23.1.2013 0 Comments

Forrester: Veľké dáta najlepšie zvláda SAS

Softvérová a poradenská spoločnosť SAS sa umiestnila na prvom mieste historicky prvého rebríčka najlepších dodávateľov riešení pre prediktívne analýzy z veľkých objemov dát (takzvané big data), ktoré urobila konzultačná firma Forrester. V hodnotení porazila najbližšieho rivala IBM a nechala za sebou aj ďalšie veľké mená zo softvérového sveta ako sú SAP a Oracle.

V analýze sa uvádza, že spomedzi 10 hodnotených dodávateľov je SAS v prediktívnych analýzach veľkých dát „veľmocou" a „neotrasiteľným lídrom". Forrester definuje prediktívnu analytiku pre veľké dáta ako „softvérové a/alebo hardvérové riešenia, ktoré firmám umožňujú vytvárať, vyhodnocovať a optimalizovať prediktívne modely analyzovaním dát a vďaka tomu zlepšiť výkonnosť podniku alebo zmierniť podnikateľské riziká". V hodnotení analytici posudzovali tri kategórie. Prvou bola aktuálna ponuka produktov, druhou stratégia dodávateľa a treťou jeho zastúpenie na trhu. SAS dosiahol najvyššie skóre v každej z nich.

„SAS, ktorý má 36-ročnú históriu v poskytovaní analytického softvéru, obsadil v tomto hodnotení najvyššiu pozíciu, lebo vynikal vo všetkých hodnotených kategóriách. Nástroj SAS Enterprise Miner sa ľahko používa a dajú sa s ním robiť analýzy v databáze aj v distribuovaných clusteroch, v ktorých sú uložené obrovské objemy dát," konštatuje správa Forresteru.

Za lídrov v oblasti riešení pre big data považuje Forrester spoločnosti, ktoré ponúkajú bohatú škálu algoritmov pre analýzy dát, architektúru schopnú zvládnuť nápor veľkých objemov dát a pokrokové prediktívne nástroje pre dátových analytikov.

„Mohlo by sa zdať, že téma big data je pre malé Slovensko príliš veľká. Nie je to však pravda. Použitie techník z oblasti "Big Data" je inšpiratívne nielen technickými možnosťami, ale aj svojimi biznis prínosmi. Aj u nás majú organizácie veľké množstvá dát v interných systémoch a môžu ich zbierať aj z externých zdrojov, napríklad z web stránok, z internetových fór či zo sociálnych sietí. Čoraz častejšie sa zamýšľajú, ako tieto dáta využiť, lebo vedia, že efektívna analýza integrovaných dát z rôznych zdrojov umožňuje detailnejšie pochopiť potreby zákazníka, skrátiť uvedenie nových produktov či služieb na trh a poskytovať nové, kvalitnejšie služby," uviedol Dušan Krcho, Solution Architect v spoločnosti SAS Slovakia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Biznis

4 mýty o USB - nabíjajú všetky nabíjačky rovnako rýchlo a môžu spôsobiť poškodenie telefónu?

28.11.2016 00:12

Technológie USB zjednotili takmer celý svet nabíjania a prenosu dát. Vďaka nim môžeme pomocou jednej nabíjačky dodávať energiu rôznym druhom telefónov aj tabletov. Stále však o nich panujú mýty – nap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá