Image
18.8.2014 0 Comments

Dohady: Motorola Shamu vraj bude „nadupaný“ Nexus 6

ITN_tit_motorola_shamu.jpg Google prednedávnom poprel špekulácie o ukončení výroby zariadení Nexus a ich nahradení produktmi Android Silver. Novo objavené benchmarky naznačujú, že Motorola možno pracuje na ďalšej generácii smartfónu Nexus.

Informácie, ktoré sa po prvýkrát objavili na webe TechTastic, hovoria o tom, že smartfón Motoroly s kódovým názvom Shamu bude uvedený na trh ako Nexus 6.

Výsledky z údajného benchmarku sa zhodujú so zariadeniami bežiacimi na procesore Qualcomm Snapdragon 801, takže výkonnosť by mohla byť podobná ako v prípade telefónov Samsung Galaxy S5 alebo HTC One M8. Ruský technologický web predpokladá, že Nexus 6 by mal mať 1080p HD displej.

ITN_motorola_shamu.jpg

No podľa novších údajov z benchmarku GFXBench má byť displej kvalitnejší QHD (1440 × 2560 px) s uhlopriečkou 5,2 palca. Telefón vraj bude mať 3 GB RAM, najnovší procesor od Qualcommu Snapdragon 805, 32 GB internej pamäte a 12-megapixelový fotoaparát, schopný nahrávať 4K videá.

O zariadeniach Nexus sa v poslednom čase objavilo niekoľko protichodných správ, no zapojenie Motoroly do ich výroby by mohlo byť „labuťou piesňou" tohto výrobcu, než jeho divíziu mobilných telefónov prevezme čínske Lenovo.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude Nexus 6 predstavený, ale dá sa predpokladať, že ho uvidíme tento rok na jeseň, keď Google vydá Android L.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá