Image
26.9.2012 0 Comments

Mobilná TV od Orange, aplikácie pre mobilné platformy budú bezplatné

Od stredy 26. 9. 2012 začne Orange ponúkať službu digitálnej televízie, ktorá doplní akúkoľvek televíziu o nové digitálne prvky (archív, videopožičovňa, mozaika, EPG a v budúcnosti internetový prehliadač či HD požičovňa). Stačí na to akékoľvek internetové pripojenie s rýchlosťou 2 Mbit/s. OrangeTV ponúka po novom aj kompletnú satelitnú televíziu (prevádzkovateľom služby je Skylink), ale interaktívne funkcie si možno objednať aj samostatne a zlepšiť tak takmer akúkoľvek televíziu od takmer akéhokoľvek poskytovateľa. Orange sa teda po FiberTV (s 28-tisíc používateľmi) a TV cez DSL púšťa aj do úplne nového segmentu poskytovania digitálnych služieb nad akýmkoľvek iným pripojením.

ZG__0129 (2).jpg

Nové zariadenie

Odpoveďou je nové zariadenie, set-top box, ktorý sprístupní digitálne internetové funkcie a je zároveň satelitným prijímačom (DVB-S, podpora všetkých satelitných dekódovacích kariet). Set-top box vyrába nemecká firma čisto podľa požiadaviek slovenského operátora, jeho plná cena je 106 eur, Orange však ponúka možnosť prenájmu tohto boxu za 1,99 eura mesačne pri aspoň 12-mesačnej viazanosti. Set-top box má ešte modul CA, anténny vstup a výstup HDMI.

ZG__0246 (2).jpg

SatTV Extra

SatTV Extra kombinuje satelitnú televíziu, ktorú dopĺňa o interaktívne digitálne služby. Mesačný poplatok je 10,99 eura pri 12 alebo 24-mesačnej viazanosti, v oboch prípadoch je cena za prenájom set-top boxu 1,99 eura mesačne. Pri nižšej viazanosti platíte navyše aktivačný poplatok, ktorý činí 11,99 eura. Set-top box pripojíte k anténnemu výstupu satelitnej paraboly. Súčasťou tohto balíka je už dekódovacia karta od Skylinku (bežná cena 84,99 eura), s ktorou možno prijímať 24 satelitných programov služby Skylink + 90 voľne šírených programov zo satelitu ASTRA (FTA programy). Ďalej je obsahom balíka SatTV Extra archív 14 vybraných TV staníc na 7 dní dozadu, Filmotéka TopFun Štart s 50 filmovými titulmi (15 z nich bude menených každý mesiac), Filmotéka+ (prístup k plateným filmovým titulom požičovne TopFun), Mozaika, Elektronický programový sprievodca (EPG) a Mobilná TV. Jediné, čo k tomuto satelitnému kompletu (digitálna televízia, interaktívne funkcie, set-top box) potrebujete dokúpiť, je satelitná parabola, ktorej komplet s montážou má odporúčanú cenu 102 eur za kompletnú inštaláciu u vás doma.

ZG__0258 (2).jpg

TV Extra

Funkcie, ktoré ponúka SatTV Extra, teda Archív, Filmotéku TopFun Štart, Filmotéku+, Mozaiku, Elektronického programového sprievodcu a Mobilnú TV si môžete doplniť aj na vašu existujúcu káblovú či satelitnú televíziu bez toho, aby ste museli meniť vášho existujúceho operátora. Orange tak ponúka s balíkom TV Extra možnosť dokúpiť si interaktívne služby k existujúcej lineárnej televízii. Jediné, čo na to potrebujete, je internetové pripojenie (aspoň 2 Mbit/s) od akéhokoľvek operátora. Služba stojí 6,99 eura mesačne pri 12 alebo 24-mesačnej viazanosti, prenájom set-top boxu stojí 1,99 eura mesačne, rozdiel je opäť v aktivačnom poplatku - pri nižšej viazanosti zaplatíte ešte jednorazový poplatok 11,99 eura. Služby Archív a Filmotéka TopFun Štart sa dajú objednať aj samostatne, každá s mesačným poplatkom 3,99 eura.

Aktualizované:

Mobilná TV, aplikácie pre mobilné platformy budú bezplatné

Asi najzaujímavejšia novinka prezentovaná na tlačovke k Orange TV bola doplnková služba Mobilná TV. Tá umožňuje sledovať televíziu v počítači, notebooku, tablete či na smartfóne, pričom služba variabilne upravuje dátový tok podľa vašej aktuálnej rýchlosti pripojenia, ktoré vôbec nemusí byť od Orangeu. Najviac môžete mať k službe pripojené tri zariadenia súčasne a môžete televíziu, živé vysielanie či 7-dňový archív sledovať kdekoľvek, kde nájdete internetové pripojenie. Aplikácia Orange TV je dostupná pre platformy Android aj iOS, na notebooku treba využiť prehrávač na portáli www.ofilme.sk. Aplikácie pre mobilné platformy by mali byť dostupné vo virtuálnych obchodoch bezplatne už o pár dní. V budúcnosti môžeme od operátora očakávať silnejšie prepojenie práve mobilných a televíznych služieb, dopĺňanie filmovej videopožičovne či doplnenie obsahu portálu voyo.sk do portfólia služieb.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá