Image
2.7.2014 0 Comments

Dron AirDog vás bude automaticky sledovať a natáčať vaše športové výkony

Spoločnosť Helico Aerospace Industries predstavila na portáli Kickstarter bezpilotnú kvadrokoptéru, zameranú najmä na oblasť „adrenalínových" športov, kde sa autonómne drony môžu veľmi dobre uplatniť.

Helikoptéra AirDog je ľahko skladateľná, takže v čase, keď je mimo prevádzky, nezaberie veľa miesta. Základné nastavenia uskutočňuje používateľ pomocou zariadenia AirLeash (je to akýsi maják pre AirDog), prepojeného s dronom, ktoré si môže pripnúť na zápästie alebo na helmu.

airdog.gif

Používatelia si môžu stiahnuť aj smartfónovú aplikáciu pre iOS aj Android na konfigurovanie pokročilých letových režimov, nahrávanie záznamu a on-line zdieľanie videa. K dispozícii je aj režim manuálne riadeného letu.

airdog2.jpg

Dovedna existuje šesť základných režimov, z ktorých si môžu používatelia vyberať. V režime automatického sledovania bude dron sledovať používateľa so zachovaním nastavenej pozície a výšky letu. Režim Relatívna poloha zabezpečí, že dron udržiava svoju pozíciu v nastavenom smere od používateľa.

V režime sledovania stopy (follow-track) môže používateľ nastaviť trasu, po ktorej ho bude dron opakovane nasledovať. Tri posledné režimy umožňujú udržať dron na jednom mieste, pričom bude používateľa sledovať svojou kamerou alebo krúžiť nad určitou plochou po kružnici so zadaným polomerom a napokon sa dá udržať nehybne s kamerou zameranou dole na jedno miesto, napr. na U-rampu skejtbordistov.


Hmotnosť helikoptéry je 1,7 kg a môže letieť rýchlosťou 64 km/h, na jedno nabitie vydrží letieť 10 až 15 minút v závislosti od režimu používania a rýchlosti letu. Keď je jeho 4000 mAh batéria takmer vybitá, AirLeash upozorní používateľa varovným signálom a kvadrokoptéra sa vráti do štartovacej pozície.

Dron je vybavený kamerou GoPro (predáva sa samostatne) a dvojosovým gyrostabilizátorom slúžiacim na zachovanie stability natáčaného videa. Na oficiálnych stránkach AirDog.com sa uvádza, že dron sa nevie vyhnúť prekážkam.

Je navrhnutý tak, že v prípade kolízie sa jeho motory vypnú. Pri hroziacej zrážke ho používateľ môže zapauzovať, dron tak ostane na svojej aktuálnej pozícii. Výrobca tvrdí, že kvadrokoptéra je odolná vplyvom počasia, možno ju použiť v daždi aj snežení, pri teplotách pod bodom mrazu a odolá vetru do rýchlosti asi 12 m/s.


Spoločnosť Helico si dala za cieľ vyzbierať na portáli Kickstarter 200 000 dolárov, no v súčasnosti je na konte projektu už takmer 550 000 dolárov. Prví prispievatelia dostanú AirDog za 995 dolárov, no táto ponuka je už vyčerpaná. V súčasnosti si ho možno objednať za 1195 dolárov, dodávky sa majú začať v novembri.

Zdroj: gizmag.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá