23.1.2013 0 Comments

Forrester: Veľké dáta najlepšie zvláda SAS

Softvérová a poradenská spoločnosť SAS sa umiestnila na prvom mieste historicky prvého rebríčka najlepších dodávateľov riešení pre prediktívne analýzy z veľkých objemov dát (takzvané big data), ktoré urobila konzultačná firma Forrester. V hodnotení porazila najbližšieho rivala IBM a nechala za sebou aj ďalšie veľké mená zo softvérového sveta ako sú SAP a Oracle.

V analýze sa uvádza, že spomedzi 10 hodnotených dodávateľov je SAS v prediktívnych analýzach veľkých dát „veľmocou" a „neotrasiteľným lídrom". Forrester definuje prediktívnu analytiku pre veľké dáta ako „softvérové a/alebo hardvérové riešenia, ktoré firmám umožňujú vytvárať, vyhodnocovať a optimalizovať prediktívne modely analyzovaním dát a vďaka tomu zlepšiť výkonnosť podniku alebo zmierniť podnikateľské riziká". V hodnotení analytici posudzovali tri kategórie. Prvou bola aktuálna ponuka produktov, druhou stratégia dodávateľa a treťou jeho zastúpenie na trhu. SAS dosiahol najvyššie skóre v každej z nich.

„SAS, ktorý má 36-ročnú históriu v poskytovaní analytického softvéru, obsadil v tomto hodnotení najvyššiu pozíciu, lebo vynikal vo všetkých hodnotených kategóriách. Nástroj SAS Enterprise Miner sa ľahko používa a dajú sa s ním robiť analýzy v databáze aj v distribuovaných clusteroch, v ktorých sú uložené obrovské objemy dát," konštatuje správa Forresteru.

Za lídrov v oblasti riešení pre big data považuje Forrester spoločnosti, ktoré ponúkajú bohatú škálu algoritmov pre analýzy dát, architektúru schopnú zvládnuť nápor veľkých objemov dát a pokrokové prediktívne nástroje pre dátových analytikov.

„Mohlo by sa zdať, že téma big data je pre malé Slovensko príliš veľká. Nie je to však pravda. Použitie techník z oblasti "Big Data" je inšpiratívne nielen technickými možnosťami, ale aj svojimi biznis prínosmi. Aj u nás majú organizácie veľké množstvá dát v interných systémoch a môžu ich zbierať aj z externých zdrojov, napríklad z web stránok, z internetových fór či zo sociálnych sietí. Čoraz častejšie sa zamýšľajú, ako tieto dáta využiť, lebo vedia, že efektívna analýza integrovaných dát z rôznych zdrojov umožňuje detailnejšie pochopiť potreby zákazníka, skrátiť uvedenie nových produktov či služieb na trh a poskytovať nové, kvalitnejšie služby," uviedol Dušan Krcho, Solution Architect v spoločnosti SAS Slovakia.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis 1

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá