24.2.2014 0 Comments

Ericsson na MWC 2014 v Barcelone ukáže budúcnosť mobilných technológií

V pondelok začína v Barcelone najdôležitejšie podujatie roka vo svete telekomunikácií. Spoločnosť Ericsson (NASDAQ:ERIC) v metropole Katalánska ukáže najmodernejšie technológie, ktoré sa už v blízkej budúcnosti stanú súčasťou našich životov. Návštevníci veľtrhu sa môžu tešiť na bleskový mobilný broadband, najmodernejšie technológie ako LTE Advanced Carrier Aggregation a Coordinated Radio Access Network, ale aj živé dáta zo skutočných sietí priamo z Centra pre globálne sieťové operácie spoločnosti Ericsson.

Súčasťou širokej ponuky švédskeho technologického lídra, budú aj technológie pre LTE vysielanie a digitálnu reklamu na verejných priestranstvách. Svoju premiéru zažije aj najmenší LTE modem na svete. Mobile World Congress 2014 potrvá do štvrtka 27. februára. Pavilón Ericssonu sa nachádza v Hale 2 a má označenie 2S60.

Súčasťou expozície bude koncept komplexného 5G systému a ukážky pokročilých širokopásmových technológií. Ťahákom tejto časti bude extrémne rýchly mobilný broadband dostupný všade. Kvalitné a konzistentné pokrytie a internet všade dláždia cestu k novým možnostiam, predovšetkým však k vzájomnej komunikácii zariadení (M2M). Demo bude ochutnávkou toho, ako zasieťovaná spoločnosť zmení naše životy.

Ukážka Koordinačného centra mesta budúcnosti predstaví programy verejnej bezpečnosti v budúcnosti a simuláciu práce Centra v prípade požiaru veľkého rozsahu, živelnej pohromy či ekologickej katastrofy.

Jedným z ťahákov, ktorý zaujme najmä operátorov, je kompletné Centrum pre globálne sieťové operácie. LCD stena o rozlohe 14 m2 poslúži ako displej zobrazujúci živé dáta z centier Ericssonu v Rumunsku, Indii a Mexiku. Ukážky názorne predstavia ako efektívne a prehľadne môže v praxi vyzerať práca operátorov v blízkej budúcnosti.

Medzi ďalšie highlighty patria:

 • Riadené M2M pre podnikateľský sektor aj operátorov; skutočné M2M procesy pre segment cargo a logistiky, ako aj energetika.
 • Riadenie vidieckeho pokrytia - ukáže riešenie zlého pokrytia signálom na vidieku
 • Ericsson Device Care - technológia, ktorá umožňuje operátorom na diaľku a v reálnom čase vidieť, riadiť, konfigurovať či prevádzať diagnostiku na mobilných zariadeniach zákazníkov.
 • Spectrum Refarming 2.0 - služba, ktorá dovoľuje existujúcim sieťam GSM/UMTS využívať menej spektra bez ohrozenia kvality pokrytia.

Ericsson v Barcelone odhalí viacero absolútnych noviniek ako súčasť tohtoročného „releasu" riešenia Networks Software 14B. Medzi najdôležitejšie budú určite patriť demo ukážky:

 • Technológia LTE Advanced Carrier Aggregation
 • Riešenie Coordinated Radio Access Network
 • Technológia 3.5 GHZ LTE

Nové možnosti sa otvárajú aj v oblasti riešení prevádzkovej a obchodnej podpory (OSS/BSS) pre telekomunikačných operátorov a v oblasti TV a médií. Najzaujímavejšie demo ukážky prinesú:

 • Efficient Lead-to-Cash pre agilné služby; Optimalizácia a vývoj cyklu Lead-to-Cash to umožní operátorom segmentovať zákazníkov, budovať ich lojalitu, čo sa prejaví pozitívne na príjmoch
 • Digital Signage - teda systém digitálnych zobrazovacích zariadení na verejných priestoroch zažíva svoj rast vďaka rastúcemu počtu vzájomne prepojených obrazoviek a technológii LTE Broadcast. Pre biznis to prinesie ďalšie možnosti dynamickej reklamy a zábavy.
 • Live TV novej generácie - Video kompresia pod hlavičkou Ericssonu diktuje vývoj v oblasti televízneho vysielania už viac ako 20 rokov. Túto oblasť teraz čaká výzva v podobe UHD TV a technológií adaptívneho Bit Rate pri multicastingu.
 • Technológie SP-SDN a NFV - vytvárajú a zavádzajú nové sieťové služby
 • Integrované zabezpečenie a analytika pre IPTV

Na MWC 2014 Ericsson prvýkrát ukáže svetu najmenší a najúspornejší modem pre technológiu LTE Advanced Carrier Aggregation - Ericsson M7450. Zariadenie prinesie maximálnu flexibilitu pre smartfóny, tablety a ďalšie pripojené zariadenia.

Tlačová konferencia Ericssonu k MWC 2014 sa uskutoční v pondelok 24. februára o 8.30 v pavilóne Ericssonu v Hale 2, stánok 2S60. RSVP na media.relations@ericsson.com.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá