Image
18.8.2014 0 Comments

Dohady: Motorola Shamu vraj bude „nadupaný“ Nexus 6

ITN_tit_motorola_shamu.jpg Google prednedávnom poprel špekulácie o ukončení výroby zariadení Nexus a ich nahradení produktmi Android Silver. Novo objavené benchmarky naznačujú, že Motorola možno pracuje na ďalšej generácii smartfónu Nexus.

Informácie, ktoré sa po prvýkrát objavili na webe TechTastic, hovoria o tom, že smartfón Motoroly s kódovým názvom Shamu bude uvedený na trh ako Nexus 6.

Výsledky z údajného benchmarku sa zhodujú so zariadeniami bežiacimi na procesore Qualcomm Snapdragon 801, takže výkonnosť by mohla byť podobná ako v prípade telefónov Samsung Galaxy S5 alebo HTC One M8. Ruský technologický web predpokladá, že Nexus 6 by mal mať 1080p HD displej.

ITN_motorola_shamu.jpg

No podľa novších údajov z benchmarku GFXBench má byť displej kvalitnejší QHD (1440 × 2560 px) s uhlopriečkou 5,2 palca. Telefón vraj bude mať 3 GB RAM, najnovší procesor od Qualcommu Snapdragon 805, 32 GB internej pamäte a 12-megapixelový fotoaparát, schopný nahrávať 4K videá.

O zariadeniach Nexus sa v poslednom čase objavilo niekoľko protichodných správ, no zapojenie Motoroly do ich výroby by mohlo byť „labuťou piesňou" tohto výrobcu, než jeho divíziu mobilných telefónov prevezme čínske Lenovo.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude Nexus 6 predstavený, ale dá sa predpokladať, že ho uvidíme tento rok na jeseň, keď Google vydá Android L.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá