24.2.2014 0 Comments

Intel pokročil v ďalšej fáze inteligencie veľkých dát: Analýzy v reálnom čase

S cieľom pomôcť spoločnostiam v rade priemyselných odvetví od maloobchodu či zdravotníctva, bankovníctva alebo dopravy pretaviť dáta na použiteľné informácie, spoločnosť Intel dnes predstavila úplne novú procesorovú rodinu Intel Xeon E7 v2.

Používanie analýz umožňuje firmám robiť rozhodnutia, ktoré zlepšujú ich výsledky na všetkých úrovniach. Procesorová rodina Intel Xeon E7 v2 prináša nové schopnosti pre spracovanie a analýzu obrovských, rôznorodých dát a sprístupniť tak informácie, ktoré boli doteraz nedostupné.

"Organizácie, ktoré využívajú údaje k urýchleniu obchodných rozhodnutí budú mať v tejto ekonomike obrovskú výhodu," povedala Diane Bryant, senior viceprezident a riaditeľka skupiny Dátových centier spoločnosti Intel. "Pokročilý výkon, kapacita pamäti a spoľahlivosť procesorovej rodiny Intel Xeon E7 v2 umožnia IT spoločnostiam prinášať analýzy obrovských dát v okamihu a ťažiť z aktuálnych trendov, vytvárať nové služby a prispieť k maximálnej efektivite obchodu. "

Veľké dáta a Internet vecí (Big data a Internet of Things - IoT) predstavujú enormné príležitosti pre mnohé spoločnosti nielen v oblasti rastu, ale aj zvyšovania výkonnosti vytváraním profitabilných služieb vďaka informáciám, ktoré sú schopné získať a spracovať. Trh Veľkých dát očakáva nárast o 27% ročne a do roku 2017 narastie na hodnotu 32,4 miliárd USD4. Najväčším ťahúňom tohto rastu je nepredstaviteľné množstvo dát prichádzajúcich od prepojených zariadení tvoriacich Internet vecí, ktorý sám o sebe očakáva nárast až o ďalších 30 miliárd prepojených zariadení do roku 2020. Investície do výkonných technológii a analytické riešenia tak budú prinášať ďalšiu významnú úsporu nákladov. Len pre príklad, IT organizácie v rámci spoločnosti Intel očakávajú úsporu nákladov a nárast výnosov o takmer pol miliardy amerických dolárov využitím analytických riešení do roka 2016.

Nové spracovanie veľkých dát a analytické schopnosti s neoblomnou spoľahlivosťou
Procesorová rodina Intel Xeon E7 v2 má až trojnásobnú kapacitu pamäte oproti predchodcovi, umožňujúc tak rýchlejšie a podrobnejšie analýzy dát. Analýzy v rámci pamäte umiestňujú a analyzujú celý dátový set- ako napríklad celú databázu zákazníkov - v systémovej pamäti na rozdiel od tradičného používania pevných diskov. Táto metóda získava popularitu najmä pre nárast potrieb omnoho komplexnejších analýz. Spoločnosť Gartner, ktorá analyzuje odvetvie, očakáva že 35 percent stredne veľkých až veľkých spoločností adaptuje pamäťové analýzy do roka 2015, čo predstavuje nárast 10 percent oproti roku 2012 a predpovedá, že najmenej 50 percent z Global 2000 spoločností bude využívať pamäťový computing na prínos ďalších výrazných benefitov z investícii do plánovania firemných zdrojov (ERP).

EBay, jeden z najväčších on-line obchodov na svete pracuje s obrovským množstvom dátových setov s veľkosťou 50PB od viac ako 100 miliónov používateľov. Na základe prvých testov nových procesorov Intel Xeon E7 v2 a pamäťového analytického programu HANA* od spoločnosti SAP, eBay zaznamenal vyšší výkon a porozumenie väčšieho množstva dát, ktoré umožnia ďalší nárast aj pre jeho zákazníkov.

Nové procesory, ktoré prinášajú viac ako dvojnásobný priemerný výkon3 sú určené až pre 32-socketové servery s konfiguráciou podporujúcou až 15 procesných jadier a až 1.5 TB pamäti pre jeden socket. Tieto vylepšenia pomáhajú najmä spoločnostiam prevádzkujúcim vysoko-senzitívne aplikácie vrátane obchodných podporných systémov (BSS), systémov na správu vzťahov so zákazníkom (CRM), alebo ERP fungovať omnoho efektívnejšie, s nižšími nákladmi a s rýchlejšou odozvou. Napríklad, obchodné oddelenie s týmito schopnosťami dokáže maximalizovať výnosy vyberaním tých najlepších chvíľ pre predaj, či umožní lepšiu predikciu vhodného času na údržbu pre ropné spoločnosti

Pre redukciu „úzkych hrdiel," procesorová rodina Intel Xeon E7 v2 obsahuje aj Intel Integrated I/O, Intel Data Direct I/O a podporu pre PCIe 3.0*, dosahujúc až štvornásobnú I/O priepustnosť oproti predchádzajúcej generácii9 spolu s poskytnutím väčšieho priestoru pre úložné a sieťové pripojenia. 

Kľúčovou podmienkou aj naďalej ale ostáva spoľahlivosť systému. Procesorová rodina Intel Xeon Processor E7 v2 pokračuje v tradícií spoločnosti Intel poskytovať absolútne špičkovú spoľahlivosť, dostupnosť a opraviteľnosť (RAS). Intel Run Sure Technology10 je určená pre riešenia nevyhnutné pre obchodne-kritické dáta redukujúc frekvenciu a náklady plánovaných a neplánovaných výpadkov.

Obrovská podpora odvetvia
Počínajúc dnešným dňom, 21 výrobcov počítačových systémov z celého sveta oznamuje dostupnosť už viac ako 40 nových systémov na báze novej rodiny procesorov Intel Xeon E7 v2. Medzi týchto výrobcov patria napríklad spoločnosti ako Asus*, Bull*, Cisco*, Dell*, EMC*, Fujitsu*, Hitachi*, HP*, Huawei*, IBM*, Inspur*, Lenovo*, NEC*, Oracle*, PowerLeader*, Quanta*, SGI*, Sugon*, Supermicro*, Unisys* a ZTE*. Množstvo poskytovateľov analytických aplikácii už taktiež podporujú procesory Xeon E7 v2, vrátane Altibase*, IBM*, Microsoft*, Oracle*, Pivotal*, QlikView*, Red Hat*, SAP*, SAS*, Software AG*, Splunk*, Sungard*, Teradata*, TongTech*, Vertica* a YonYou*.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá