Image
23.2.2015 0 Comments

Facebook plánuje aplikácie Oculus Rift vhodné pre každého

facebook_oculus_rift.jpg Chris Cox, vysokopostavený člen vedenia Facebooku, na konferencii Re/Code diskutoval na tému budúcnosti sociálnych médií a neobišiel ani headsety virtuálnej reality. Facebook minulý rok odkúpil spoločnosť Oculus VR a s ňou aj jej headset Oculus Rift.

K projektu Oculus však od začiatku vzhliadajú predovšetkým hráči, ktorí sa tešia na bezchybné herné zážitky vo virtuálnych svetoch, a presun spoločnosti do rodiny Facebooku ich príliš nepotešil. Vedenie Facebooku vtedy core hráčov a odporcov sociálnych sietí upokojovalo tvrdením, že Oculus VR zostáva samostatným biznisom, spoločnosť skrátka rozširuje svoje pole pôsobnosti. Bolo však jasné, že určitá forma prepojenia musí prísť.

Počas diskusie Cox detailne hovoril predovšetkým o dôležitosti väčšieho ponorenia ľudí do sociálnej siete. Deliť sa o informácie už ľuďom nestačí, chcú zdieľať zážitky. A tie môže najlepšie sprostredkovať práve zariadenie schopné vtiahnuť používateľa do reality vytvorenej alebo zachytenej niekým iným.

„Keď ste na Facebooku, vlastne ostatným posielate malé kúsky vlastných zážitkov. Môžete posielať fotky, videá, myšlienky... Virtuálna realita ľuďom umožní deliť sa o kompletnejší obraz."

Facebook, samozrejme, nie je ochotný podeliť sa o konkrétne plány, predovšetkým v čase, keď Oculus VR ešte ani nepriniesol finálny produkt a používatelia naďalej využívajú iba development kit V2. Koncom minulého roka navyše zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg vyhlásil, že Oculus začne byť pre sociálnu sieť zaujímavý, až keď predá aspoň 50 miliónov kusov, a k tomu má ešte veľmi ďaleko.

Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá