Image
26.9.2012 0 Comments

Firmy chcú redukovať priestory kancelárií, pomôže im k tomu BYOD

kancelaria_BYOD.jpg Podľa spoločnosti Citrix sa organizácie pustia do radikálneho redukovania kancelárskych priestorov a do roku 2020 budú tieto priestory zredukované takmer o pätinu. Pracovné prostredie budúcnosti bude ponúkať iba sedem pracovných stolov na každých desať zamestnancov a každá osoba bude pristupovať do korporátnej IT siete priemerne zo šiestich rôznych pracovných zariadení.

Získané údaje ukazujú, že v roku 2020 bude štandardom len šesť pracovných stolov na desať zamestnancov v Singapure, Holandsku, Amerike i Spojenom kráľovstve. Najvyšší počet pracovných stolov na desať zamestnancov sa v roku 2020 očakáva v Japonsku (8,77), Južnej Kórei (7,95) a v Nemecku (7,9).

Takmer každá organizácia v rámci nezávislého výskumu organizovaného spoločnosťou Vanson Bourne v auguste 2012 potvrdila, že sa chystá rekonštruovať alebo meniť podobu kancelárskych priestorov, aby bolo vytvorené príjemné a atraktívne pracovné prostredie. Budúce pracovné prostredie tak bude čo najviac podporovať kreativitu aj vzájomnú spoluprácu zamestnancov, ktorým bude umožnené pracovať odkiaľkoľvek, kedykoľvek a na akomkoľvek zariadení tak, že sa práca stane tým, čo ľudia robia, a nie len miestom, kam ľudia idú.

Report Citrix Workplace of the Future, v ktorom sa zúčastnilo 1900 IT decision makerov na seniorských pozíciách naprieč devätnástimi krajinami, ukazuje, že tretina ľudí (29 %) už nebude pracovať len z ich klasického kancelárskeho pracovného prostredia. Namiesto toho budú zamestnanci pracovať i z rôznych iných lokácií - 64 % z domova, 60 % z miest spojených s firemnými projektmi či terénnymi miestami a 50 % z pracovných priestorov zákazníkov či partnerov. Predpokladá sa takisto, že pracovníci budú bežne pristupovať k podnikovým aplikáciám, dátam i službám z verejných miest, ako sú hotely, letiská, kaviarne, alebo priamo z pozemného dopravného prostriedku.

Trend smerujúci k menšiemu počtu zamestnancov pracujúcich z kancelárie, ktorý súvisí s používaním najrôznejších pracovných zariadení na prístup ku korporátnym aplikáciám, dátam a službám z mnohých odlišných miest mimo tradičného kancelárskeho prostredia, je globálny trend nazývaný mobilný pracovný štýl (mobile workstyle). Mobilný pracovný štýl celosvetovo naplno prijala už takmer štvrtina organizácií (24 %). Podľa výskumu prijme tento pracovný štýl do polovice roka 2014 až 83 % organizácií.

Zdroj: ictmanazer.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

CES 2017: BMW i Inside Future a BMW HoloActive Touch – toto je budúcnosť automobilizmu

05.01.2017 09:42

BMW predstavilo nové koncepty a technológie pre autonómne riadené vozidlá. Na tlačovej konferencii bola predstavená štúdia elektromobilu BMW i Inside Future ktorá má za úlohu návštevníkom ukázať ako b ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Výdavky na digitálne iniciatívy narastú v priebehu dvoch rokov o 50 %

27.12.2016 00:08

Že sa CIO v Európe, ale aj na strednom východe a v Afrike (región EMEA), zapájajú do digitálneho biznisu, dokazujú výsledky prieskumu Gartner 2017 CIO Agenda. Organizácia plnej polovice z nich sú aktí ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Stredoeurópania sa prihlasujú na Facebook sedemkrát denne

23.12.2016 00:05

Spoločnosť Ericsson vo svojom najnovšom vydaní štúdie konštatuje, že telekomunikačný trh v strednej a východnej Európy (CEE) má rastúci trend, najmä vďaka stúpajúcemu používaniu smartfónov a aplikácií ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá