Image
14.11.2012 0 Comments

Nexus 4 a Nexus 10: Nové funkcie Androidu 4.2 na videu

Odomykacia obrazovka je mierne iná, ako sme ju poznali doteraz. Okrem pribudnutých widgetov, ktoré si môžete upraviť na obrazovke, boli odstránené niektoré funkcie, ako je rýchly prístup k jednotlivým položkám, fotoaparát, hodiny, ktoré boli nahradené samostatnými widgetmi.

Pridať si môžete aj kalendár, digitálne hodiny, Gmail, správy, hľadanie hudby a ďalšie. Na druhej strane je otázna bezpečnosť widgetov, pretože aj keď si zvolíte bezpečnostný prístup prostredníctvom dvojitého zabezpečenia uzamknutia prístroja, vo widgetoch sa vám ukazujú časti správ SMS alebo e-mailov.


Okamžitý prístup získate aj pridaním widgetu fotoaparátu a v prípade dvojitého zabezpečenia, ak budete chcieť otvoriť galériu, systém si bude vyžadovať heslo na prístup a odblokovanie zariadenia.

screenshot1.pngscreenshot2.png

V spodnej časti obrazovky si môžete rýchlo spustiť aplikáciu Google Now.

Druhá novinka v aktualizácii Androidu 4.2 je pridávanie viacerých používateľských kont pre tablety, ktoré sa po prvý raz objavilo práve na zariadení Nexus 10. Tento spôsob poznáme z klasických operačných systémov pre notebooky alebo stolové PC, kde si môžete vytvoriť niekoľko používateľov a kont, ktoré si samostatne prispôsobíte a pridáte aj patričné práva na prezeranie obsahu či spúšťanie aplikácií. Vďaka tejto funkcii tak môžu využívať tablet viacerí používatelia v domácnosti a nemusíte sa báť, že vaše dieťa počas hry zničí vašu dôležitú prácu.

Každý používateľ konta dostáva v systéme vlastný priestor, ktorý si môže upraviť podľa svojich požiadaviek. Vytvoriť si môže vlastné nastavenia, pripojiť vlastné účty Google a nainštalovať vlastné aplikácie. Podobne si môže prispôsobiť aj systém vlastným potrebám.


Zabezpečenie v tomto prípade nedovolí meniť nastavenia iného účtu, pokiaľ sa nenapojíte priamo na systém prostredníctvom roota a nezmeníte nastavenia priamo v kóde.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá