Image
23.2.2015 0 Comments

Facebook plánuje aplikácie Oculus Rift vhodné pre každého

facebook_oculus_rift.jpg Chris Cox, vysokopostavený člen vedenia Facebooku, na konferencii Re/Code diskutoval na tému budúcnosti sociálnych médií a neobišiel ani headsety virtuálnej reality. Facebook minulý rok odkúpil spoločnosť Oculus VR a s ňou aj jej headset Oculus Rift.

K projektu Oculus však od začiatku vzhliadajú predovšetkým hráči, ktorí sa tešia na bezchybné herné zážitky vo virtuálnych svetoch, a presun spoločnosti do rodiny Facebooku ich príliš nepotešil. Vedenie Facebooku vtedy core hráčov a odporcov sociálnych sietí upokojovalo tvrdením, že Oculus VR zostáva samostatným biznisom, spoločnosť skrátka rozširuje svoje pole pôsobnosti. Bolo však jasné, že určitá forma prepojenia musí prísť.

Počas diskusie Cox detailne hovoril predovšetkým o dôležitosti väčšieho ponorenia ľudí do sociálnej siete. Deliť sa o informácie už ľuďom nestačí, chcú zdieľať zážitky. A tie môže najlepšie sprostredkovať práve zariadenie schopné vtiahnuť používateľa do reality vytvorenej alebo zachytenej niekým iným.

„Keď ste na Facebooku, vlastne ostatným posielate malé kúsky vlastných zážitkov. Môžete posielať fotky, videá, myšlienky... Virtuálna realita ľuďom umožní deliť sa o kompletnejší obraz."

Facebook, samozrejme, nie je ochotný podeliť sa o konkrétne plány, predovšetkým v čase, keď Oculus VR ešte ani nepriniesol finálny produkt a používatelia naďalej využívajú iba development kit V2. Koncom minulého roka navyše zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg vyhlásil, že Oculus začne byť pre sociálnu sieť zaujímavý, až keď predá aspoň 50 miliónov kusov, a k tomu má ešte veľmi ďaleko.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá