23.8.2012 0 Comments

Slovenský obranný priemysel dodáva US ARMY sofistikované letecké simulátory a výcvikové zariadenia

Predstavitelia US ARMY dnes v Trenčíne slávnostne prevzali trenažér pre výcvik posádok vojenských dopravných lietadiel G222 (C27) od slovenských výrobcov Virtual Reality Media, a.s. (VRM) a Letecké opravovne Trenčín, a.s. (LOTN) za účasti amerického veľvyslanca Theodora Sedgwicka.

Trenažér s označením G222 FLT (Fuselage Load Trainer) je najväčšie zo šiestich výcvikových zariadení z produkcie slovensko-amerického priemyselného tímu zastrešeného americkou spoločnosťou Fidelity Technologies Corporation, ktoré boli úspešne odovzdané do užívania US ARMY. Nositeľom kontraktu s americkým partnerom bola trenčianska high-tech spoločnosť VRM, ktorá pri výrobe trenažéra G222 FLT angažovala štátnu akciovú spoločnosť LOTN. Využila tak dlhoročné skúsenosti trenčianskych leteckých opravárov v oblasti údržby a renovácie rôznych typov leteckej techniky.

Veľvyslanec USA na Slovensku, Theodore Sedgwick: „Odovzdanie trenažéra G222 FLT je ďalším krokom k vybudovaniu bojaschopných a nezávislých Afgánskych leteckých síl. Slávnostným odovzdaním zariadenia zároveň vyvrcholila spolupráca medzi US Army a slovensko-americkým tímom dodávateľov. Je ďalším z príkladov toho, ako spolupráca a vzájomná podpora medzi Spojenými štátmi americkými a jeho spojencami - ku ktorým patrí aj Slovensko - prispieva k stabilnej tranzícii v Afganistane."

Trenažér G222 FLT je dokonalou a plne funkčnou replikou nákladového priestoru a časti pilotnej kabíny vojenského dopravného lietadla G222 (C27). Pracovisko inštruktora je vybavené modernou výpočtovou technikou so špeciálnym softvérom. Toto výcvikové zariadenie tak zabezpečuje simuláciu všetkých dejov a činností vykonávaných palubným technikom posádky dopravného lietadla pri plnení nasledujúcich úloh: (1) predletová príprava lietadla, (2) nakládka materiálu, (3) vyváženie a upevnenie materiálu v nákladovom priestore a (4) vykládka, respektíve výsadok prepravovaného nákladu.

Trenažér umožňuje taktiež nácvik prestavby nákladovej kabíny lietadla na tri rôzne konfigurácie: (1) preprava vojakov/výsadku, (2) preprava zranených (MEDEVAC), (3) preprava materiálu vrátane ľahkých vozidiel.

Balík zvyšných piatich výcvikových zariadení dodaných v rámci kontraktu v hodnote presahujúcej 20 miliónov USD tvoria letecké simulátory pre vojenské dopravné lietadlo G222 (C27) a viacúčelový transportný vrtuľník Mi-17, ktoré nesú označenia G222 FTD (Flight Training Device), G222 BATD (Basic Aviation Training Device), 2x Mi-17 V5 FTD (Flight Training Device) a Mi-17 V5 CPT (Cockpit Procedures Trainer).

Všetky uvedené zariadenia sú určené pre výcvik posádok lietadiel a vrtuľníkov Vzdušných síl Afganskej národnej armády (ANAAC) priamo v Afganistane pod vedením inštruktorov US ARMY.

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá