Image
22.4.2014 0 Comments

Dopyt po on-demand TV službách sa vyrovná dopytu po klasickom TV vysielaní

Blesk_Dopyt po TV sluzbach.jpg V roku 2020 bude na svete zhruba 9 miliárd ľudí, z ktorých viac ako 8 miliárd si bude platiť mobilné širokopásmové pripojenie.

Až 1,5 miliardy domácností bude vybavených digitálnymi televízormi, čo bude znamenať, že analógové vysielanie sa do šiestich rokov stane prakticky históriou. Podľa štúdie Ericssonu sa začne plniť vízia o zasieťovanej spoločnosti, ktorá sa bude opierať o 50 miliárd pripojených zariadení. Zhruba v pätnástich miliardách z nich bude možné spúšťať videá. Zariadenia sa budú spoliehať na mobilné siete IP a dátovému prenosu bude dominovať video.

Podľa odhadov Ericssonu ročné zisky z televízneho priemyslu v roku 2020 dosiahnu 750 miliárd dolárov.

Výsledné údaje sa v jednotlivých skúmaných krajinách líšia, a to najmä v závislosti od rozvoja infraštruktúry alebo od hospodárskeho vývoja. Na vyspelých trhoch, t. j. v západnej Európe a v USA, predpovedá Ericsson tieto zásadné zmeny v oblasti mediálneho priemyslu:

  1. Vznik prepojenej spoločnosti - 15 miliárd zariadení s podporou videa bude prepojených cez rýchle mobilné siete, čo zmení spôsob sledovania televízie a distribúcie TV obsahu. Mobilný broadband bude základ a nevyhnutnosť vo všetkých vyspelých regiónoch.
  2. Balíkové riešenia obsahu a služieb - spotrebitelia budú aj naďalej uprednostňovať jednoduchosť a všetko na jednej faktúre. Potreba širokopásmového pripojenia však oddelí služby týkajúce sa mobilného pripojenia na internet a obsahu.
  3. Vysielanie cez internet bude všade - všetci poskytovatelia TV služieb alebo vlastníci obsahu budú poskytovať služby vysielania cez internet (over the top). Je to jeden zo spôsobov, ako sa priblížiť zákazníkom a ako rozšíriť existujúce vysielacie platformy.
  4. On-demand služby dosiahnu úroveň dopytu po klasickom lineárnom vysielaní - technológie urýchlia prebiehajúci posun spotrebiteľov smerom k pohodlnejšiemu využívaniu on-demand služieb. Tie by mali dosiahnuť až 50-percentný podiel na všetkých televíznych službách.
  5. Noví účastníci prinesú nové investície a možnosti - zrýchlenie širokopásmovej kapacity a zvyšujúci sa počet pripojených zariadení umožnia vznik sociálneho ekosystému, ktorý sa môže stať agregátorom prémiových TV služieb.
  6. Príjmy trhu sa porastú na 750 miliárd dolárov - oproti príjmom z roku 2013, keď dosiahli 530 miliárd, sa teda výrazne zvýšia. Tieto prostriedky si rozdelia vlastníci obsahu, vysielatelia, poskytovatelia TV služieb a sieťových pripojení.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá