Image
26.9.2012 0 Comments

Firmy chcú redukovať priestory kancelárií, pomôže im k tomu BYOD

kancelaria_BYOD.jpg Podľa spoločnosti Citrix sa organizácie pustia do radikálneho redukovania kancelárskych priestorov a do roku 2020 budú tieto priestory zredukované takmer o pätinu. Pracovné prostredie budúcnosti bude ponúkať iba sedem pracovných stolov na každých desať zamestnancov a každá osoba bude pristupovať do korporátnej IT siete priemerne zo šiestich rôznych pracovných zariadení.

Získané údaje ukazujú, že v roku 2020 bude štandardom len šesť pracovných stolov na desať zamestnancov v Singapure, Holandsku, Amerike i Spojenom kráľovstve. Najvyšší počet pracovných stolov na desať zamestnancov sa v roku 2020 očakáva v Japonsku (8,77), Južnej Kórei (7,95) a v Nemecku (7,9).

Takmer každá organizácia v rámci nezávislého výskumu organizovaného spoločnosťou Vanson Bourne v auguste 2012 potvrdila, že sa chystá rekonštruovať alebo meniť podobu kancelárskych priestorov, aby bolo vytvorené príjemné a atraktívne pracovné prostredie. Budúce pracovné prostredie tak bude čo najviac podporovať kreativitu aj vzájomnú spoluprácu zamestnancov, ktorým bude umožnené pracovať odkiaľkoľvek, kedykoľvek a na akomkoľvek zariadení tak, že sa práca stane tým, čo ľudia robia, a nie len miestom, kam ľudia idú.

Report Citrix Workplace of the Future, v ktorom sa zúčastnilo 1900 IT decision makerov na seniorských pozíciách naprieč devätnástimi krajinami, ukazuje, že tretina ľudí (29 %) už nebude pracovať len z ich klasického kancelárskeho pracovného prostredia. Namiesto toho budú zamestnanci pracovať i z rôznych iných lokácií - 64 % z domova, 60 % z miest spojených s firemnými projektmi či terénnymi miestami a 50 % z pracovných priestorov zákazníkov či partnerov. Predpokladá sa takisto, že pracovníci budú bežne pristupovať k podnikovým aplikáciám, dátam i službám z verejných miest, ako sú hotely, letiská, kaviarne, alebo priamo z pozemného dopravného prostriedku.

Trend smerujúci k menšiemu počtu zamestnancov pracujúcich z kancelárie, ktorý súvisí s používaním najrôznejších pracovných zariadení na prístup ku korporátnym aplikáciám, dátam a službám z mnohých odlišných miest mimo tradičného kancelárskeho prostredia, je globálny trend nazývaný mobilný pracovný štýl (mobile workstyle). Mobilný pracovný štýl celosvetovo naplno prijala už takmer štvrtina organizácií (24 %). Podľa výskumu prijme tento pracovný štýl do polovice roka 2014 až 83 % organizácií.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá