Image
2.7.2014 0 Comments

Dron AirDog vás bude automaticky sledovať a natáčať vaše športové výkony

Spoločnosť Helico Aerospace Industries predstavila na portáli Kickstarter bezpilotnú kvadrokoptéru, zameranú najmä na oblasť „adrenalínových" športov, kde sa autonómne drony môžu veľmi dobre uplatniť.

Helikoptéra AirDog je ľahko skladateľná, takže v čase, keď je mimo prevádzky, nezaberie veľa miesta. Základné nastavenia uskutočňuje používateľ pomocou zariadenia AirLeash (je to akýsi maják pre AirDog), prepojeného s dronom, ktoré si môže pripnúť na zápästie alebo na helmu.

airdog.gif

Používatelia si môžu stiahnuť aj smartfónovú aplikáciu pre iOS aj Android na konfigurovanie pokročilých letových režimov, nahrávanie záznamu a on-line zdieľanie videa. K dispozícii je aj režim manuálne riadeného letu.

airdog2.jpg

Dovedna existuje šesť základných režimov, z ktorých si môžu používatelia vyberať. V režime automatického sledovania bude dron sledovať používateľa so zachovaním nastavenej pozície a výšky letu. Režim Relatívna poloha zabezpečí, že dron udržiava svoju pozíciu v nastavenom smere od používateľa.

V režime sledovania stopy (follow-track) môže používateľ nastaviť trasu, po ktorej ho bude dron opakovane nasledovať. Tri posledné režimy umožňujú udržať dron na jednom mieste, pričom bude používateľa sledovať svojou kamerou alebo krúžiť nad určitou plochou po kružnici so zadaným polomerom a napokon sa dá udržať nehybne s kamerou zameranou dole na jedno miesto, napr. na U-rampu skejtbordistov.


Hmotnosť helikoptéry je 1,7 kg a môže letieť rýchlosťou 64 km/h, na jedno nabitie vydrží letieť 10 až 15 minút v závislosti od režimu používania a rýchlosti letu. Keď je jeho 4000 mAh batéria takmer vybitá, AirLeash upozorní používateľa varovným signálom a kvadrokoptéra sa vráti do štartovacej pozície.

Dron je vybavený kamerou GoPro (predáva sa samostatne) a dvojosovým gyrostabilizátorom slúžiacim na zachovanie stability natáčaného videa. Na oficiálnych stránkach AirDog.com sa uvádza, že dron sa nevie vyhnúť prekážkam.

Je navrhnutý tak, že v prípade kolízie sa jeho motory vypnú. Pri hroziacej zrážke ho používateľ môže zapauzovať, dron tak ostane na svojej aktuálnej pozícii. Výrobca tvrdí, že kvadrokoptéra je odolná vplyvom počasia, možno ju použiť v daždi aj snežení, pri teplotách pod bodom mrazu a odolá vetru do rýchlosti asi 12 m/s.


Spoločnosť Helico si dala za cieľ vyzbierať na portáli Kickstarter 200 000 dolárov, no v súčasnosti je na konte projektu už takmer 550 000 dolárov. Prví prispievatelia dostanú AirDog za 995 dolárov, no táto ponuka je už vyčerpaná. V súčasnosti si ho možno objednať za 1195 dolárov, dodávky sa majú začať v novembri.

Zdroj: gizmag.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá