston sú pritom od seba vzdialené zhruba 10 kilometrov.

Ochrancovia zákona muža zatkli, neskôr ho však prepustili na kauciu 5000 amerických dolárov (zhruba 4 480 eur). Pensylvánčan sa obhajoval tým, že netušil, že lajkovaním porušuje súdny príkaz. Na krku má teraz obvinenie z pohŕdania súdom.

Dvojica svoje problémy riešila súdnou cestou už aj v minulosti. Od apríla 2014 do apríla tohto roka sa Holland nesmela približovať k Bellancovi. Ten si súdny zákaz vybavil po tom, ako sa s expartnerkou pohádali a ona ho údajne škrtila.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá