14.11.2012 0 Comments

Ericsson uvádza bezdrôtové riešenie Wi-Fi optimalizované pre štadióny

Návšteva športového podujatia, koncertu alebo inej udalosti na zaplnenom štadióne je silným zážitkom, o ktorý sa chce množstvo návštevníkov okamžite podeliť s priateľmi a rodinou, napríklad nahraním videa alebo fotografií na sociálne siete. Avšak komunikácia s Facebookom, Twitterom alebo inou sociálnou sieťou počas týchto udalostí sa niekedy môže celkom skomplikovať z dôvodu náhleho zvýšenia prevádzky v sieti.

Aby mohli užívatelia svoje mobilné prístroje používať s čo najmenšími problémami, Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) uviedol do prevádzky bezdrôtové riešenie Wi-Fi, optimalizované pre štadióny. Riešenie sa skladá z dvoch produktov: prístupový bod Wi-Fi AP 5114 optimalizovaný pre štadióny a ovládač Wi-Fi WIC 8000. Spoločne tieto produkty vytvárajú sieť Wi-Fi, ktorá je integrovaná do mobilnej siete a je ďalším krokom Ericssonu v ojedinelej snahe vytvárať heterogénne siete.

Vo svojej správe o stave trhov a dátovej prevádzky Ericsson predpokladá, že sa mobilná dátová prevádzka v rokoch 2011 až 2016 zvýši desaťnásobne, najmä vďaka prenosom videa. Tento predpokladaný rast v spojení s obľúbenosťou a bežnou dostupnosťou technológie Wi-Fi v mobilných prístrojoch vyvolal trend, že mobilní operátori zavádzajú vlastné siete Wi-Fi. Vzhľadom k tomu, že sociálne siete a video aplikácie sú vo veľkej miere využívané najmä počas významných udalostí, mobilná dátová prevádzka na štadiónoch je obzvlášť vysoká. To má za následok, že z pohľadu mobilných operátorov štadióny predstavujú metropolitné „obce" s veľmi vysokou hustotou zaľudnenia, ktoré vyžadujú širokú škálu bezdrôtových riešení, napríklad malé bunky, distribuované anténové systémy (DAS) a technológiu Wi-Fi ako doplnok k existujúcej makro sieti, aby bolo možné uspokojiť všetky požiadavky týkajúce sa pokrytia a kapacity.

Dave Park, riaditeľ pre portfólio produktov Wi-Fi od Ericssonu, vyhlásil: „Toto riešenie Wi-Fi, ktoré je naším prvým produktom Wi-Fi uvedeným na trh od akvizície firmy BelAir Networks v apríli tohto roku, umožňuje vlastníkom a správcom štadiónov ponúknuť fanúšikom rovnaké možnosti, aké majú pri sledovaní športových či kultúrnych akcií doma, vrátane okamžitého prehrávania záznamu a nahrávania obsahu určeného pre viac divákov. Naše riešenie spĺňa všetky požiadavky, ktoré mobilní operátori kladú na komplexné, koordinované a integrované bezdrôtové pokrytie na štadiónoch."

Zabezpečenie dodatočnej kapacity a pokrytia rádiovej siete nasadením malých buniek v rámci heterogénnej siete je hlavnou prioritou väčšiny stratégií mobilného vysokorýchlostného pripojenia, ktoré ponúka väčšina mobilných operátorov, pričom technológia Wi-Fi tu predstavuje kľúčový prvok. Úplnou integráciou technológie Wi-Fi do mobilných prístupových a chrbticových sietí získajú ich užívatelia bezproblémový prístup k vysoko výkonnému mobilnému pripojeniu. A to bez ohľadu na skutočnosť, či sa pripájajú s pomocou technológie 3GPP alebo Wi-Fi. Mobilní operátori si budú môcť zvoliť konektivitu, pomocou ktorej zabezpečia užívateľom čo najkomfortnejšie služby.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá