Image
2.7.2014 0 Comments

Microsoft vraj vo Windows 9 zruší Metro a vzhľad prispôsobí podľa druhu zariadenia

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Novému operačnému systému Windows s kódovým označením Threshold, ktorý by mal na trh doraziť na jar budúceho roka, sa dostáva čoraz viac pozornosti. A nie je prekvapujúce, že hlavnou úlohou tímu vyvíjajúceho systém, ktorý sa môže, ale nemusí nazývať Windows 9, je prispôsobenie produktu požiadavkám používateľov Windows 7.

S týmto cieľom pracuje Microsoft na množstve nových funkcií, ktoré by sa mali zamerať špeciálne na „desktopových" používateľov, teda tých, ktorí ovládajú zariadenia s Windows, predovšetkým stolové počítače a notebooky, klávesnicou a myšou a voliteľne dotykom. Týmto smerom sa uberala už aktualizácia Windows 8.1 Update 1, vydaná v apríli. Na takýchto počítačoch sa aktualizácia správa inak - napríklad operačný systém sa spúšťa do klasického desktopového režimu a pridané sú aj ďalšie ovládacie prvky.

Podľa publicistky Mary Jo Foley má Microsoft pokračovať v tomto duchu aj pri operačnom systéme Threshold. Jeho vzhľad a fungovanie budú rôzne v závislosti od typu hardvéru. Používatelia stolových počítačov a notebookov dostanú desktopovú verziu systému na beh aplikácií Win32. Pri zariadeniach typu dva v jednom, ako je napr. Lenovo Yoga či Surface Pro, sa budú môcť používatelia prepínať medzi štýlom Metro a zobrazením okien, a to podľa toho, či majú alebo nemajú pripojenú klávesnicu.

Tablety a kombinácie tabletov a smartfónov vôbec nebudú mať desktopové prostredie. Tento „mobilný Threshold" bude bežať na zariadeniach s Windows Phone na báze ARM (nielen na smartfónoch Lumia), na tabletoch s Windows a procesormi ARM a zrejme aj na tabletoch s procesormi Intel.

Jedna zo základných úloh systému Threshold je odstrániť nedostatky v použiteľnosti Windows 8 pre tých, ktorí dávajú prednosť klávesnici a myši pred dotykovým ovládaním, prípadne sú na ich používanie nútení činnosťou, ktorú na počítači vykonávajú.

Threshold pre stolové počítače a notebooky bude zahŕňať ponuku Mini-Start, novú verziu tradičného menu Start, ktorej koncept predstavil Microsoft v apríli na vývojárskej konferencii Build. Umožní takisto fungovanie aplikácií v štýle Metro na desktope. Podľa servera Neowin bude možné aj vypnúť štartovaciu obrazovku s aktívnymi dlaždicami a nahradiť ju úvodnou obrazovkou s ponukou Štart, do ktorej bude možné pridávať dlaždice dotykových aplikácií.

Treshold by mal byť uvedený na jar budúceho roka, jeho verzia Public preview bude vydaná pravdepodobne v tomto roku na jeseň. No ešte predtým by sme sa mali dočkať druhej a poslednej aktualizácie pre Windows 8.1. Tá by mala prísť v auguste a priniesť drobné zlepšenia a úpravy používateľského prostredia.

Zdroj: zdnet.com
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá