Image
25.6.2014 0 Comments

Druhá najväčšia akvizícia Oraclu – kupuje Micros Systems za 5,3 mld. dolárov

oracle.jpg Oracle kupuje spoločnosť Micros Systems, výrobcu softvéru pre elektronické pokladne s pripojením na internet a pokladničných systémov pre hotely, kasína, reštaurácie a obchody, za 5,3 mld. dolárov. Ide o najväčšiu akvizíciu Oraclu od roku 2010, keď firma kúpila za 7,4 mld. dolárov spoločnosť Sun Microsystems.

Analytici už dávnejšie spomínali Micros ako možný cieľ akvizície Oraclu, keďže databázový gigant má záujem uchytiť sa aj v oblasti hotelierstva a maloobchodu, aby tak znovu naštartoval spomaľujúci sa rast svojich príjmov. V súčasnosti Oracle disponuje 39 mld. dolárov v hotovosti a obchodovateľných cenných papieroch a chce expandovať do takých oblasti podnikových technológií, ktoré mu v súčasnosti negenerujú veľké príjmy.

Micros zapadá aj do plánov Oraclu rozšíriť svoj rýchlo rastúci cloudový biznis, do ktorého sa zapojil s oneskorením. Okrem registračných pokladní s internetovým pripojením totiž Micros ponúka aj množstvo cloudových služieb, medzi jeho zákazníkov patria napr. hotelové reťazce Hilton, Hyatt, Louvre Hotels či Marriott. Transakcia by sa mala zavŕšiť v druhej polovici tohto roka.

Rozvoj cloudových služieb má za cieľ aj ďalšia akvizícia Oraclu, ktorý sa v týchto dňoch dohodol aj o kúpe spoločnosti LiveLook, výrobcu real-time zobrazovacích technológií na spoluprácu. Medzi jej produkty patrí Co-Browse, nástroj, ktorý umožňuje na diaľku ovládať počítač používateľa a poskytnúť mu napríklad technickú či obchodnú podporu.

Túto technológiu využíva viac ako 100 zákazníkov po celom svete ako súčasť svojej ponuky cloudových služieb. Niečo podobné ponúka aj veľký konkurent Oraclu Salesforce.com.

Zdroj: online.wsj.com
online.wsj.com2


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá