Image
2.7.2014 0 Comments

Microsoft vraj vo Windows 9 zruší Metro a vzhľad prispôsobí podľa druhu zariadenia

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Novému operačnému systému Windows s kódovým označením Threshold, ktorý by mal na trh doraziť na jar budúceho roka, sa dostáva čoraz viac pozornosti. A nie je prekvapujúce, že hlavnou úlohou tímu vyvíjajúceho systém, ktorý sa môže, ale nemusí nazývať Windows 9, je prispôsobenie produktu požiadavkám používateľov Windows 7.

S týmto cieľom pracuje Microsoft na množstve nových funkcií, ktoré by sa mali zamerať špeciálne na „desktopových" používateľov, teda tých, ktorí ovládajú zariadenia s Windows, predovšetkým stolové počítače a notebooky, klávesnicou a myšou a voliteľne dotykom. Týmto smerom sa uberala už aktualizácia Windows 8.1 Update 1, vydaná v apríli. Na takýchto počítačoch sa aktualizácia správa inak - napríklad operačný systém sa spúšťa do klasického desktopového režimu a pridané sú aj ďalšie ovládacie prvky.

Podľa publicistky Mary Jo Foley má Microsoft pokračovať v tomto duchu aj pri operačnom systéme Threshold. Jeho vzhľad a fungovanie budú rôzne v závislosti od typu hardvéru. Používatelia stolových počítačov a notebookov dostanú desktopovú verziu systému na beh aplikácií Win32. Pri zariadeniach typu dva v jednom, ako je napr. Lenovo Yoga či Surface Pro, sa budú môcť používatelia prepínať medzi štýlom Metro a zobrazením okien, a to podľa toho, či majú alebo nemajú pripojenú klávesnicu.

Tablety a kombinácie tabletov a smartfónov vôbec nebudú mať desktopové prostredie. Tento „mobilný Threshold" bude bežať na zariadeniach s Windows Phone na báze ARM (nielen na smartfónoch Lumia), na tabletoch s Windows a procesormi ARM a zrejme aj na tabletoch s procesormi Intel.

Jedna zo základných úloh systému Threshold je odstrániť nedostatky v použiteľnosti Windows 8 pre tých, ktorí dávajú prednosť klávesnici a myši pred dotykovým ovládaním, prípadne sú na ich používanie nútení činnosťou, ktorú na počítači vykonávajú.

Threshold pre stolové počítače a notebooky bude zahŕňať ponuku Mini-Start, novú verziu tradičného menu Start, ktorej koncept predstavil Microsoft v apríli na vývojárskej konferencii Build. Umožní takisto fungovanie aplikácií v štýle Metro na desktope. Podľa servera Neowin bude možné aj vypnúť štartovaciu obrazovku s aktívnymi dlaždicami a nahradiť ju úvodnou obrazovkou s ponukou Štart, do ktorej bude možné pridávať dlaždice dotykových aplikácií.

Treshold by mal byť uvedený na jar budúceho roka, jeho verzia Public preview bude vydaná pravdepodobne v tomto roku na jeseň. No ešte predtým by sme sa mali dočkať druhej a poslednej aktualizácie pre Windows 8.1. Tá by mala prísť v auguste a priniesť drobné zlepšenia a úpravy používateľského prostredia.

Zdroj: zdnet.com
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá