14.11.2012 0 Comments

Ericsson uvádza bezdrôtové riešenie Wi-Fi optimalizované pre štadióny

Návšteva športového podujatia, koncertu alebo inej udalosti na zaplnenom štadióne je silným zážitkom, o ktorý sa chce množstvo návštevníkov okamžite podeliť s priateľmi a rodinou, napríklad nahraním videa alebo fotografií na sociálne siete. Avšak komunikácia s Facebookom, Twitterom alebo inou sociálnou sieťou počas týchto udalostí sa niekedy môže celkom skomplikovať z dôvodu náhleho zvýšenia prevádzky v sieti.

Aby mohli užívatelia svoje mobilné prístroje používať s čo najmenšími problémami, Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) uviedol do prevádzky bezdrôtové riešenie Wi-Fi, optimalizované pre štadióny. Riešenie sa skladá z dvoch produktov: prístupový bod Wi-Fi AP 5114 optimalizovaný pre štadióny a ovládač Wi-Fi WIC 8000. Spoločne tieto produkty vytvárajú sieť Wi-Fi, ktorá je integrovaná do mobilnej siete a je ďalším krokom Ericssonu v ojedinelej snahe vytvárať heterogénne siete.

Vo svojej správe o stave trhov a dátovej prevádzky Ericsson predpokladá, že sa mobilná dátová prevádzka v rokoch 2011 až 2016 zvýši desaťnásobne, najmä vďaka prenosom videa. Tento predpokladaný rast v spojení s obľúbenosťou a bežnou dostupnosťou technológie Wi-Fi v mobilných prístrojoch vyvolal trend, že mobilní operátori zavádzajú vlastné siete Wi-Fi. Vzhľadom k tomu, že sociálne siete a video aplikácie sú vo veľkej miere využívané najmä počas významných udalostí, mobilná dátová prevádzka na štadiónoch je obzvlášť vysoká. To má za následok, že z pohľadu mobilných operátorov štadióny predstavujú metropolitné „obce" s veľmi vysokou hustotou zaľudnenia, ktoré vyžadujú širokú škálu bezdrôtových riešení, napríklad malé bunky, distribuované anténové systémy (DAS) a technológiu Wi-Fi ako doplnok k existujúcej makro sieti, aby bolo možné uspokojiť všetky požiadavky týkajúce sa pokrytia a kapacity.

Dave Park, riaditeľ pre portfólio produktov Wi-Fi od Ericssonu, vyhlásil: „Toto riešenie Wi-Fi, ktoré je naším prvým produktom Wi-Fi uvedeným na trh od akvizície firmy BelAir Networks v apríli tohto roku, umožňuje vlastníkom a správcom štadiónov ponúknuť fanúšikom rovnaké možnosti, aké majú pri sledovaní športových či kultúrnych akcií doma, vrátane okamžitého prehrávania záznamu a nahrávania obsahu určeného pre viac divákov. Naše riešenie spĺňa všetky požiadavky, ktoré mobilní operátori kladú na komplexné, koordinované a integrované bezdrôtové pokrytie na štadiónoch."

Zabezpečenie dodatočnej kapacity a pokrytia rádiovej siete nasadením malých buniek v rámci heterogénnej siete je hlavnou prioritou väčšiny stratégií mobilného vysokorýchlostného pripojenia, ktoré ponúka väčšina mobilných operátorov, pričom technológia Wi-Fi tu predstavuje kľúčový prvok. Úplnou integráciou technológie Wi-Fi do mobilných prístupových a chrbticových sietí získajú ich užívatelia bezproblémový prístup k vysoko výkonnému mobilnému pripojeniu. A to bez ohľadu na skutočnosť, či sa pripájajú s pomocou technológie 3GPP alebo Wi-Fi. Mobilní operátori si budú môcť zvoliť konektivitu, pomocou ktorej zabezpečia užívateľom čo najkomfortnejšie služby.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá