Image
14.11.2012 0 Comments

Nexus 4 a Nexus 10: Nové funkcie Androidu 4.2 na videu

Odomykacia obrazovka je mierne iná, ako sme ju poznali doteraz. Okrem pribudnutých widgetov, ktoré si môžete upraviť na obrazovke, boli odstránené niektoré funkcie, ako je rýchly prístup k jednotlivým položkám, fotoaparát, hodiny, ktoré boli nahradené samostatnými widgetmi.

Pridať si môžete aj kalendár, digitálne hodiny, Gmail, správy, hľadanie hudby a ďalšie. Na druhej strane je otázna bezpečnosť widgetov, pretože aj keď si zvolíte bezpečnostný prístup prostredníctvom dvojitého zabezpečenia uzamknutia prístroja, vo widgetoch sa vám ukazujú časti správ SMS alebo e-mailov.


Okamžitý prístup získate aj pridaním widgetu fotoaparátu a v prípade dvojitého zabezpečenia, ak budete chcieť otvoriť galériu, systém si bude vyžadovať heslo na prístup a odblokovanie zariadenia.

screenshot1.pngscreenshot2.png

V spodnej časti obrazovky si môžete rýchlo spustiť aplikáciu Google Now.

Druhá novinka v aktualizácii Androidu 4.2 je pridávanie viacerých používateľských kont pre tablety, ktoré sa po prvý raz objavilo práve na zariadení Nexus 10. Tento spôsob poznáme z klasických operačných systémov pre notebooky alebo stolové PC, kde si môžete vytvoriť niekoľko používateľov a kont, ktoré si samostatne prispôsobíte a pridáte aj patričné práva na prezeranie obsahu či spúšťanie aplikácií. Vďaka tejto funkcii tak môžu využívať tablet viacerí používatelia v domácnosti a nemusíte sa báť, že vaše dieťa počas hry zničí vašu dôležitú prácu.

Každý používateľ konta dostáva v systéme vlastný priestor, ktorý si môže upraviť podľa svojich požiadaviek. Vytvoriť si môže vlastné nastavenia, pripojiť vlastné účty Google a nainštalovať vlastné aplikácie. Podobne si môže prispôsobiť aj systém vlastným potrebám.


Zabezpečenie v tomto prípade nedovolí meniť nastavenia iného účtu, pokiaľ sa nenapojíte priamo na systém prostredníctvom roota a nezmeníte nastavenia priamo v kóde.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá