23.8.2012 0 Comments

Epson prináša do sveta štvorfarebných tlačiarní rýchlosť a ekonomickú prevádzku

Spoločnosť Epson rozširuje svoje portfólio širokoformátových tlačiarní SureColor o trojicu cenovo výhodných, vysokorýchlostných, štvorfarebných tlačiarní pre aplikáciu CAD, GIS a POS. Modely Epson SureColor SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 ponúkajú rýchlu, spoľahlivú tlač na natierané aj nenatierané médiá so šírkou až 44 palcov (1 118 mm), 36 palcov (914 mm) a 24 palcov (610 mm).

Tieto tlačiarne sú vyvinuté tak, aby bez ťažkostí zapadli do prostredia kancelárie. Sú charakteristické štýlovým vzhľadom, kompaktným vyhotovením aj nízkou hlučnosťou a ovládajú sa spredu, čo umožňuje ich pohodlné umiestnenie tesne k stene.

Modely SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 sú ideálne na použitie v situáciách, kedy ide predovšetkým o rýchlosť a ekonomickosť, napríklad pri tlači architektonických návrhov a plánov, máp, prezentácií, plagátov a interiérových nápisov. Výtlačok s veľkosťou A1 v režime konceptu na obyčajný papier dokážu tlačiarne vytvoriť iba za 28 sekúnd. Ich výhodou sú navyše optimalizované prevádzkové náklady a možnosť výberu zo zásobníkov atramentu s objemami 700 ml, 350 ml alebo 110 ml.

K zvýšeniu efektivity prispieva tiež rýchle nastavenie tlačiarní, automatické prepínanie medzi fotografickým a matným čiernym atramentom či jednoduché použitie, vďaka ktorému nemusí obsluha absolvovať žiadne špeciálne školenia. Všetky ovládacie prvky sú umiestnené v prednej časti tlačiarne a médiá sa do nej vkladajú zhora. Hotové výtlačky vychádzajú vpredu, kde sa úhľadne stohujú do pripraveného koša. Tlač čiarových kódov médií umožňuje jednoducho sledovať, koľko papiera v rolke ešte zostáva.

Marco van Niekerk, senior product manager spoločnosti Epson, k tomu dodáva: „Pri vývoji novej tlačiarne vždy od našich zákazníkov zisťujeme, čo potrebujú. Tentoraz nám oznámili, že chcú tlačiareň, ktorá ľahko zapadne do ich súčasného produkčného prostredia, preto sme pridali režim emulácie HP-GL. Ďalšou častou požiadavkou bola jednotka pevného disku pre radenie tlače, takže sme všetky tri tlačiarne vybavili voliteľným 250GB pevným diskom."

Tlačiarne využívajú nový atrament UltraChrome XD od spoločnosti Epson, ktorý bol vytvorený špeciálne na produkciu vysoko kvalitných, odolných výtlačkov s temnými odtieňmi čiernej, širokým farebným rozsahom a ostrými, hustými čiarami s minimálnou šírkou 0,02 mm. Technológia Epson s premenlivou veľkosťou kvapôčok je zárukou čistoty tlače aj najmenších detailov a optimálnej efektivity pri tlači veľkých farebných plôch.

Tlačiarne SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 pomáhajú znižovať negatívny dopad na životné prostredie. Používajú atramenty na vodnej báze a svojou energetickou účinnosťou spĺňajú podmienky programu ENERGY STAR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá