11.1.2013 0 Comments

Finále Intel Extreme Masters v susednom Poľsku

Svetová elita hráčov elektronických hier sa stretne v dňoch 18.-20. januára v hlavnom meste Sliezskeho vojvodstva v Katoviciach na otvorených majstrovstvách Intel Extrem Masters. Zápolenie sa uskutoční v športovej hale Spodek, ktorá je v Poľsku známa ako dejisko rôznych koncertov a športových podujatí.

Podujatie je dotované sumou 82 000 USD, ktoré sa rozdelia medzi 24 hráčov hry StarCraft II (32 000 USD) a 8 tímov hry League of Legends (50 000 USD). Víťaz celého podujatia bude zároveň postupujúcim na Intel Extreme Masters World Championship, ktoré sa bude konať na CeBITe 2013 v Nemecku. Okrem samotného hlavného šampionátu sa budú konať aj ďalšie dva turnaje: Counter-Strike Global Offensive a FIFA 13. Ich kvalifikácia bude prebiehať pod názvom „Your road to Katowice" (Tvoja cesta do Katovíc) ako online turnaj na stránkach ESL.

Organizátori sa okrem hlavných súbojov budú snažiť ale zabaviť aj všetkých návštevníkov. „Zabezpečili sme množstvo atrakcií pre tých ktorí navštívia Intel Extreme Masters v Katoviciach. Tí, ktorí sa prídu pozrieť na boj medzi najlepšími hráčmi sveta sa budú môcť pozrieť aj na Intel Experience Zone, kde sa budú môcť zúčastniť turnaja amatérov alebo sledovať najnovšiu hernú šou," - hovorí Krzysztof Pikiewicz, generálny riaditeľ Turtle Entertainment Poland, spoluorganizátor Intel Extreme Masters Katowice.

Čo presne nájdete v Intel Experience Zone? Intel Experience Zone je zaujímavá nielen pre nadšencov elektronickej zábavy ale aj pre fanúšikov nových technológií. Okrem najnovších atrakcií zamierených na fanúšikov e-sport budú mať návštevníci možnosť si zajazdiť v simulátore F1, navštíviť prezentáciu najmodernejších Ultrabookov a najnovších osobných počítačov osadených treťou generáciou Intel Core procesorov." - hovorí Stanislav Góralczyk, Marketingový manažér spoločnosti Intel pre Centrálnu a Východnú Európu.

Majstrovstvá budú prostredníctvom online prenosu vysielané do 140 krajín využívajúc ESL TV. Súčasná liga Intel Extreme Masters je siedmou sezónou, ktorá začala v auguste 2012 na gamescome v Nemeckom Kolíne nad Rýnom.

Viac informácií o Intel Extreme Masters nájdete na: www.intelextrememasters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá