Image
15.11.2012 0 Comments

„Čierna skrinka“ na záznam dopravnej nehody či vandalizmu na parkovisku

Mio predstavuje úplne nový rad produktov. Mio MiVue 338 a 358 sú kamery na HD záznam jazdy či kontrolu auta na parkovisku. Sú vybavené 2" a 2,4" displejom a širokouhlým objektívom s rozsahom 120°, ktorý zaznamená situáciu pred vozidlom bez mŕtveho uhla. Videá sa ukladajú v HD rozlíšení 720p, respektíve pri modeli 358 vo full HD rozlíšení 1080p, a sú komprimované pomocou kodeku H.264. Vďaka tomu možno na vloženú kartu microSD uložiť viac hodín záznamu. Nové kamery Mio MiVue majú ostrý a živý obraz aj vďaka objektívu tvorenému sústavou šiestich sklených šošoviek - na rozdiel od konkurencie, ktorá využíva lacné plastové varianty. Vďaka zvýšenej citlivosti snímača poskytujú kamery čistý obraz aj za horších svetelných podmienok.

MiVue358.gif

MioMiVue338.jpg

Výhodou kamery MiVue 358 je prítomnosť snímača preťaženia (senzor G), ktorý zaznamenáva zmeny v troch osiach. Pri zázname jazdy sú dáta zaznamenané vo forme grafu a v prípade nehody vďaka tomu možno zistiť, odkiaľ náraz prišiel a ako k nemu došlo.

Vďaka tomuto senzoru sa dá aktivovať aj režim Nahrávanie udalostí, ktorý potom nie je závislý od toho, či si ho vodič nezabudne zapnúť, ale aktivuje sa automaticky pri zaznamenaní zmeny pohybu a následne kamera uloží záznam danej udalosti. Podobný princíp sa využíva pri režime Parkovanie, keď vďaka snímaču pohybu sa pri akejkoľvek zmene kamera MiVue automaticky zapne a začne nahrávať, aj keď vodič nie je vo vozidle.

Kamera MiVue 358 je vybavená aj režimom Fotografovanie, ktorý umožňuje urobiť fotodokumentáciu nehody.

Súčasťou balenia je softvér MiVue Manager umožňujúci prechádzať a prehrávať nahrané videá rôznou rýchlosťou alebo po nehode analyzovať dáta zo snímača preťaženia, ktorý ukazuje smer jazdy a zmenu rýchlosti. Ponúka takisto možnosť spájať nahrané videá a sprístupniť ich na sociálnych sieťach, ako je YouTube alebo Facebook.

Kamery Mio MiVue 338/358 sa na trh dostanú v priebehu novembra a ich predpokladaná odporúčaná koncová cena bude 86 EUR, resp. 117,48 EUR s DPH.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá