Image
18.8.2014 0 Comments

Dohady: Motorola Shamu vraj bude „nadupaný“ Nexus 6

ITN_tit_motorola_shamu.jpg Google prednedávnom poprel špekulácie o ukončení výroby zariadení Nexus a ich nahradení produktmi Android Silver. Novo objavené benchmarky naznačujú, že Motorola možno pracuje na ďalšej generácii smartfónu Nexus.

Informácie, ktoré sa po prvýkrát objavili na webe TechTastic, hovoria o tom, že smartfón Motoroly s kódovým názvom Shamu bude uvedený na trh ako Nexus 6.

Výsledky z údajného benchmarku sa zhodujú so zariadeniami bežiacimi na procesore Qualcomm Snapdragon 801, takže výkonnosť by mohla byť podobná ako v prípade telefónov Samsung Galaxy S5 alebo HTC One M8. Ruský technologický web predpokladá, že Nexus 6 by mal mať 1080p HD displej.

ITN_motorola_shamu.jpg

No podľa novších údajov z benchmarku GFXBench má byť displej kvalitnejší QHD (1440 × 2560 px) s uhlopriečkou 5,2 palca. Telefón vraj bude mať 3 GB RAM, najnovší procesor od Qualcommu Snapdragon 805, 32 GB internej pamäte a 12-megapixelový fotoaparát, schopný nahrávať 4K videá.

O zariadeniach Nexus sa v poslednom čase objavilo niekoľko protichodných správ, no zapojenie Motoroly do ich výroby by mohlo byť „labuťou piesňou" tohto výrobcu, než jeho divíziu mobilných telefónov prevezme čínske Lenovo.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude Nexus 6 predstavený, ale dá sa predpokladať, že ho uvidíme tento rok na jeseň, keď Google vydá Android L.

Zdroj: cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá