Image
2.7.2014 0 Comments

Microsoft vraj vo Windows 9 zruší Metro a vzhľad prispôsobí podľa druhu zariadenia

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Novému operačnému systému Windows s kódovým označením Threshold, ktorý by mal na trh doraziť na jar budúceho roka, sa dostáva čoraz viac pozornosti. A nie je prekvapujúce, že hlavnou úlohou tímu vyvíjajúceho systém, ktorý sa môže, ale nemusí nazývať Windows 9, je prispôsobenie produktu požiadavkám používateľov Windows 7.

S týmto cieľom pracuje Microsoft na množstve nových funkcií, ktoré by sa mali zamerať špeciálne na „desktopových" používateľov, teda tých, ktorí ovládajú zariadenia s Windows, predovšetkým stolové počítače a notebooky, klávesnicou a myšou a voliteľne dotykom. Týmto smerom sa uberala už aktualizácia Windows 8.1 Update 1, vydaná v apríli. Na takýchto počítačoch sa aktualizácia správa inak - napríklad operačný systém sa spúšťa do klasického desktopového režimu a pridané sú aj ďalšie ovládacie prvky.

Podľa publicistky Mary Jo Foley má Microsoft pokračovať v tomto duchu aj pri operačnom systéme Threshold. Jeho vzhľad a fungovanie budú rôzne v závislosti od typu hardvéru. Používatelia stolových počítačov a notebookov dostanú desktopovú verziu systému na beh aplikácií Win32. Pri zariadeniach typu dva v jednom, ako je napr. Lenovo Yoga či Surface Pro, sa budú môcť používatelia prepínať medzi štýlom Metro a zobrazením okien, a to podľa toho, či majú alebo nemajú pripojenú klávesnicu.

Tablety a kombinácie tabletov a smartfónov vôbec nebudú mať desktopové prostredie. Tento „mobilný Threshold" bude bežať na zariadeniach s Windows Phone na báze ARM (nielen na smartfónoch Lumia), na tabletoch s Windows a procesormi ARM a zrejme aj na tabletoch s procesormi Intel.

Jedna zo základných úloh systému Threshold je odstrániť nedostatky v použiteľnosti Windows 8 pre tých, ktorí dávajú prednosť klávesnici a myši pred dotykovým ovládaním, prípadne sú na ich používanie nútení činnosťou, ktorú na počítači vykonávajú.

Threshold pre stolové počítače a notebooky bude zahŕňať ponuku Mini-Start, novú verziu tradičného menu Start, ktorej koncept predstavil Microsoft v apríli na vývojárskej konferencii Build. Umožní takisto fungovanie aplikácií v štýle Metro na desktope. Podľa servera Neowin bude možné aj vypnúť štartovaciu obrazovku s aktívnymi dlaždicami a nahradiť ju úvodnou obrazovkou s ponukou Štart, do ktorej bude možné pridávať dlaždice dotykových aplikácií.

Treshold by mal byť uvedený na jar budúceho roka, jeho verzia Public preview bude vydaná pravdepodobne v tomto roku na jeseň. No ešte predtým by sme sa mali dočkať druhej a poslednej aktualizácie pre Windows 8.1. Tá by mala prísť v auguste a priniesť drobné zlepšenia a úpravy používateľského prostredia.

Zdroj: zdnet.com
neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá