Image
23.2.2015 0 Comments

Facebook plánuje aplikácie Oculus Rift vhodné pre každého

facebook_oculus_rift.jpg Chris Cox, vysokopostavený člen vedenia Facebooku, na konferencii Re/Code diskutoval na tému budúcnosti sociálnych médií a neobišiel ani headsety virtuálnej reality. Facebook minulý rok odkúpil spoločnosť Oculus VR a s ňou aj jej headset Oculus Rift.

K projektu Oculus však od začiatku vzhliadajú predovšetkým hráči, ktorí sa tešia na bezchybné herné zážitky vo virtuálnych svetoch, a presun spoločnosti do rodiny Facebooku ich príliš nepotešil. Vedenie Facebooku vtedy core hráčov a odporcov sociálnych sietí upokojovalo tvrdením, že Oculus VR zostáva samostatným biznisom, spoločnosť skrátka rozširuje svoje pole pôsobnosti. Bolo však jasné, že určitá forma prepojenia musí prísť.

Počas diskusie Cox detailne hovoril predovšetkým o dôležitosti väčšieho ponorenia ľudí do sociálnej siete. Deliť sa o informácie už ľuďom nestačí, chcú zdieľať zážitky. A tie môže najlepšie sprostredkovať práve zariadenie schopné vtiahnuť používateľa do reality vytvorenej alebo zachytenej niekým iným.

„Keď ste na Facebooku, vlastne ostatným posielate malé kúsky vlastných zážitkov. Môžete posielať fotky, videá, myšlienky... Virtuálna realita ľuďom umožní deliť sa o kompletnejší obraz."

Facebook, samozrejme, nie je ochotný podeliť sa o konkrétne plány, predovšetkým v čase, keď Oculus VR ešte ani nepriniesol finálny produkt a používatelia naďalej využívajú iba development kit V2. Koncom minulého roka navyše zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg vyhlásil, že Oculus začne byť pre sociálnu sieť zaujímavý, až keď predá aspoň 50 miliónov kusov, a k tomu má ešte veľmi ďaleko.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá