23.8.2012 0 Comments

Slovenský obranný priemysel dodáva US ARMY sofistikované letecké simulátory a výcvikové zariadenia

Predstavitelia US ARMY dnes v Trenčíne slávnostne prevzali trenažér pre výcvik posádok vojenských dopravných lietadiel G222 (C27) od slovenských výrobcov Virtual Reality Media, a.s. (VRM) a Letecké opravovne Trenčín, a.s. (LOTN) za účasti amerického veľvyslanca Theodora Sedgwicka.

Trenažér s označením G222 FLT (Fuselage Load Trainer) je najväčšie zo šiestich výcvikových zariadení z produkcie slovensko-amerického priemyselného tímu zastrešeného americkou spoločnosťou Fidelity Technologies Corporation, ktoré boli úspešne odovzdané do užívania US ARMY. Nositeľom kontraktu s americkým partnerom bola trenčianska high-tech spoločnosť VRM, ktorá pri výrobe trenažéra G222 FLT angažovala štátnu akciovú spoločnosť LOTN. Využila tak dlhoročné skúsenosti trenčianskych leteckých opravárov v oblasti údržby a renovácie rôznych typov leteckej techniky.

Veľvyslanec USA na Slovensku, Theodore Sedgwick: „Odovzdanie trenažéra G222 FLT je ďalším krokom k vybudovaniu bojaschopných a nezávislých Afgánskych leteckých síl. Slávnostným odovzdaním zariadenia zároveň vyvrcholila spolupráca medzi US Army a slovensko-americkým tímom dodávateľov. Je ďalším z príkladov toho, ako spolupráca a vzájomná podpora medzi Spojenými štátmi americkými a jeho spojencami - ku ktorým patrí aj Slovensko - prispieva k stabilnej tranzícii v Afganistane."

Trenažér G222 FLT je dokonalou a plne funkčnou replikou nákladového priestoru a časti pilotnej kabíny vojenského dopravného lietadla G222 (C27). Pracovisko inštruktora je vybavené modernou výpočtovou technikou so špeciálnym softvérom. Toto výcvikové zariadenie tak zabezpečuje simuláciu všetkých dejov a činností vykonávaných palubným technikom posádky dopravného lietadla pri plnení nasledujúcich úloh: (1) predletová príprava lietadla, (2) nakládka materiálu, (3) vyváženie a upevnenie materiálu v nákladovom priestore a (4) vykládka, respektíve výsadok prepravovaného nákladu.

Trenažér umožňuje taktiež nácvik prestavby nákladovej kabíny lietadla na tri rôzne konfigurácie: (1) preprava vojakov/výsadku, (2) preprava zranených (MEDEVAC), (3) preprava materiálu vrátane ľahkých vozidiel.

Balík zvyšných piatich výcvikových zariadení dodaných v rámci kontraktu v hodnote presahujúcej 20 miliónov USD tvoria letecké simulátory pre vojenské dopravné lietadlo G222 (C27) a viacúčelový transportný vrtuľník Mi-17, ktoré nesú označenia G222 FTD (Flight Training Device), G222 BATD (Basic Aviation Training Device), 2x Mi-17 V5 FTD (Flight Training Device) a Mi-17 V5 CPT (Cockpit Procedures Trainer).

Všetky uvedené zariadenia sú určené pre výcvik posádok lietadiel a vrtuľníkov Vzdušných síl Afganskej národnej armády (ANAAC) priamo v Afganistane pod vedením inštruktorov US ARMY.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá