10.10.2012 0 Comments

Dobrovoľníci z O2 opustili kancelárie, skrášľovali parky v Nitre a vo Zvolene

Zamestnanci O2 aj tento rok opustili svoje kancelárie, aby pridali ruku k dielu a pomohli projektom podporeným grantovým programom O2 Think Big. V rámci Dňa dobrovoľníctva rekonštruovali, upravovali či zametali verejné priestory v Nitre a vo Zvolene. Mladí ľudia, ktorí projekty VraK(ing) a Vymeň BAR za BARiny realizujú, sú tak opäť o krok bližšie k ich ukončeniu. V roku 2013 sa pritom o podporu z O2 Think Big môžu uchádzať ďalší mladí nadšenci a budú tak mať šancu zmeniť to, čo sa im vo svojom okolí nepáči.

„Tešíme sa, že sa v O2 stalo tradíciou v rámci Dňa dobrovoľníctva pomáhať podporeným projektom z O2 Think Big. Okrem finančnej pomoci tak od nás mladí lídri získajú aj podporu vo forme fyzickej práce či povzbudenia. Jednoducho veríme tomu, že dokážu vo svojom okolí robiť veľké veci," dodala Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

„Akcia prebiehala vo veľmi príjemnej atmosfére. Splnila naše očakávania a myslím, že všetci boli nadmieru spokojní. Držíme vám palce v realizácii takýchto aktivít," uviedla Katarína Gloneková, projekt Vrak(ing).

Vymeň BAR za BARiny
Vo Zvolene sa chopilo lopát a metiel takmer 50 zamestnancov z O2. Podarilo sa im osadiť chodník v areáli univerzity a v mestskom parku Lanice, vytvoriť petangové ihrisko, vyčistiť vtáčie hniezda či osadiť informačné tabule. Projekt Vymeň BAR za BARiny tak vytvorí priestor pre svojich rovesníkov, kde by sa mohli stretávať, tráviť voľný čas a využiť svoje skúsenosti z ekologických aktivít.

VraK(ing)
V Nitre podporilo študentov vyše 50 kolegov, ktorí čistili chodníky, hrabali lístie, maľovali lavičky či upravovali dreviny. Pomohli tým v rámci projektu VraK(ing) upraviť park v priestoroch Slovenskej Poľnohospodárskej univerzity. Ten bude slúžiť ako oddychová zóna pre študentov dvoch vysokých škôl, ale aj pre širokú verejnosť. Zároveň skrášli Nitru a prepojí teoretické vedomosti s praktickou skúsenosťou študentov rôznych odborov.

Ako O2 Think Big pomáha
Tretí ročník grantového programu O2 Think Big podporil tento rok projekty mladých ľudí sumou 75 000 €. O grant sa uchádzalo takmer 400 projektov z celého Slovenska, porota vybrala 54 najlepších. Medzi podporenými dominovali projekty z oblasti kultúry a športu, nasledovala pomoc sociálne znevýhodneným rovesníkom a podpora životného prostredia. V rámci programu O2 Think Big sa každoročne koná Deň dobrovoľníctva, tento rok bol skupinou Telefónica zvolený deň 5. október a celosvetovo sa do rôznych aktivít zapojilo viac ako 12.000 dobrovoľníkov.

One Young World Summit 2012
Dvaja dobrovoľníci, ktorých projekty boli podporené v rámci O2 Think Big, sa zúčastnia svetového summitu One Young World. Ako budúci lídri zmien tak budú môcť zdieľať skúsenosti, nápady a elán zo svojej oblasti záujmu. O inšpirácie určite nebude núdza, spolu sa totiž summitu zúčastní takmer 1500 mladých ľudí zo 196 krajín celého sveta.

Viac info na www.o2thinkbig.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá