Image
22.4.2014 0 Comments

Dopyt po on-demand TV službách sa vyrovná dopytu po klasickom TV vysielaní

Blesk_Dopyt po TV sluzbach.jpg V roku 2020 bude na svete zhruba 9 miliárd ľudí, z ktorých viac ako 8 miliárd si bude platiť mobilné širokopásmové pripojenie.

Až 1,5 miliardy domácností bude vybavených digitálnymi televízormi, čo bude znamenať, že analógové vysielanie sa do šiestich rokov stane prakticky históriou. Podľa štúdie Ericssonu sa začne plniť vízia o zasieťovanej spoločnosti, ktorá sa bude opierať o 50 miliárd pripojených zariadení. Zhruba v pätnástich miliardách z nich bude možné spúšťať videá. Zariadenia sa budú spoliehať na mobilné siete IP a dátovému prenosu bude dominovať video.

Podľa odhadov Ericssonu ročné zisky z televízneho priemyslu v roku 2020 dosiahnu 750 miliárd dolárov.

Výsledné údaje sa v jednotlivých skúmaných krajinách líšia, a to najmä v závislosti od rozvoja infraštruktúry alebo od hospodárskeho vývoja. Na vyspelých trhoch, t. j. v západnej Európe a v USA, predpovedá Ericsson tieto zásadné zmeny v oblasti mediálneho priemyslu:

  1. Vznik prepojenej spoločnosti - 15 miliárd zariadení s podporou videa bude prepojených cez rýchle mobilné siete, čo zmení spôsob sledovania televízie a distribúcie TV obsahu. Mobilný broadband bude základ a nevyhnutnosť vo všetkých vyspelých regiónoch.
  2. Balíkové riešenia obsahu a služieb - spotrebitelia budú aj naďalej uprednostňovať jednoduchosť a všetko na jednej faktúre. Potreba širokopásmového pripojenia však oddelí služby týkajúce sa mobilného pripojenia na internet a obsahu.
  3. Vysielanie cez internet bude všade - všetci poskytovatelia TV služieb alebo vlastníci obsahu budú poskytovať služby vysielania cez internet (over the top). Je to jeden zo spôsobov, ako sa priblížiť zákazníkom a ako rozšíriť existujúce vysielacie platformy.
  4. On-demand služby dosiahnu úroveň dopytu po klasickom lineárnom vysielaní - technológie urýchlia prebiehajúci posun spotrebiteľov smerom k pohodlnejšiemu využívaniu on-demand služieb. Tie by mali dosiahnuť až 50-percentný podiel na všetkých televíznych službách.
  5. Noví účastníci prinesú nové investície a možnosti - zrýchlenie širokopásmovej kapacity a zvyšujúci sa počet pripojených zariadení umožnia vznik sociálneho ekosystému, ktorý sa môže stať agregátorom prémiových TV služieb.
  6. Príjmy trhu sa porastú na 750 miliárd dolárov - oproti príjmom z roku 2013, keď dosiahli 530 miliárd, sa teda výrazne zvýšia. Tieto prostriedky si rozdelia vlastníci obsahu, vysielatelia, poskytovatelia TV služieb a sieťových pripojení.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá