Image
25.6.2014 0 Comments

Druhá najväčšia akvizícia Oraclu – kupuje Micros Systems za 5,3 mld. dolárov

oracle.jpg Oracle kupuje spoločnosť Micros Systems, výrobcu softvéru pre elektronické pokladne s pripojením na internet a pokladničných systémov pre hotely, kasína, reštaurácie a obchody, za 5,3 mld. dolárov. Ide o najväčšiu akvizíciu Oraclu od roku 2010, keď firma kúpila za 7,4 mld. dolárov spoločnosť Sun Microsystems.

Analytici už dávnejšie spomínali Micros ako možný cieľ akvizície Oraclu, keďže databázový gigant má záujem uchytiť sa aj v oblasti hotelierstva a maloobchodu, aby tak znovu naštartoval spomaľujúci sa rast svojich príjmov. V súčasnosti Oracle disponuje 39 mld. dolárov v hotovosti a obchodovateľných cenných papieroch a chce expandovať do takých oblasti podnikových technológií, ktoré mu v súčasnosti negenerujú veľké príjmy.

Micros zapadá aj do plánov Oraclu rozšíriť svoj rýchlo rastúci cloudový biznis, do ktorého sa zapojil s oneskorením. Okrem registračných pokladní s internetovým pripojením totiž Micros ponúka aj množstvo cloudových služieb, medzi jeho zákazníkov patria napr. hotelové reťazce Hilton, Hyatt, Louvre Hotels či Marriott. Transakcia by sa mala zavŕšiť v druhej polovici tohto roka.

Rozvoj cloudových služieb má za cieľ aj ďalšia akvizícia Oraclu, ktorý sa v týchto dňoch dohodol aj o kúpe spoločnosti LiveLook, výrobcu real-time zobrazovacích technológií na spoluprácu. Medzi jej produkty patrí Co-Browse, nástroj, ktorý umožňuje na diaľku ovládať počítač používateľa a poskytnúť mu napríklad technickú či obchodnú podporu.

Túto technológiu využíva viac ako 100 zákazníkov po celom svete ako súčasť svojej ponuky cloudových služieb. Niečo podobné ponúka aj veľký konkurent Oraclu Salesforce.com.

Zdroj: online.wsj.com
online.wsj.com2


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá