Image
25.6.2014 0 Comments

Druhá najväčšia akvizícia Oraclu – kupuje Micros Systems za 5,3 mld. dolárov

oracle.jpg Oracle kupuje spoločnosť Micros Systems, výrobcu softvéru pre elektronické pokladne s pripojením na internet a pokladničných systémov pre hotely, kasína, reštaurácie a obchody, za 5,3 mld. dolárov. Ide o najväčšiu akvizíciu Oraclu od roku 2010, keď firma kúpila za 7,4 mld. dolárov spoločnosť Sun Microsystems.

Analytici už dávnejšie spomínali Micros ako možný cieľ akvizície Oraclu, keďže databázový gigant má záujem uchytiť sa aj v oblasti hotelierstva a maloobchodu, aby tak znovu naštartoval spomaľujúci sa rast svojich príjmov. V súčasnosti Oracle disponuje 39 mld. dolárov v hotovosti a obchodovateľných cenných papieroch a chce expandovať do takých oblasti podnikových technológií, ktoré mu v súčasnosti negenerujú veľké príjmy.

Micros zapadá aj do plánov Oraclu rozšíriť svoj rýchlo rastúci cloudový biznis, do ktorého sa zapojil s oneskorením. Okrem registračných pokladní s internetovým pripojením totiž Micros ponúka aj množstvo cloudových služieb, medzi jeho zákazníkov patria napr. hotelové reťazce Hilton, Hyatt, Louvre Hotels či Marriott. Transakcia by sa mala zavŕšiť v druhej polovici tohto roka.

Rozvoj cloudových služieb má za cieľ aj ďalšia akvizícia Oraclu, ktorý sa v týchto dňoch dohodol aj o kúpe spoločnosti LiveLook, výrobcu real-time zobrazovacích technológií na spoluprácu. Medzi jej produkty patrí Co-Browse, nástroj, ktorý umožňuje na diaľku ovládať počítač používateľa a poskytnúť mu napríklad technickú či obchodnú podporu.

Túto technológiu využíva viac ako 100 zákazníkov po celom svete ako súčasť svojej ponuky cloudových služieb. Niečo podobné ponúka aj veľký konkurent Oraclu Salesforce.com.

Zdroj: online.wsj.com
online.wsj.com2


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá