Image
15.11.2012 0 Comments

„Čierna skrinka“ na záznam dopravnej nehody či vandalizmu na parkovisku

Mio predstavuje úplne nový rad produktov. Mio MiVue 338 a 358 sú kamery na HD záznam jazdy či kontrolu auta na parkovisku. Sú vybavené 2" a 2,4" displejom a širokouhlým objektívom s rozsahom 120°, ktorý zaznamená situáciu pred vozidlom bez mŕtveho uhla. Videá sa ukladajú v HD rozlíšení 720p, respektíve pri modeli 358 vo full HD rozlíšení 1080p, a sú komprimované pomocou kodeku H.264. Vďaka tomu možno na vloženú kartu microSD uložiť viac hodín záznamu. Nové kamery Mio MiVue majú ostrý a živý obraz aj vďaka objektívu tvorenému sústavou šiestich sklených šošoviek - na rozdiel od konkurencie, ktorá využíva lacné plastové varianty. Vďaka zvýšenej citlivosti snímača poskytujú kamery čistý obraz aj za horších svetelných podmienok.

MiVue358.gif

MioMiVue338.jpg

Výhodou kamery MiVue 358 je prítomnosť snímača preťaženia (senzor G), ktorý zaznamenáva zmeny v troch osiach. Pri zázname jazdy sú dáta zaznamenané vo forme grafu a v prípade nehody vďaka tomu možno zistiť, odkiaľ náraz prišiel a ako k nemu došlo.

Vďaka tomuto senzoru sa dá aktivovať aj režim Nahrávanie udalostí, ktorý potom nie je závislý od toho, či si ho vodič nezabudne zapnúť, ale aktivuje sa automaticky pri zaznamenaní zmeny pohybu a následne kamera uloží záznam danej udalosti. Podobný princíp sa využíva pri režime Parkovanie, keď vďaka snímaču pohybu sa pri akejkoľvek zmene kamera MiVue automaticky zapne a začne nahrávať, aj keď vodič nie je vo vozidle.

Kamera MiVue 358 je vybavená aj režimom Fotografovanie, ktorý umožňuje urobiť fotodokumentáciu nehody.

Súčasťou balenia je softvér MiVue Manager umožňujúci prechádzať a prehrávať nahrané videá rôznou rýchlosťou alebo po nehode analyzovať dáta zo snímača preťaženia, ktorý ukazuje smer jazdy a zmenu rýchlosti. Ponúka takisto možnosť spájať nahrané videá a sprístupniť ich na sociálnych sieťach, ako je YouTube alebo Facebook.

Kamery Mio MiVue 338/358 sa na trh dostanú v priebehu novembra a ich predpokladaná odporúčaná koncová cena bude 86 EUR, resp. 117,48 EUR s DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá