Image
26.9.2012 0 Comments

Firmy chcú redukovať priestory kancelárií, pomôže im k tomu BYOD

kancelaria_BYOD.jpg Podľa spoločnosti Citrix sa organizácie pustia do radikálneho redukovania kancelárskych priestorov a do roku 2020 budú tieto priestory zredukované takmer o pätinu. Pracovné prostredie budúcnosti bude ponúkať iba sedem pracovných stolov na každých desať zamestnancov a každá osoba bude pristupovať do korporátnej IT siete priemerne zo šiestich rôznych pracovných zariadení.

Získané údaje ukazujú, že v roku 2020 bude štandardom len šesť pracovných stolov na desať zamestnancov v Singapure, Holandsku, Amerike i Spojenom kráľovstve. Najvyšší počet pracovných stolov na desať zamestnancov sa v roku 2020 očakáva v Japonsku (8,77), Južnej Kórei (7,95) a v Nemecku (7,9).

Takmer každá organizácia v rámci nezávislého výskumu organizovaného spoločnosťou Vanson Bourne v auguste 2012 potvrdila, že sa chystá rekonštruovať alebo meniť podobu kancelárskych priestorov, aby bolo vytvorené príjemné a atraktívne pracovné prostredie. Budúce pracovné prostredie tak bude čo najviac podporovať kreativitu aj vzájomnú spoluprácu zamestnancov, ktorým bude umožnené pracovať odkiaľkoľvek, kedykoľvek a na akomkoľvek zariadení tak, že sa práca stane tým, čo ľudia robia, a nie len miestom, kam ľudia idú.

Report Citrix Workplace of the Future, v ktorom sa zúčastnilo 1900 IT decision makerov na seniorských pozíciách naprieč devätnástimi krajinami, ukazuje, že tretina ľudí (29 %) už nebude pracovať len z ich klasického kancelárskeho pracovného prostredia. Namiesto toho budú zamestnanci pracovať i z rôznych iných lokácií - 64 % z domova, 60 % z miest spojených s firemnými projektmi či terénnymi miestami a 50 % z pracovných priestorov zákazníkov či partnerov. Predpokladá sa takisto, že pracovníci budú bežne pristupovať k podnikovým aplikáciám, dátam i službám z verejných miest, ako sú hotely, letiská, kaviarne, alebo priamo z pozemného dopravného prostriedku.

Trend smerujúci k menšiemu počtu zamestnancov pracujúcich z kancelárie, ktorý súvisí s používaním najrôznejších pracovných zariadení na prístup ku korporátnym aplikáciám, dátam a službám z mnohých odlišných miest mimo tradičného kancelárskeho prostredia, je globálny trend nazývaný mobilný pracovný štýl (mobile workstyle). Mobilný pracovný štýl celosvetovo naplno prijala už takmer štvrtina organizácií (24 %). Podľa výskumu prijme tento pracovný štýl do polovice roka 2014 až 83 % organizácií.

Zdroj: ictmanazer.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Prieskumy trhu 2

Prieskum: Po akých počítačoch túžia Slováci, ako často ich menia a koľko sú ochotní zaplatiť

04.11.2016 00:12

Spotrebiteľský prieskum Microsoftu odhalil niekoľko zaujímavých atribútov. Slováci, ale aj Česi si na nákup notebooku či tabletu radšej zájdu do kamenného obchodu. V e-shopoch nakupujú najmä mladí ľud ...

Prieskumy trhu

Samsung aj Apple vedú rebríček. Z podielu im však stále viac ukrajujú čínske značky

02.11.2016 00:07

Podľa prieskumu spoločnosti IDC sa v treťom štvrťroku 2016 dodalo na svetový trh 362,9 milióna smartfónov. Aj napriek stiahnutiu Samsung Galaxy Note 7 objem dodávok v medziročnom porovnaní vzrástol o  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá