11.1.2013 0 Comments

Finále Intel Extreme Masters v susednom Poľsku

Svetová elita hráčov elektronických hier sa stretne v dňoch 18.-20. januára v hlavnom meste Sliezskeho vojvodstva v Katoviciach na otvorených majstrovstvách Intel Extrem Masters. Zápolenie sa uskutoční v športovej hale Spodek, ktorá je v Poľsku známa ako dejisko rôznych koncertov a športových podujatí.

Podujatie je dotované sumou 82 000 USD, ktoré sa rozdelia medzi 24 hráčov hry StarCraft II (32 000 USD) a 8 tímov hry League of Legends (50 000 USD). Víťaz celého podujatia bude zároveň postupujúcim na Intel Extreme Masters World Championship, ktoré sa bude konať na CeBITe 2013 v Nemecku. Okrem samotného hlavného šampionátu sa budú konať aj ďalšie dva turnaje: Counter-Strike Global Offensive a FIFA 13. Ich kvalifikácia bude prebiehať pod názvom „Your road to Katowice" (Tvoja cesta do Katovíc) ako online turnaj na stránkach ESL.

Organizátori sa okrem hlavných súbojov budú snažiť ale zabaviť aj všetkých návštevníkov. „Zabezpečili sme množstvo atrakcií pre tých ktorí navštívia Intel Extreme Masters v Katoviciach. Tí, ktorí sa prídu pozrieť na boj medzi najlepšími hráčmi sveta sa budú môcť pozrieť aj na Intel Experience Zone, kde sa budú môcť zúčastniť turnaja amatérov alebo sledovať najnovšiu hernú šou," - hovorí Krzysztof Pikiewicz, generálny riaditeľ Turtle Entertainment Poland, spoluorganizátor Intel Extreme Masters Katowice.

Čo presne nájdete v Intel Experience Zone? Intel Experience Zone je zaujímavá nielen pre nadšencov elektronickej zábavy ale aj pre fanúšikov nových technológií. Okrem najnovších atrakcií zamierených na fanúšikov e-sport budú mať návštevníci možnosť si zajazdiť v simulátore F1, navštíviť prezentáciu najmodernejších Ultrabookov a najnovších osobných počítačov osadených treťou generáciou Intel Core procesorov." - hovorí Stanislav Góralczyk, Marketingový manažér spoločnosti Intel pre Centrálnu a Východnú Európu.

Majstrovstvá budú prostredníctvom online prenosu vysielané do 140 krajín využívajúc ESL TV. Súčasná liga Intel Extreme Masters je siedmou sezónou, ktorá začala v auguste 2012 na gamescome v Nemeckom Kolíne nad Rýnom.

Viac informácií o Intel Extreme Masters nájdete na: www.intelextrememasters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá