24.2.2016 0 Comments

Ericsson na MWC 2016: 5G, internetu vecí a cloud

Spoločnosť Ericsson na Mobile World Congress (MWC) 2016 ukáže, akým spôsobom sa formuje zosieťovaná spoločnosť a ako sa inovatívne nápady stávajú globálnou realitou. Od 22. do 25. apríla poprední experti Ericssonu v Barcelone ukážu možnosti využitia najnovších technológií. Medzi najzaujímavejšie novinky patria:

5G

Prototypy 5G vysielačov: Na tohtoročnom MWC sa predstavia prototypy 5G vysielačov pre operátorov so špičkovým výkonom a pokročilými funkciami ako je MIMO či meranie signálu.

Priemyslové využitie 5G: Spoločnosť Ericsson sa spolu so svojimi partneri sústredí na vývoj 5G sietí spĺňajúcich požiadavky priemyslových aplikácií. Na MWC budú prezentované výsledky tejto spolupráce spolu s konceptami a prototypmi podporujúcimi ICT transformáciu výroby a automobilový priemysel.

Telehaptické ovládanie: Návštevníci si budú môcť vyskúšať prototyp systému pre poloautomatické diaľkové riadenie modelu vrtuľníka. Telehaptické ovládanie umožňuje používateľom priamu interakciu s modelom.

Členenie siete: Spoločnosť Ericsson vytvára sieť, ktorá môže podporovať množstvo priemyslových odvetví. Na MWC s odkazom na príklad operátora juhokórejského SK telecom predstaví systém fungovania tejto technológie.

Internet vecí (IoT)

Mobilné IoT: Ericsson predvedie ukážky mobilného IoT riešenia vrátane úzkopásmového IoT (NB-IoT), LTE-M (Cat M) a EC-EGPRS/EC-GSM pre masívne IoT aplikácie. Ukážky sa budú sústrediť na využitie v oblastiach transportu a poľnohospodárstva.

IoT riešenia: Ericsson ukáže ako efektívne riadiť siete IoT, ktoré kombinujú zariadenia pripojené priamo k 5G systému a zariadenia pripojené cez vysielače s krátkym dosahom. Návštevníci sa môžu tešiť aj na ukážku virtuálnej EPC architektúry (Evolved Packet Core) pre masívny Internet vecí.

Cloud

Vývoj vysoko škálovateľnej IT infraštruktúry: Hyperscale Datacenter System 8000 spoločnosti Ericsson je novou generáciou systému dátových centier využívajúcich virtualizovateľnú hardvérovú architektúru pre lepšie využitie zdrojov.

Cloud RAN: Demonštrácia Cloud RAN bude obsahovať funkciu rádiového prístupu na vzdialených COTS serveroch vo Švédsku. Nová architektúra Ericssonu Elastic RAN umožní prakticky neobmedzený počet prepojení základného pásma.

Cesta k NFV: Ericsson predvedie svoju úlohu na poli NFV (Network Functions Virtualization) vrátane softvérovo definovanej siete (SDN) a vývoja 5G jadra. Ukážky v Barcelone budú zahŕňať riešenia vEPC, vIMS a vUDC.

Prezentácia spoločnosti Ericsson na MWC 2016 bude ďalej obsahovať aj výsledky vývoja v oblasti sietí, dotkne sa tém ako je Wi-Fi calling, obohatené VoLTE či gigabitové LTE. Ďalej Ericsson poradí operátorom, ktoré faktory sú v rámci sietí najdôležitejšie pre spotrebiteľov, ako ich merať a aké opatrenia prijať, aby zlepšili výkon svojich sítí.

Prezentované technológie Ericssonu sa dotknú aj mobilných finančných služieb. Pojde predovšetkým o riešenia, ktoré zaistia efektívnu spoluprácu medzi poskytovateľmi mobilných peňaženiek a zavedenými platobnými sieťami. V rámci priemyslu sa Ericsson podieľa taktiež na vývoji automobilov na solárny pohon a v spolupráci s automobilkou Volvo vyvíja koncept autonómneho riadenia. Na MWC bude možné vidieť aj model Volvo S90.

Autor: TS Ericsson

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá