20.3.2014 0 Comments

ESET vydáva novú verziu ochrany pre Macy – ESET Cyber Security

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami s rekordným počtom ocenení VB100, vydáva nové a vylepšené produkty ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security. Obe riešenia pridávajú k vstavaným bezpečnostným vlastnostiam spoločnosti Apple ďalšie vrstvy ochrany.

Medzi kľúčové nové funkcie patrí Anti-phishingový modul, ktorý rozširuje ochranu aj na multiplatformové phishingové útoky a ESET Social Media Scanner chrániaci používateľov Facebooku a Twittera. ESET Cyber Security a ESET Cyber Security Pro sú plne kompatibilné s OS X Mavericks (10.9), najnovším operačným systémom spoločnosti Apple.

"Sú rýchle, účinné a efektívne. Naše nové bezpečnostné riešenia pre Mac nezaťažujú systém a jednoducho sa inštalujú. Presne tieto vlastnosti od nás používatelia Macov očakávajú," hovorí Ignacio Sbampato, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti ESET.

"Sme radi, že naše nové produkty používajú na ochranu pred phishingovými útokmi technológiu použitú v ESET produktoch určených pre Windows a mobilné platformy. Okrem toho ponúkame skenovací nástroj s viacerými vlastnosťami, ktorý používateľom poskytuje komplexnú ochranu ich údajov počas používania Facebooku a Twittera," dodáva Sbampato.

ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security lepšie chránia používateľov Macov a ich zariadenia pred krádežou identity a dát pomocou pokročilého Anti-phishingového modulu. Phishingové útoky sa nevyhýbajú žiadnemu operačnému systému a ESET proti nim chráni používaním tej istej databázy phishingových stránok, ktorú používajú ESET produkty určené pre Windows a mobilné zariadenia.

Produkty ESETu pre Mac detegujú kybernetické útoky alebo pokusy získať citlivé údaje ako napríklad používateľské mená, heslá, prihlasovacie údaje do sociálnych sietí alebo online bankovníctva a čísla kreditných kariet. Takéto dáta sa pokúšajú získať falošné webstránky zamaskované za legitímne online služby. Riešenie chráni aj pred šírením škodlivého kódu z iných operačných systémov ako Windows alebo Linux, ktorý môže ako prenášateľa používať práve Mac.

V roku 2013 bol ESET vďaka Anti-phishingovému modulu schopný zablokovať pokusy o phishingové útoky zamerané na 45-tisíc používateľov denne. Tento modul navyše získal na začiatku roka zlaté ocenenie od nezávislej testovacej organizácie AV-Comparatives. V teste totiž zablokoval až 99 percent phishingových webstránok.

ESET zároveň vydal pokročilú verziu ESET Social Media Scannera, ktorý chráni používateľove kontá na sociálnych sieťach a taktiež jeho priateľov a kontakty. Okrem skvalitneného skenovania Facebooku ponúka aj ochranu Twittera. Súčasťou aplikácie je Bezpečnostné centrum, ktoré znázorňuje aktuálnu mieru zabezpečenia Facebooku a Twittera a používateľovi navrhuje vykonať zmeny v nastavení súkromia. Nedávny prieskum Harris Interactive totiž ukázal, že viac než polovica amerických používateľov sociálnych médií nevedia, ako majú na týchto sieťach nastavené súkromie.

Vývoju škodlivého kódu zameraného na Mac sa venuje špeciálna mikrostránka Zopár faktov o hrozbách na Mac OS. Rastúci počet používateľov Macov znamená, že kyberkriminálnici sa stále viac zameriavajú aj na túto platformu, čo potvrdzuje aj organizácia AV-Comparatives. Pri riešení tohto problému povedali recenzenti o ESET Cyber Security Pro, že ide o "excelentné anti-malwarové riešenie pre Mac OS X."

Pre otestovanie všetkých benefitov a vlastností navštívte prosím produktové stránky ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá