23.8.2012 0 Comments

Slovenský obranný priemysel dodáva US ARMY sofistikované letecké simulátory a výcvikové zariadenia

Predstavitelia US ARMY dnes v Trenčíne slávnostne prevzali trenažér pre výcvik posádok vojenských dopravných lietadiel G222 (C27) od slovenských výrobcov Virtual Reality Media, a.s. (VRM) a Letecké opravovne Trenčín, a.s. (LOTN) za účasti amerického veľvyslanca Theodora Sedgwicka.

Trenažér s označením G222 FLT (Fuselage Load Trainer) je najväčšie zo šiestich výcvikových zariadení z produkcie slovensko-amerického priemyselného tímu zastrešeného americkou spoločnosťou Fidelity Technologies Corporation, ktoré boli úspešne odovzdané do užívania US ARMY. Nositeľom kontraktu s americkým partnerom bola trenčianska high-tech spoločnosť VRM, ktorá pri výrobe trenažéra G222 FLT angažovala štátnu akciovú spoločnosť LOTN. Využila tak dlhoročné skúsenosti trenčianskych leteckých opravárov v oblasti údržby a renovácie rôznych typov leteckej techniky.

Veľvyslanec USA na Slovensku, Theodore Sedgwick: „Odovzdanie trenažéra G222 FLT je ďalším krokom k vybudovaniu bojaschopných a nezávislých Afgánskych leteckých síl. Slávnostným odovzdaním zariadenia zároveň vyvrcholila spolupráca medzi US Army a slovensko-americkým tímom dodávateľov. Je ďalším z príkladov toho, ako spolupráca a vzájomná podpora medzi Spojenými štátmi americkými a jeho spojencami - ku ktorým patrí aj Slovensko - prispieva k stabilnej tranzícii v Afganistane."

Trenažér G222 FLT je dokonalou a plne funkčnou replikou nákladového priestoru a časti pilotnej kabíny vojenského dopravného lietadla G222 (C27). Pracovisko inštruktora je vybavené modernou výpočtovou technikou so špeciálnym softvérom. Toto výcvikové zariadenie tak zabezpečuje simuláciu všetkých dejov a činností vykonávaných palubným technikom posádky dopravného lietadla pri plnení nasledujúcich úloh: (1) predletová príprava lietadla, (2) nakládka materiálu, (3) vyváženie a upevnenie materiálu v nákladovom priestore a (4) vykládka, respektíve výsadok prepravovaného nákladu.

Trenažér umožňuje taktiež nácvik prestavby nákladovej kabíny lietadla na tri rôzne konfigurácie: (1) preprava vojakov/výsadku, (2) preprava zranených (MEDEVAC), (3) preprava materiálu vrátane ľahkých vozidiel.

Balík zvyšných piatich výcvikových zariadení dodaných v rámci kontraktu v hodnote presahujúcej 20 miliónov USD tvoria letecké simulátory pre vojenské dopravné lietadlo G222 (C27) a viacúčelový transportný vrtuľník Mi-17, ktoré nesú označenia G222 FTD (Flight Training Device), G222 BATD (Basic Aviation Training Device), 2x Mi-17 V5 FTD (Flight Training Device) a Mi-17 V5 CPT (Cockpit Procedures Trainer).

Všetky uvedené zariadenia sú určené pre výcvik posádok lietadiel a vrtuľníkov Vzdušných síl Afganskej národnej armády (ANAAC) priamo v Afganistane pod vedením inštruktorov US ARMY.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá