Image
22.4.2014 0 Comments

Dopyt po on-demand TV službách sa vyrovná dopytu po klasickom TV vysielaní

Blesk_Dopyt po TV sluzbach.jpg V roku 2020 bude na svete zhruba 9 miliárd ľudí, z ktorých viac ako 8 miliárd si bude platiť mobilné širokopásmové pripojenie.

Až 1,5 miliardy domácností bude vybavených digitálnymi televízormi, čo bude znamenať, že analógové vysielanie sa do šiestich rokov stane prakticky históriou. Podľa štúdie Ericssonu sa začne plniť vízia o zasieťovanej spoločnosti, ktorá sa bude opierať o 50 miliárd pripojených zariadení. Zhruba v pätnástich miliardách z nich bude možné spúšťať videá. Zariadenia sa budú spoliehať na mobilné siete IP a dátovému prenosu bude dominovať video.

Podľa odhadov Ericssonu ročné zisky z televízneho priemyslu v roku 2020 dosiahnu 750 miliárd dolárov.

Výsledné údaje sa v jednotlivých skúmaných krajinách líšia, a to najmä v závislosti od rozvoja infraštruktúry alebo od hospodárskeho vývoja. Na vyspelých trhoch, t. j. v západnej Európe a v USA, predpovedá Ericsson tieto zásadné zmeny v oblasti mediálneho priemyslu:

  1. Vznik prepojenej spoločnosti - 15 miliárd zariadení s podporou videa bude prepojených cez rýchle mobilné siete, čo zmení spôsob sledovania televízie a distribúcie TV obsahu. Mobilný broadband bude základ a nevyhnutnosť vo všetkých vyspelých regiónoch.
  2. Balíkové riešenia obsahu a služieb - spotrebitelia budú aj naďalej uprednostňovať jednoduchosť a všetko na jednej faktúre. Potreba širokopásmového pripojenia však oddelí služby týkajúce sa mobilného pripojenia na internet a obsahu.
  3. Vysielanie cez internet bude všade - všetci poskytovatelia TV služieb alebo vlastníci obsahu budú poskytovať služby vysielania cez internet (over the top). Je to jeden zo spôsobov, ako sa priblížiť zákazníkom a ako rozšíriť existujúce vysielacie platformy.
  4. On-demand služby dosiahnu úroveň dopytu po klasickom lineárnom vysielaní - technológie urýchlia prebiehajúci posun spotrebiteľov smerom k pohodlnejšiemu využívaniu on-demand služieb. Tie by mali dosiahnuť až 50-percentný podiel na všetkých televíznych službách.
  5. Noví účastníci prinesú nové investície a možnosti - zrýchlenie širokopásmovej kapacity a zvyšujúci sa počet pripojených zariadení umožnia vznik sociálneho ekosystému, ktorý sa môže stať agregátorom prémiových TV služieb.
  6. Príjmy trhu sa porastú na 750 miliárd dolárov - oproti príjmom z roku 2013, keď dosiahli 530 miliárd, sa teda výrazne zvýšia. Tieto prostriedky si rozdelia vlastníci obsahu, vysielatelia, poskytovatelia TV služieb a sieťových pripojení.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá