Image
7.4.2014 0 Comments

Európsky CIO chce lepšie pochopiť potreby firmy, americký zlepšiť inovácie

prieskum3.jpg Vedúci IT pracovníci sa stále viac podieľajú na rozhodovaní v oblasti podnikového plánovania a stratégie. V Európe túto skutočnosť potvrdzuje 57 % opýtaných, zatiaľ čo v Severnej Amerike 40 %, ako vyplýva z prieskumu spoločnosti IDC medzi CIO v oboch regiónoch.

Vrcholoví IT pracovníci po celom svete si v zásade kladú rovnaké ciele a majú podobnú náplň práce, avšak prieskum poukazuje na určité rozdiely, ktoré existujú medzi európskymi a americkými IT riaditeľmi. Postoje CIO sa výraznejšie líšia v otázke lepšieho pochopenia potrieb interných zákazníkov, čomu prisudzuje dôležitosť 37 % európskych, ale len 18 % amerických IT riaditeľov.

Rozdiel v osobnej agende amerických a európskych CIO je zjavný aj v riadení IT oddelení. Ambície usporiadať internú organizáciu tak, aby IT prinášalo viac inovácií, sa nachádza medzi prioritami u 44% amerických IT manažérov, zatiaľ čo v Európe si tento cieľ kladie jeden zo štyroch CIO. Podobne je to pri hodnotení efektívnosti projektov, ktoré súvisia s informačnými technológiami. Po presnejšom vyhodnocovaní volá 26 % amerických a 12 % európskych CIO.

"Americkí CIO sa sústreďujú predovšetkým na podporu podnikových rozhodnutí, vytváranie nových príležitostí a inovácie v oblasti dodania produktu. V Európe je kladený väčší dôraz na riadenie nákladov a zvyšovanie efektívnosti," hovorí Steven Frantzen, viceprezident spoločnosti IDC pre región Európy, Blízkeho východu a Afriky. "Odlišnosti v štýle riadenia sú ovplyvnené tak firemnou kultúrou, ako aj kultúrou celej spoločnosti. Aj pri obmedzených rozpočtoch sa na oboch stranách Atlantiku od CIO očakáva, že budú aktívne zavádzať inovácie - pôjde o posun do cloudu, riešení problematiky BYOD a BYOC, ako aj bezpečnosti IT," dodáva.

O tom, ako sa líšia pozície európskych a amerických CIO a aký majú vplyv na rozhodovanie vo firmách, budú diskutovať prední CIO z celého regiónu na CIO Summite usporiadanom spoločnosťou IDC, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. - 11. apríla 2014.

Viac informácií a registrácia na akciu IDC CIO Summit 2014 sú dostupné na adrese http://idcciosummit.com/vienna.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá